Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Bookdepository

Dredd
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...
5 hours ago, the comic guide said:

Ποια τσίμπησες; :D

Φίλε μου πήρα τα X Factor στα 64 ευρώ, Fourth world του Kirby στα 89,90 κ το might thor vol 1 στα 71,10......αυτο με επιφύλαξη ισως η τιμή του πέσει κ αλλο αργότερα. Πάντως μετά το brexit προσπαθώ στο bookdepo να κάνω υπομονή μετα ρίσκου σε οτι θέλω.  Πχ πάλευα εδώ κ ενα μήνα να πάρω το fantastic  four vol 3 omnibus  το οποίο έπαιζε μεταξύ 95 κ 110 ευρω . Μέτα απο  καθημερινή παρακολούθηση........ μόνο έτσι τελικά μπορείς να βρεις σε προσιτή τιμή αυτό που γυρεύεις, το πέτυχα  στα 84 ευρώ.... μια μέρα κράτησε αυτή η τιμή. Το πήρα αμέσως ανάβοντας κ μια λαμπάδα στον Άγιο Αντρέα..... κ ολα καλά

Edited by starman84
  • Like 7

• 3 weeks later...
1 hour ago, starman84 said:

Παιδιά σκέφτομαι για το Batman No mans land omnibus  έχει κανείς προσωπική άποψη

Τίμια ιστορία..(όπως και τα road to..και cataclysm που προηγούνται, εντωμεταξυ να ξέρεις θα χρειαστεί και vol.2 για να ολοκληρωθεί..)αλλά το artwork άλλοτε καλό κι άλλοτε '90s μετριο..

Θα μείνω με τα 7 τουμπανα tpbs (1cataclysm+2 road to..+4 no man's land)δεν το χρειάζομαι σε oversized προσωπικά 

Τίμιο 7αρακι για μένα,αν και ήταν κάτι πρωτόγνωρο για τα κόμικ του Batman αφού καταστράφηκε η Gotham City κτλ,προς το τέλος με κούρασε λίγο.. ))

Για οοολο το story όποτε θες μάλλον 3 ομνι..το Road to..που βγήκε πέρυσι και τα 2 (λογικά)no man's land 😉

• Like 6
  • Thanks 1

Μιλάμε μου συμβαίνει το απίστευτο. Προσπαθώ εδώ κ δυο ώρες να παραγγείλω δυο omnibus μέσω κάρτας alpha bank κ δεν γίνεται τίποτα κ μιλάμε για πολύ καλές τιμές. Εχω χάσει το μπούσουλα λέμε.

• Sad 4

29 minutes ago, starman84 said:

Μιλάμε μου συμβαίνει το απίστευτο. Προσπαθώ εδώ κ δυο ώρες να παραγγείλω δυο omnibus μέσω κάρτας alpha bank κ δεν γίνεται τίποτα κ μιλάμε για πολύ καλές τιμές. Εχω χάσει το μπούσουλα λέμε.

Ποια omnibus;  <κοράκι mode on>   :P

• Haha 6

16 minutes ago, Lord Makro said:

Ποια omnibus;  <κοράκι mode on>   :P

Batman road to no mans  land  κ new mutants vol 1 πολύ καλές τιμές...με το κουπονι, αλλά δεν ρισκάρω να δοκιμάσω με άλλη τράπεζα κ φαω καμιά ήττα οποτε υπομονή κ οπου βγάλει

• Like 5

Συνέχεια της παραγγελίας μου. Αφού είδα κ απόειδα με την alfa bank προσπάθησα με τη eurobank. Δυστυχώς κ με αυτήν τα ιδια . Άρχισαν να με ζώνουν τα φίδια, τη στο διαλο γίνεται.......γιατι μιλάμε για δυο omni  με τιμές προ-μπρεξιτ. Τελικά ειπα να δοκιμάσω με paypal  κ ευτυχώς η παραγγελία μου εγκρίθηκε. Παιδιά συνέβηκαν κ σε άλλον αυτά που συνέβηκαν σε εμένα .......απορία μου ειλικρινά.

• Like 3

Λοιπόν, θα μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί ειλικρινά δεν είμαι σίγουρος πώς λειτουργεί το σύστημα. Πέρυσι το καλοκαίρι, παρήγγειλα έναν τόμο που κόστιζε περίπου 17 ευρώ, δεν έλαβα ποτέ ωστόσο tracking number, δεν υπήρχε κάτι τέτοιο. Δεν έφτασε μετά από μήνες, οπότε ζήτησα αποζημίωση κλπ, λύθηκε το θέμα.

Πριν από έναν μήνα παρήγγειλα δύο βιβλία και έφτασαν μετά από δύο εβδομάδες. Το ένα 7.5 ευρώ, το άλλο 11 (χονδρικά). Πάλι δεν είχα tracking number. Έχουμε ίσως παραπάνω σταθερές για το πότε περιλαμβάνεται tracking number? Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ. Θα μάντευα ότι είναι για υψηλού κόστους παραγγελίες (αν ναι, για τι ποσό μιλάμε??), αλλά έχουμε άλλες εμπειρίες από δω μέσα για να το επιβεβαιώσουμε? Γενικά σίγουρα θα ένιωθα πιο μεγάλη ασφάλεια αν υπήρχε tracking και αναρωτιέμαι κατά πόσο τυχαίο είναι να έχει τέτοιο μια παραγγελία.

Edit: στα FAQ του bookdepository έχουν μια λίστα με τις χώρες όπου όλες οι παραγγελίες έχουν tracking και η Ελλάδα δεν είναι μια από αυτές. Παρολ'αυτά, δεν είχαν αναφέρει μέλη του φόρουμ ότι είχαν σε παραγγελίες που έκαναν σχετικά πρόσφατα (σίγουρα μετά το brexit)?

Edited by angeltze
  • Like 5

11 hours ago, angeltze said:

Λοιπόν, θα μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί ειλικρινά δεν είμαι σίγουρος πώς λειτουργεί το σύστημα. Πέρυσι το καλοκαίρι, παρήγγειλα έναν τόμο που κόστιζε περίπου 17 ευρώ, δεν έλαβα ποτέ ωστόσο tracking number, δεν υπήρχε κάτι τέτοιο. Δεν έφτασε μετά από μήνες, οπότε ζήτησα αποζημίωση κλπ, λύθηκε το θέμα.

Πριν από έναν μήνα παρήγγειλα δύο βιβλία και έφτασαν μετά από δύο εβδομάδες. Το ένα 7.5 ευρώ, το άλλο 11 (χονδρικά). Πάλι δεν είχα tracking number. Έχουμε ίσως παραπάνω σταθερές για το πότε περιλαμβάνεται tracking number? Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ. Θα μάντευα ότι είναι για υψηλού κόστους παραγγελίες (αν ναι, για τι ποσό μιλάμε??), αλλά έχουμε άλλες εμπειρίες από δω μέσα για να το επιβεβαιώσουμε? Γενικά σίγουρα θα ένιωθα πιο μεγάλη ασφάλεια αν υπήρχε tracking και αναρωτιέμαι κατά πόσο τυχαίο είναι να έχει τέτοιο μια παραγγελία.

Edit: στα FAQ του bookdepository έχουν μια λίστα με τις χώρες όπου όλες οι παραγγελίες έχουν tracking και η Ελλάδα δεν είναι μια από αυτές. Παρολ'αυτά, δεν είχαν αναφέρει μέλη του φόρουμ ότι είχαν σε παραγγελίες που έκαναν σχετικά πρόσφατα (σίγουρα μετά το brexit)?

Εγω δεν έλαβα ποτέ tracking number και έχω κάνει αγορές ακόμη και μετά το μπρεξιτ

• Like 4

Ναι, δεν παίζει γενικά tracking στο bookdepository... είχα πάρει μόνο μια φορά νομίζω (δεν είμαι και σίγουρος)

Σήμερα έλαβα mail ότι βγήκε το THOR omnibus 1 που είχα προπαραγγείλει πριν μήνες και Ε Ε ΕΡΧΕΤΑΙ!

• Like 7

Είχα κάνει και εγώ μία προ παραγγελία το προηγούμενο καλοκαίρι. Πριν 5 μέρες έφυγε από την αποθήκη τους, γεγονός για το οποίο με ενημέρωσαν με e-mail & μου έδωσαν και tracking number. Νομίζω ότι είναι τυχαίο το εάν θα σου δώσουν ή όχι ;)

• Like 5

Εγώ πάλι έχω την υποψία ότι εξαρτάται από τον εκάστοτε προμηθευτή τους και το πόσο διατεθειμένοι είναι να ρισκάρουν εξαφανίσεις πακέτων με αντάλλαγμα τα έξοδα ενός tracking number. Τι να πω, είναι θολά τα νερά. Σε κάθε περίπτωση, τουλάχιστον προς το παρόν, παραγγέλνουμε και προσευχόμαστε να φτάσουν σώα και αβλαβή :prankster:

• Like 4

σημερα μου εστειλαν χωρις τρακινγκ αλλα νομιζω δεν εχει να κανει με το ποσο.. αν δεν κανω λαθος μονο μια φορα μου εχουν στειλει τρακινγκ

• Like 4

Τα Berserk Deluxe που τα κάνω προπαραγγελία μερικούς μήνες πριν, μου τα έχουν στείλει από ένα σημείο και μετά με tracking. Επίσης το 2ο και 3ο boxset του Pogo (το 1ο ήρθε χωρίς) και ένας ξέμπαρκος τόμος Kaiji #3 με 17€ για κάποιον λόγο, ίσως επειδή ήταν κι αυτός preorder. Τα πολύ βαρβάτα Akira 35th edition και το ντούκι του Βίου και Πολιτεία της Fantagraphics ήρθαν κι αυτά. Παίζει να είναι και μερικά ακόμα, αλλά δεν θυμάμαι τώρα. Πάντως όσα έχουν tracking, έρχονται γρήγορα και στην πόρτα σου.

Βέβαια το Berserk Deluxe #9 μου το τσίμπησε κάποιος, μου έστειλαν ειδοποίηση πως βρέθηκε η συσκευασία σκισμένη παραπεταμένη, και το περιεχόμενο έλειπε. Λιγούρια της UPS, δεν μπορούσαν να κρατηθούν μέχρι να φτάσει το δικό της αντίτυπο και μου έφαγαν το βιβλίο. Τουλάχιστον όμως μου έστειλαν αντικατάσταση, πάλι με tracking.

Edited by Phantom Duck
  • Like 7

7 hours ago, the comic guide said:

Νομίζω ότι είναι τυχαίο το εάν θα σου δώσουν ή όχι ;)

και εγω αυτό πιστεύω, αρκετές φορές μου έχουν στείλει tracking το οποιο αυτο  πακέτο,πάντα μου σκάει στη γενική ταχυδρομική. Οσα δεν έχουν έρχονται με ελτα κουριερ κ πιο αργά απο αυτά που εχουν tracking.

• Like 5

3 hours ago, the comic guide said:

@Lord Makro Το Spider-Man του Stern υπάρχει αυτή τη στιγμή στο BD στα 80,90 ευρώ. (με το κουπονάκι) Στο Awesome το έχει 72,69 + 3,50 ευρώ μεταφορικά = 76,20. :beer: Νομίζω ότι το BD κατέβασε λίγο τη τιμή...

ΤΟ ΠΗΡΑ! :thumbsup2:

Το έχω στη wishlist μου και ακόμα και χθες που κοίταξα, ήταν σταθερά πάνω από 100 ευρώ. Σημερινή λοιπόν η προσφορά! :)

Έχω 3 omnibus που περιμένω τώρα από το BD - το τελευταίο έτος είναι καταστροφικό. Και ήθελα και τα 2 κλασικά X-MEN που βγαίνουν σε reprint αλλά θα τα αφήσω τώρα...

• Like 6

Ε ρε και ήμουν στο τσακ να παραγγείλω το ASM vol.3 omnibus και τώρα με βάλατε σε σκέψεις. Ξεκινάει νέος κύκλος συζητήσεων με τον εαυτό μου. :sadcry:

• Haha 3