Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Amazon

Dredd
 Share

Recommended Posts

Ωραίο το Αμαζον! Σήμερα μου έστειλε μέιλ ότι το δέμα με το 2ο Σουαμπ έφυγε και ότι επειδή το είχα πάρει στις 28 λίρες αλλά μετά έπεσε στις 23, μου χρέωσε 23. Περιμένω και το 1ο από Αμαζον Ισπανίας. 

• Like 5

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

@Beefheart .έχω παραγγείλει πολλές φορές και πάντα μου έρχονται στις 8-10 μέρες. Τώρα τελευταία έχει βγάλει ανακοίνωση ότι λόγω παραγγελιών Χριστουγέννων θα κάνει περισσότερο.

• Like 3
  • Thanks 1

Εγω θα εστελνα στο customer service, εχει και λαιβ τσατ.
Ειχα και εγω θεμα με ενα πριοορντερ που αργησε και εστειλα προχθες και με  εξυπηρετησαν
Καλυψαν και τα μεταφορικα (5-6 ε αλλα και παλι)

• Like 5

Για τα απλά που έρχονται από το εξωτερικό, ετοιμαστείτε για μεγάλες καθυστερήσεις, για όσα τουλάχιστον έρχονται από ΕΛΤΑ. Όπως και στην προηγούμενη καραντίνα, δίνεται απόλυτη προτεραιότητα στις ταχυμεταφορές, οπότε, απλά, υπομονή.

Είδα κάποιες φωτογραφίες από τα δέματα που περιμένουν τη σειρά τους για διαλογή. Το θέαμα ήταν απλά κωμικό.

• Like 4

πρέπει να προσπάθησαν πολύ για να σου στείλουν το δέμα σε τέτοια κατάσταση! φαντάζομαι τη φάτσα σου μέχρι να δεις ότι τα κόμικς ήρθαν άθικτα :lol:

• Haha 7

εμένα πάντως ακόμα τίποτα για το swamp thing absolute 2, μια φορά το μήνα μου στέλνουν mail να κάνω υπομονή ή να το ακυρώσω και να το πάρω από αλλού...

λες και υπάρχει αλλού σε τέτοια τιμή :prankster:

Edited by gr8
  • Like 7

Εντωμεταξύ, αν το δέμα είναι χαλασμένο και θες να το στείλεις π΄σιω στην amazon σου βγάζουν την πίστη, γιατί δεν δίνουν συγκεκριμένη διεύθυνση, οπότε κανένας δεν δέχετε να αναλάβει την αποστολή! Ψιλοάσχετο, αλλά είπα να το βγάλω από μέσα μου :P

• Like 8

Ήμουν έτοιμος, είχα βγάλει μπόλικες φωτογραφίες πριν το ανοίξω, μέχρι και βίντεο unpacking σαν αποτυχημένος γιουτουμπερ έκανα για να τους στείλω αν το περιεχόμενο ήταν σε μαύρο χαλι :lol: 

Και να φανταστείτε ότι μέσα είχε 5 κομμάτια, όλα σκληροδετα και βαριά κόμικ. Ευτυχώς που δεν έφτασαν ρημάδια, αλλά πέρα από αυτό η συσκευασία ήταν κάκιστη και χωρίς ούτε δείγμα προστατευτικού μέσα. Είχα να πάρω κανένα χρόνο από αμαζον και δεν την θυμόμουν τόσο χάλια. 

• Like 6
  • Haha 1

Δεν ξέρω γιατί, η Amazon ΠΟΤΕ δεν χρησιμοποιεί προστατευτικά, πέραν από απλό χαρτί το οποίο κατά την γνώμη τους παίζει το ρόλο προστατευτικού ,ακόμα και σε τόμους 5-6 κιλών!

Πάντα είχα την απορία πως δεν διαλύονται τελείως και φτάνουν σχετικά αξιοπρεπή !

Μια φορά που νευρίασα με ένα κόμικ που πήρα σε κακή κατάσταση, μπήκα στην διαδικασία να το ξαναστείλω!Πέρα από την διαδικασία που θέλει να ασχοληθείς λιγάκι δεν υπήρχε πρόβλημα.Η διεύθυνση ήταν αυτή που είχε πάνω ο φάκελος.Μάλιστα μου ζήτησαν να τους στείλω με το δέμα ,την αρχική συσκευασία που ήταν ένας απλός πλαστικός φάκελος με υποτυπώδεις φουσκίτσες.Την δεύτερη φορά στείλαν την κλασική χαρτονένια συσκευσία που χρησιμοποιεί κατά κόρον το Book Depository και φυσικά δεν είχε πάθει τίποτα.

Αυτός είναι ο λόγος που η Amazon είναι η τελευταία μου επιλογή όταν αγοράζω ένα κόμικ.

Edited by guskoin
  • Like 6

7 hours ago, gr8 said:

εμένα πάντως ακόμα τίποτα για το swamp thing absolute 2, μια φορά το μήνα μου στέλνουν mail να κάνω υπομονή ή να το ακυρώσω και να το πάρω από αλλού...

λες και υπάρχει αλλού σε τέτοια τιμή :prankster:

Το δικό μου έφυγε 21 Νοεμβρίου και ανέφεραν ότι θα το παραλαβω 4 Δεκεμβρίου! Όσο το είδατε άλλο τόσο το είδα και εγω! Ακομα περιμένω και δεν υπάρχει καν track number για να δω που βρίσκεται :wondering:

• Like 5

• 3 weeks later...
1 hour ago, Lazaros said:

Ωχ, το βλέπω να μου έρχεται και εμένα η ακύρωση... Πριν λίγες μέρες μου ακύρωσαν άλλες δύο παραγγελίες.

Ακύρωσαν λόγω έλλειψης ή λόγω brexit;

• Like 3

10 hours ago, Beefheart said:

Ακύρωσαν λόγω έλλειψης ή λόγω brexit;

Δεν διευκρίνησαν. Απλώς ανέφεραν πως δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν τις παραγγελίες. Εντωμεταξύ και το bookdepository δεν επιτρέπει αγορές προς το παρόν (σε προιόντα που είναι διαθέσιμα), οπότε μάάάάλλον λόγω Brexit.

• Like 4

46 minutes ago, Lazaros said:

Δεν διευκρίνησαν. Απλώς ανέφεραν πως δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν τις παραγγελίες. Εντωμεταξύ και το bookdepository δεν επιτρέπει αγορές προς το παρόν (σε προιόντα που είναι διαθέσιμα), οπότε μάάάάλλον λόγω Brexit.

Εγώ έκανα ένα πείραμα με το BD και αγόρασα κάτι φθηνότερο από 21 ευρώ και έγινε shipped, οπότε ίσως να μην έχουν κόψει τελείως.

• Like 4