Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Black Widow

Recommended Posts

2.jpg  1.jpg  3.jpg

Η πρώτη ταινία της Marvel με πρωταγωνίστρια γυναίκα, έρχεται με την Scarlett Johansson στο ρόλο της Black Widow. Συμπρωταγωνιστεί η Rachel Weisz και ο David Harbour στο ρόλο του Red Guardian.

• Like 6

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Υπάρχουν νεότερα σχετικά με τις ταινίες

- Black Widow 6 Νοεμβρίου 2020

- Eternals 12 Φεβρουαρίου 2021

- Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 7 Μαΐου 2021

- Spider-Man 3 Ιούλιος 2021 (χωρίς να είναι επίσημο ακόμα απλά σαν φήμη)

- Doctor Strange in the Multiverse of Madness 5 Νοεμβρίου 2021

- Thor : Love and Thunder 18 Φεβρουαρίου 2022

- Black Panther 2 8 Μαΐου 2022

- Captain Marvel 2 8 Ιουλίου 2022

Ant-Man 3 Οκτώβριος 2022 ή μέσα στο 2023

WandaVision Αύγουστος 2020 μάλλον

Falcon and the Winter Soldier Δεκέμβριος 2020 μάλλον

The New Mutants ακόμα δεν έχει ημερομηνία.

• Like 7

• 11 months later...

Νέο πόστερ για την νέα μεταβολή της ημερομηνίας προβολής.

9 Ιουλίου το περιμένουμε πλέον, με παράλληλη διανομή στο disney+ στο premier access (με έξτρα πληρωμή για την παρακολούθηση του, δηλαδή).

Black-Widow-2021.jpg

Άλλο ένα καρφί στο φέρετρο των κινηματογραφικών αιθουσών. :( 

On 3/4/2020 at 10:11 ΜΜ, panosss88 said:

- Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 7 Μαΐου 2021

Και η νέα ημερομηνία για τον Άρχοντα του Κουνγκ-Φου είναι 9η του Σεπτέμβρη.

• Like 6

Ενδεχομένως για να μην υπάρξουν ξανά νέες ημερομηνίες ίσως γίνουν και σε άλλες ταινίες να είναι ταυτόχρονα σε κινηματογράφους και Disney+ μαζί.

• Like 4

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

10 χρόνια παρακάλια, τη βγάζουνε μετά το θάνατο του χαρακτήρα. Τουλάχιστον ελπίζω να τη φέρουν σε φάσεις που να ανησυχείς μήπως πάθει κάτι, ακόμα κι αν ξέρεις ότι θα επιζήσει. Black Widow 2 μη βγει μόνο :P

• Like 3

• 1 month later...

Η ταινία ήταν μια χαρά, πολύ καλύτερη από ότι την περίμενα. Έφυγε νεράκι.. :beer:

Σκηνή μετά τους τίτλους 

Spoiler

Όποιος είδε falcon and the winter soldier θα καταλάβει περισσότερα :angel:

• Like 4

51 minutes ago, the comic guide said:

Τώρα για να πας στον κινηματογράφο, είναι υποχρεωτικό το rapid test ή μας κάνει και το self; 

Στους θερινούς κινηματογράφους δεν χρειάζεται τίποτα, τουλάχιστον για την ώρα, αλλά πρέπει να φοράμε μάσκες. Οι κλειστές αίθουσες, όμως, από 16/7 θα δέχονται μόνο εμβολιασμένους. 

https://flix.gr/news/indoor-theatres-open-tovaccinated-viewers-only.html

EDIT: Τελικά και στους ανοιχτούς χώρους χρειάζεται τεστ, εφόσον δέχονται μη εμβολιασμένους

• Like 4

On 14/7/2021 at 9:43 ΠΜ, Jim® said:

Aπό τις λίγες ταινίες που έχω παρατήσει στο μισάωρο... Απλά δεν...

Τελειωσέ τη ρε άνθρωπε. Με χτυπάει το ocd μου ? Αν και εν μέρει δεν σε αδικώ...

• Like 3
  • Haha 2

Πολυ αδιάφορη. Συνειδητά αδιάφορη πιστεύω. Το χρονικό σημείο στο οποίο την τοποθέτησαν, η έλλειψη cameos από γνωστούς ηθοποιούς/χαρακτήρες, το γεγονός ότι ακριβώς λόγω του χρονικού σημείου (πριν το Endgame) δεν υπήρχε επίδικο για τη συνέχεια, δεν υπήρχε αγωνία, ήξερες τι θα γίνει μετά. Γενικά ψιλοβαρέθηκα, μάλλον για πρώτη φορά με μαρβελοταινία. Είχε και 1-2 αφελειούλες τύπου DC (όχι βέβαια σε τέτοιο βαθμό). Γενικά, δεν έλεγε σχεδόν τίποτα.

Ή μάλλον, το μόνο που έλεγε ήταν η Yelena, που οπτικά και παικτικά, πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει την Scarlett στο ρόλο.

• Like 6

14 hours ago, Dredd said:

Ή μάλλον, το μόνο που έλεγε ήταν η Yelena, που οπτικά και παικτικά, πιστεύω ότι μπορεί να αντικαταστήσει την Scarlett στο ρόλο.

ιιιιιιιιι! Αιρετικέ! :lol:

(ήταν όντως πολύ καλή στον ρόλο της πάντως.)

• Like 1
  • Haha 4

Την είδα κι εγώ σήμερα. Πήγα χωρίς υψηλές απαιτήσεις και δεν απογοητεύτηκα μεν, αλλά θα την ξεχάσω πολύ γρήγορα δε. Ήταν καλογυρισμένη, αλλά αδιάφορη, όπως έγραψε και ο @Dredd. Εμένα μου κακοφάνηκε περισσότερο η έλλειψη χιούμορ. 

Τέλος πάντων, δεν ήταν η καλύτερη ταινία Μάρβελ, αλλά δεν πιστεύω, ότι ήταν και η χειρότερη. :) 

• Like 6

Την είδα κι εγώ χτες!

Δεν είχα μεγάλες προσδοκίες κι ίσως γι' αυτό δεν απογοητεύτηκα τόσο πολύ!Είχα όμως πολύ καιρό να δω ταινία αυτού του είδους συν το γεγονός ότι ήταν από τα περσινά blockbuster που λόγω κορωνοιού ακυρώθηκαν και είχαμε μπει σε ένα είδος λίστας αναμονής!

Είναι δύσκολο δεύτεροι χαρακτήρες της Marvel να έχουν μεγάλη επιτυχία ακόμα κι έτσι αν δεν έδινα σημασία σε κάποιες αναφορές μέσα στην ταινία για χαρακτήρες της  Marvel δεν θα καταλάβαινα ότι είναι μια ταινία  της  Marvel!

Επίσης η ταινία έπρεπε να βγει στις αίθουσες πριν το Endgame όπως έγινε με την  Captain Marvel ,τώρα φάνηκε σαν ξαναζεσταμένη σούπα!

Και μια απορία,σ' όλη την ταινία έψαχναν αυτό το Κόκκινο Δωμάτιο, μα καλά δεν βλέπουν καθόλου Mega;:D

• Haha 7

Την είδα κι εγώ πριν λίγο, όχι ότι καιγόμουν αλλά πήγα για την φάση του θερινού. :)

Είχε ομολογουμένως δυνατές παπάτζες στις σκηνές δράσης, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι οι πρωταγωνίστριες δεν έχουν υπερδυνάμεις. Ο Red Guardian είχε φάση!

• Like 4

To ειδα. Δυστυχως δε μου αρεσε. Ενω ξεκινησε πολυ ωραια και δυναμικα απο τη μεση και μετα η ταινια αρχισε να γινετε τυπικο espionage thriller και εχασε την μπαλα. Απογοητευση για εμενα κυριος επειδη μαρεσε πολυ η αρχη.

Spoiler

Καλα ρε μαλακες η τυπισσα προς το τελος της ταινια πεφτει κυριολεκτικα απο το Death Star χωρις αλεξιπτωτο και θελετε να μας πειτε οτι πεθανε πεφτοντας απο εναν γκρεμο τοπολυ 40 μετρων. Ποιον κοροϊδευτετε κυριο εκει στα Marvel Studios?

• Like 4

Άντε να πω κι εγώ την άποψή μου για τη συγκεκριμένη ταινία. Η πιο αδιάφορη και αχρείαστη ταινία του Marvel Cinematic Universe. Αυτά.

• Like 6

1 hour ago, Beefheart said:

Άντε να πω κι εγώ την άποψή μου για τη συγκεκριμένη ταινία. Η πιο αδιάφορη και αχρείαστη ταινία του Marvel Cinematic Universe. Αυτά.

θα συμφωνήσω :)

• Like 4
  • Thanks 1