Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Ας γνωριστούμε!

Dredd
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι ο Παναγιώτης, είμαι 20 χρόνων και από μικρός έχω το μικρόβιο των κόμικς. Διάβαζα από τότε που με θυμάμαι Αστεριξ και Disney και τελευταία το πάθος μου είναι τα υπερηρωικα αλλά προσπαθώ σιγά σιγά να διευρυνω τα είδη κόμικ που διαβάζω. Καλή αρχή στο φόρουμ σας! 

Edited by Tsaklas
  • Like 17

Καλησπέρα σας!Ειμαι ο Μάριος κι απο μικρος ειχα μανια με τα κομικς κι ο,τι αλλο συναφες γυρω απο αυτο.Στην πορεια εκανα ενα διαλλειμμα λογω σπουδων και γενικοτερα καποιων αλλων ζητηματων,που με απασχολουσαν

ομως το καλο ειναι πως τη συλλογη απο κομικ που ειχα φροντισα να την διασωσω..Τα τελευταια χρονια περα απο τον κόσμο του disney καθως και ΓαλλοΒελγικων αρχιζω και πειραματιζομαι και στα υπολοιπα είδη,

που ομολογω εχουν αρκετο ενδιαφερον..Καλη αρχη λοιπόν στο φόρουμ!!

• Like 18

Eιμαι ο διακοσιοστός dimious και ψαχνοντας τους αλλους 199 βρεθηκα εδω μεσα. Ωραια φαινεται, λεω να κατσω λιγο να ξαποστασω μεχρι να ερθουν και οι υπολοιποι! 

• Like 11
  • Thanks 1
  • Haha 4
  • Sad 1

On 7/1/2020 at 9:00 ΜΜ, φλοκ said:

Είμαι ο Φλοκ !

Ρε ΄σεις πάτε καλά;  :omg: 

Τι τον αφήσατε αυτόν τον κίναιδο να μπει εδώ μέσα;  :damn:

Θέλετε να μαγαρίσει το στέκι ακόμα δεν άνοιξε!  :help:

Δείξτε του την έξοδο να ησυχάσουμε από την παρουσία του και τους ψύλλους του!!! :onfire:

• Like 3
  • Haha 7

Είμαι ο Νίκος, γεννηθείς το σωτήριον έτος 1984, γουστάρω τις νυχτερίδες που ρίχνουν ξυλίκι σε νταήδες και κακούργους :batrun:, ολημερίς και ολονυκτίς βρίζω την σκατοεταιρία (τη κινηματογραφική Disney καλέ :lol:), τη βρίσκω με τους εξελληνισμούς ονομάτων στα κόμικς και οτιδήποτε αποπνέει ρετρίλα, παιδιόθεν λατρεύω τον Αστερίξ και τον Λούκυ Λουκ, διαβάζω μικυμάου με ποντίκια, παπιά και τύπους με κολάν και κάπες, και τελευταία έχω κολλήσει με τον Πόναν τον Μάρμαρο!!! Καλή αρχή σας εύχομαι! :beer:

• Like 20

:hi:

Μ'αρέσουν τα κόμικς, μ'αρέσουν οι δρόμοι, είδα ζεστή παρέα και μπήκα.

Και μιας και είμαι το original φάντασμα του Stan Lee, αν δείτε τον Dredd πείτε του ότι ήταν επάξιος αντίπαλος.

Καλή νέα δεκαετία guys & girls και καλή αρχή!:beer:

• Like 14
  • Thanks 1

Αποφασισα να σπασω κι εγω τη διαδυκτιακη μου σιωπη. Λοιπον

Ειμαι ο Αλκης. Ειμαι 22 χρονων. Με τα κομικς εχω μια πολυ περιεργη ιστορια. Μεγαλωσα με Ντισνεϋκα κομικς τα οποια μου τα επαιρναν οι γονεις μου στα περιπτερα αλλα και με λοχαγους Μαρκ Μπλεκ Asterix ακομα και μικρο Ηρωα που τα ειχε καταχωνιασμενα καπου η θεια μου στη Θεσσαλονικη. Αργοτερα στη δευτερα γυμνασιου ανακαλυψα τον κοσμο των manga/anime τα οποια μου κρατήσανε συντορφια για περιπου 4 χρονια. Κοντα στην τριτη λυκειου ανοιγει στην Κυπρο (οπου εμενα) ενα κομικσαδικο και με πολυ μεγαλη περιεργεια αγορασα το πρωτο volume του Spawn τον οποιο μόλις ειχα μαθει απο τον γνωστο σε ολους μας δισκο των Iced Earth (καποτε ημουν και σκληροπυρινηκο μεταλο). Μετα τα υπολοιπα ειναι ιστορια. Ουσιαστικα μπορω να πω οτι εχω περασει απο ολα τα ειδη των κομικς και ολα μου εχουν δώσει πραγματα και τα εχω αγαπησει. Λογω ελλειψης χρονου και ενασχολησης μου με πολλα πραγματα της καθημερινοτητας μπορω να πω οτι εχω πλεoν κατασταλαξει στα "ευκολοδιαβαστα" αμερικανικα αλλα θα μιλησω ευχαρίστως για οποιαδηποτε αλλη μορφη κομικς. Λατρευω επισης τον κινηματογραφο, τις σειρες, το θεατρο το stand up comedy και γενικοτερα οτι εχει να κανει με την αφηγηση ιστοριων. Αγαπημενος μου χαρακτηρας ειναι, ηταν και θα ειναι για παντα ο Superman γιατι σε εναν κοσμο οπου ολοι θελουν να γινουν Batman (δηλαδη πλουσιοι με ψυχολογικα) αυτος επιλεγει να ειναι ενας ενηλικος με καρδια μικρου παιδιου.

• Like 20

Γεια χαρά κι από μένα! :)  Με λένε Άγγελο και διαβάζω κόμικς από τότε που με θυμάμαι. Αγαπημένα μου είναι τα BD, τα Disney και τα pulps, αλλά από περιέργεια διαβάζω σχεδόν τα πάντα (και μαθαίνω ακόμα πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα που αγνοούσα μέχρι τώρα)! Θα τα λέμε! :beer:

• Like 18
  • Thanks 1

Είμαι ο Αντρέας. Διαβάζω κόμικς, μαζεύω κόμικς, λατρεύω κόμικς! Κυρίως ξένα, αλλά και όσα ελληνικά μου αρέσουν. Λατρεύω τη saga του Star Wars, και τα τελευταία 2 χρόνια παίζω πολλά επιτραπέζια και μαζεύω Funko Pop. Αυτή την εποχή, εκτός από τα κόμικς που είναι το μόνιμο κόλλημα, διαβάζω και τα βιβλία του Sebastian Fitzek όταν πηγαινοέρχομαι στη δουλειά.  Μ αρέσει να μιλάω για τα κόμικς, κυρίως έξω από τα φόρα. Γιατί έξω από το ψηφιακό περιβάλλον μπορείς να τα πεις όμορφα πίνοντας αναλογικούς καφέδες η τσίπουρα! Είμαι 51 ή ίσως 15. Δεν έχει σημασία. Ίδιοι αριθμοί :D

• Like 18

Γεια χαρά σε όλους! Χαίρομαι που σας βρίσκω ξανά και μάλιστα σε καινούριο χώρο. Καλή επιτυχία στο νέο ξεκίνημα και θα σας παρακολουθώ... (χμμμ, λίγο απειλητικό ακούστηκε αυτό...) :P

• Like 12
  • Thanks 2