Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

leonidio

Booksetc

Recommended Posts

Εγώ το δοκίμασα μόλις τώρα βάζοντας στο καλάθι ένα Compendium αξίας ~27 λιρών, και μου έβγαλε τα μεταφορικά περίπου 22. Κάνω κάτι λάθος;:thinking:

• Like 3

Δεν ξέρω παιδιά τι παίζει ακριβώς. Κοιτάξτε εδώ :

Screenshot (1).png   Screenshot (2).png

Για το Parker το σκέφτομαι, δεν με τρελαίνει το σχέδιο από όσο έχω δει.

• Like 3

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται, έφτιαξα λογαριασμό για να δω μήπως βγάζει φθηνότερα έτσι τα ταχυδρομικά, αλλά παρόλο που έβαλα διεύθυνση στο προφίλ μου, όταν βάζω κάτι στο καλάθι μου εμφανίζει default αποστολή στο UK και πρέπει να βάλω εγώ τη χώρα... Τα ταχυδρομικά έτσι βγαίνουν γύρω στα 22.

• Like 2
  • Confused 1

Γιάννη εμένα το absolute DK στο οποίο έδωσες 2 λίρες μεταφορικά μου το βγάζει 22 λιρες

Τι τους έχεις κάνει;;:lol::lol:

• Haha 4

Κι εγώ που έβαλα το ίδιο ακριβώς Conan Omnibus, μου το έβγαλε +20£ μεταφορικά. Θα σου πρότεινα να μην το κουβεντιάσεις ποτέ ξανά, να μην τους το αναφέρεις ποτέ, και καλού κακού να επισπεύσεις μερικές αγορές που ήθελες να κάνεις.

• Haha 3

9 hours ago, Lord Makro said:

Σίγουρα μείωσε τα ταχυδρομικά; Θέλω κάποια τούμπανα αλλά δοκίμασα και αν θυμάμαι καλά μου τα έβγαζε 22 τα ταχυδρομικά.

Πήρες το Richard Stark's Parker: The Martini Edition που το έχει σε σούπερ τιμή;

Lord, πάρτο από το booksplea.se 48 λίρες με τα ταχυδρομικά...

• Like 3

Έκανα κι εγώ την πρώτη μου παραγγελία από το εν λόγω μαγαζί. Κομιξάκι στις 8.5 λίρες + 3.5 λίρες μεταφορικά = 14,5 ευρώ στο σύνολο. Η αμέσως επόμενη καλύτερη τιμή ήταν στα 16,40 από το Bookdepository. Όπως και να το δεις, συμφέρει. Μακάρι να πάνε και όλα καλά με την αποστολή.

• Like 3

Καταστρέφομαι... πρέπει να κρύψω την κάρτα μου! :P

Εβγαλε σε πολύ καλή τιμή το Silver Surfer omnibus και για κάποιο λόγο τα μεταφορικά δεν ήταν στο κλασικό 22ευρο αλλά γύρω στις 6 λίρες οπότε το χτύπησα.  Το ήθελα όμως πολύ το συγκεκριμένο, θα το έπαιρνα αργά ή γρήγορα.

• Like 2
  • Haha 2

Επιτρέψτε μου να μοιραστώ μια ιστορία πόνου και απώλειας.

Πλακώθηκα χθες το απόγευμα σε κάτι κουλουράκια. Αλλά μιλάμε για πολλά κουλουράκια.

Λέω "Όπα, το ξεφτίλισες, το βράδυ δεν θα φας τίποτα". Και πραγματικά δεν μαγειρεύω τίποτα.

Κατά τις 9 με παίρνει τηλέφωνο ο αδελφός μου που μένει 2 ορόφους παραπάνω. Μου λέει να ανέβω γιατί έχει παραγγείλει μεξικάνικο.

Ε, να μην στενοχωρήσω το αδέλφι, ανεβαίνω, και τρώω μια σεβαστή ποσότητα fajitas, μοσχαρι, κρεμμύδια, πιπεριές, γουακαμόλε, όλα.

Κατά τις 12 επιστρέφω και πέφτω για ύπνο.

Κατά τη 1 ξυπνάω με οξεία επιθυμία να πάω στη τουαλέτα. Το τι έγινε εκεί δεν το σχολιάζω.

Γιατί σας τα έγραψα όλα αυτά; Γιατί, όπως πάντα, στη τουαλέτα παίρνω μαζί μου το κινητό.

Εν μέσω των "διεργασιών", βλέπω στο κινητό ότι το booksetc έβαλε το 3ο Deluxe του Paper Girls στις 19 λίρες.

Δεν είχα κουράγιο και σθένος όμως να κάνω τη παραγγελία εκείνη την ώρα.

Σήμερα το πρωί που το ξανακοίταξα, είχε εξαντληθεί.

Εντάξει, το έχω προπαραγγείλει από το amazon στις 23 λίρες, δεν είναι μεγάλη η χασούρα, αλλά......

True Story..... :lol:

• Haha 9

On 6/11/2020 at 11:47 ΠΜ, falconara90 said:

Έκανα κι εγώ την πρώτη μου παραγγελία από το εν λόγω μαγαζί. Κομιξάκι στις 8.5 λίρες + 3.5 λίρες μεταφορικά = 14,5 ευρώ στο σύνολο. Η αμέσως επόμενη καλύτερη τιμή ήταν στα 16,40 από το Bookdepository. Όπως και να το δεις, συμφέρει. Μακάρι να πάνε και όλα καλά με την αποστολή.

Κι εγώ μια παραγγελία έχω κάνει μόνο από αυτό. Ήρθαν κομπλέ και μάλιστα πολύ πιο γρήγορα από Book Depository.

• Like 5