Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Ας γνωριστούμε!

Dredd
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα και καλώς σας βρήκα. :hi:

Ονομάζομαι Γιάννης, εργάζομαι σαν επαγγελματίας οδηγός και λατρεύω τα κόμικς. Τα αρχικά μου αναγνώσματα ήταν τα disney περιοδικά, καθώς και μερικά κλασικά (Αστερίξ, Λούκυ Λουκ, Αρκάς). Ξεκίνησα να διαβάζω κόμικς, ούτε κι εγώ δεν θυμάμαι από πότε, αλλά από το 1992 μου μπήκε το μικρόβιο της συλλογής. Τα τελευταία δέκα χρόνια διαβάζω ό,τι πέφτει στα χέρια μου και είμαι ανοιχτός και σε άλλες "γεύσεις" εκτός από τα παπιά και τα ποντίκια, γεγονός που δεν το έχω μετανιώσει. Μακάρι να μπορούσε να πει το ίδιο και το πορτοφόλι μου. :P 

Το nickname μου είναι εμπνευσμένο από τα παιδικά μου χρόνια. Πιτσιρικάς ήμουν αδύνατος, μελαχρινός και με πάρα πολύ μακριά μαλλιά (η αλογοουρά μου έφτανε μέχρι το γόνατο και την έπιανα με 17 λαστιχάκια!!!). Γι'αυτό οι κολλητοί και οι συγγενείς μου με φώναζαν Ινδιάνο. Δυστυχώς τώρα έχει μείνει μόνο το μελαχρινό χρώμα και τα λαστιχάκια...μόνα τους! :lol:

Εύχομαι, με την σειρά μου, καλή επιτυχία στο νέο φόρουμ, να ευδοκιμήσει και να μακροημερεύσει. Υγεία να έχουμε να τα λέμε.  :) 

:beer:

• Like 16
  • Thanks 2

8 minutes ago, Indian said:

[...] Το nickname μου είναι εμπνευσμένο από τα παιδικά μου χρόνια. Πιτσιρικάς ήμουν αδύνατος, μελαχρινός και με πάρα πολύ μακριά μαλλιά (η αλογοουρά μου έφτανε μέχρι το γόνατο και την έπιανα με 17 λαστιχάκια!!!) [...]

:surprise:

• Haha 9

• 2 weeks later...
11 hours ago, THOR21 said:

Ωραία πράγματα! Καλή αρχή! Με λένε Γιάννη και λέω οτι είμαι καλά! 

10 hours ago, Indian said:

Καλώς όρισες στην παρέα μας συνονόματε!

9 hours ago, Dredd said:

'Ελα, καλώς τον, είμαστε τουλάχιστον 3 πλέον 

Φόρουμ χωρίς Γιάννη, προκοπή δεν κάνει. :) 

:drunks:

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 8

Καλημέρα και απο εμένα, και καλώς σας βρήκα. :donald:

Να ευχηθώ, κατ αρχή, καλή αρχή στο φόρουμ και καλές επιτυχίες.

Η πρώτη μου επαφή με τα κόμικς ήταν ο Μπλέκ, το Αγόρι και ο μικρός ήρωας της δεκαετίας των ´80s!!!

Μετά ακολούθησαν τα παπιά, ο Asterix και ο Λούκη Λουκ!

Γενικά μπορώ να πω ότι ειμαι λάτρης της Ευρωπαικής Σκηνής παρά της Αμερικάνικης και των υπερωικών.

Χαίρομαι που συμμετέχω και εγώ σε αυτήν την νέα αρχή που κάνετε. :best:

Ξέχασα να σας πω ότι και εγω λέγομαι Γιάννης, γιατι είχατε μια κουβέντα πιο πάνω!!!

• Like 17

• 2 weeks later...

Καλημέρα στην ομάδα και από εδώ!

Για αρχή να σας πω ότι έχετε φτιάξει πολύ ωραίο site! Έυχομαι να έχετε υλικό και να το εμπλουτίζετε συνέχεια.

Έιμαι ο Νίκος λοιπόν, ετών 40, και μετά από ένα χρονικό κενό 20 έτιας, είπα να ξανασχοληθώ με 2 αγάπες που είχα νέος, τα LEGO (!) και τα κόμιξ!...στο πρώτο ομολογώ πάω καλύτερα αλλά σιγά σιγά ακολουθω και τις εξελίξεις στον χώρο των εκδόσεων.

Είχα και εγώ μια καλή συλλογή, που ως συνήθως μας τα πέταξαν οι γονείς μας όταν πίστεψαν (!) πως μεγαλώσαμε!

Καλή συνέχεια να έχουμε !

• Like 12
  • Thanks 1

On 28/1/2020 at 12:43 ΠΜ, Indian said:

Το nickname μου είναι εμπνευσμένο από τα παιδικά μου χρόνια. Πιτσιρικάς ήμουν αδύνατος, μελαχρινός και με πάρα πολύ μακριά μαλλιά (η αλογοουρά μου έφτανε μέχρι το γόνατο και την έπιανα με 17 λαστιχάκια!!!). Γι'αυτό οι κολλητοί και οι συγγενείς μου με φώναζαν Ινδιάνο. Δυστυχώς τώρα έχει μείνει μόνο το μελαχρινό χρώμα και τα λαστιχάκια...μόνα τους!

:rolf:

• Like 1
  • Haha 2

Καλώς τον @Nikolai1312 . Και εγω με αυτές τις δυο αγάπες άρχισα να ασχολούμαι τα τελευταία 2 χρόνια. Με τα Lego και τα  comics!!! Επομένως μπορούμε να τα λεμε και για τα Lego. 

Τα παιδια πάντως εδω στο forum ειναι απίστευτα! Μαθαίνεις πολλά!! :)

Καλώς ήρθες!

• Like 7
  • Thanks 1