Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Ας γνωριστούμε!

Dredd
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα, παιδιά. Μόλις ανακάλυψα ότι υπάρχει αυτό το φόρουμ και φυσικά είπα να σας κάνω παρέα όσο γίνεται! :)

Όσοι με θυμούνται με θυμούνται, για τους άλλους τώρα:

Είμαι ο Άγγελος, κοντεύω τα 19 και διαβάζω κόμικς από εκείνο το επίμαχο βράδυ προ δεκαετίας και βάλε που η μάνα μου μού αγόρασε το ΚΟΜΙΞ 244, επειδή ήταν εικονογραφημένο και πολύχρωμο. Έκτοτε, είχα ένα μεγάλο πάθος με τα Disney, κατάλοιπα του οποίου μου έχουν μείνει μέχρι και σήμερα, ακόμη κι αν έχω εγκαταλείψει τελείως την ανάγνωσή τους τα τελευταία τρία χρόνια (με ορισμένες λαμπρές εξαιρέσεις (γκουχ Μπαρκς Ρόσα γκουχ)).

Πλέον, διαβάζω κυρίως μάνγκα διαφόρων ειδών και ό,τι τύχει από αμερικανικά, ευρωπαϊκά κλπ. Είμαι ιδιαίτερα ανοιχτός σε προτάσεις, genres και σχολές, οπότε shoot away :P

• Like 8
  • Thanks 2

Όχι ακόμη, περιμένουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων (μην ξεχνάς ότι ήμουν από το νηπιαγωγείο ένα έτος πίσω στις σπουδές λόγω κώφωσης), τα οποία λογικά θα βγουν στις επόμενες δύο βδομάδες. Αν όλα πάνε καλά, από τον Οκτώβριο θα σπουδάζω πληροφορική :)

• Like 6

2 hours ago, angeltze said:

Όχι ακόμη, περιμένουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων (μην ξεχνάς ότι ήμουν από το νηπιαγωγείο ένα έτος πίσω στις σπουδές λόγω κώφωσης), τα οποία λογικά θα βγουν στις επόμενες δύο βδομάδες. Αν όλα πάνε καλά, από τον Οκτώβριο θα σπουδάζω πληροφορική :)

με το καλό τα αποτελέσματα! να μας ενημερώσεις!

• Like 5

• 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κι από εμένα! Είμαι ο Θάνος κι άρχισα να ασχολούμαι με τα κόμικς από το γυμνάσιο διαβάζοντας Δικαστή Ντρεντ. Εκ τότε συνέχισα με άλλα αγαπημένα όπως (να 'ναι καλά η θεία μου) Κόρτο Μαλτέζε, Spawn, Hellboy και Batman, καθώς και με Sin City και με το The Crow του James O'Barr με την είσοδο μου στο πανεπιστήμιο. Γενικά βέβαια μ' αρέσει να ψάχνω και να βρίσκω κόμικς που δε συζητώνται πολύ, τουλάχιστον μεταξύ των ατόμων που συναναστρέφομαι. :blackglasses: Επίσης αγαπάω τον κινηματογράφο, τη μουσική, το βιντεοπαιχνίδια και τις σειρές (είτε καρτούν είτε άνιμε είτε live-action). :toad:

• Like 10
  • Thanks 2

Καλώς μας ήλθες Θάνο. Αν ξεκίνησες με Dredd, σίγουρα θα έχεις πάρει τον καλό δρόμο. :lol:

Σε περιμένω στην επόμενη συνάντηση μας για ανταλλαγή απόψεων και να τιμωρήσουμε τους αρνητές :PK:

Υ.Γ. Ρε @kabuki, ένα emote με τον Dredd δεν βρήκες; Τσ,τσ,τσ.....

• Like 3
  • Haha 3

• 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους!Με λένε Κατερίνα.Βρήκα το Forum σας στο Facebook και αποφάσισα να κάνω εγγραφή.Μου αρέσει η Vertigo, η Dc,η Marvel, και ειδικά οι Xmen όπως φαίνεται και από το όνομα και φωτογραφία του προφίλ μου...!

Διαβάζω comics και βλέπω σειρές και ταινίες ποικίλων ειδών.

Καλώς σας βρήκα ☺.

• Like 8
  • Thanks 3

Καλως μας ήλθες Κατερίνα! :welcome2:

Με αυτά που διαβάζεις είσαι σε καλό δρόμο :best:

Θα βρεις πολλά πράγματα εδώ που θα σου κάνουν κλικ. Ότι απορία έχεις, μη διστάσεις να ρωτήσεις εδώ, ή στο φωναχτόκουτο ή σε όποιο θέμα θέλεις.

Και για να συνεχίσω την πλάκα του @Lord Makro από πάνω

0.jpg

• Like 3
  • Haha 4