Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα και κυκλοφορίες από τις Εκδόσεις Μικρός Ήρως

GreekComicFan
 Share

Recommended Posts

Αυτό φαντάστηκα, απλά δεν θυμάμαι να είχαν κάνει το ίδιο και για άλλες αντίστοιχες εκδόσεις τους. Ειδικά να πάρουν από πριν ISBN

• Like 2

Πολυ ευχαριστα νεα η κυκλοφορία των Κορτο!

Εν τω μεταξυ το νεο Ζαγκορ υπαρχει εκτός απο το site της εκδοτικής σε κάποιο άλλο σημείο πώλησής; Σε καποιο βιβλιοπωλειο τυπου Πολιτεία η και σε κάποιο κεντρικο περιπτερο; Παντως παροτι το προσφατο Μίστερ Νο το βρηκα κ το αγόρασα στο περίπτερο της γειτονιάς μου το νέο Ζαγκορ δυστυχώς δεν το εχω εντωπισει ακομα...

• Like 7

1 hour ago, albert said:

Σε καποιο βιβλιοπωλειο τυπου Πολιτεία η και σε κάποιο κεντρικο περιπτερο;

Υπάρχουν σίγουρα στα σάιτ κεντρικών βιβλιοπωλείων και πιθανότατα και σε κεντρικά περίπτερα :) 

• Like 3

Από την στιγμή που θα πωλούνται πακέτο και θεωρητικά τα ηλεκτρονικά καταστήματα θα πρέπει να το καταχωρήσουν ξεχωριστά από τα αυτόνομα τεύχη, ναι. Πρωτίστως για την διευκόλυνση των επιχειρήσεων θεσπίστηκε το ISBN εξάλλου και ας μη το αξιοποιούν οι περισσότερες.

• Like 3

Σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την εκδοτική,  εκμεταλλευόμενος την ενημέρωση που μου έκαναν για την εξέλιξη της παραγγελίας μου, ρώτησα τι καινούργιο περιμένουμε. :)

Εκτός από "Το χρυσό σπίτι της Σαμαρκάνδης" που θα κυκλοφορήσει σε τρεις συνέχειες μαζί με την Εφ.Συν.,

μου απάντησαν ότι θα βγουν όλα τα έργα του Κόρτο Μαλτέζε στο μέλλον, ενώ περιμένουμε τον Ιούνιο,

το "Φαξ από το Σαράγεβο". :)

Γεγονός που μου έκανε τρομερά θετική εντύπωση :oops:  ήταν το εξής....ενώ μιλούσαμε, "έπεσε" η γραμμή και με κάλεσαν στο κινητό μου για να συνεχιστεί η ενημέρωση!  :)

Ρώτησα επίσης αν  περιμένουμε κάποιο άλλο BD, στο άμεσο μέλλον και μου απάντησαν αρνητικά. :)

Ευγενέστατοι, πρόθυμοι και κατατοπιστικότατοι, πολλά μπράβο!!! :handshake:

:beer:

• Like 13

3 minutes ago, Retroplaymo said:

Ρώτησα επίσης αν  περιμένουμε κάποιο άλλο BD, στο άμεσο μέλλον και μου απάντησαν αρνητικά. :)

Πόσα να βγάλουν μαζεμένα πια κι εσύ :P 

• Like 6

• 4 weeks later...
On 12/5/2020 at 3:48 ΜΜ, Retroplaymo said:

Είχα μια μικρή ελπίδα μήπως άκουγα για καμιά Aria. :)

9782800125664-couv-M800x1600.thumb.jpg.102c6be4f53af04bee8ec30cc4ddf317.jpg

Δυστυχώς λίγο δύσκολο να δούμε Άρια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

• Like 5

3 minutes ago, guskoin said:

Δυστυχώς λίγο δύσκολο να δούμε Άρια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Λογικά θα υπάρχουν ακόμα τα δικαιώματα της, από το παλιό Μπλεκ. :)

Ίδωμεν...όσο ζούμε, ελπίζουμε.  :D

• Like 6

Δεν δουλεύουν έτσι μακροχρόνια τα δικαιώματα. Και η εκδοτική ουσιαστικά είναι διαφορετική, άσχετα που την θεωρούμε πνευματικό διάδοχο. Δεν κληρονόμησε τίποτα από τον χρεοκοπημένο περιοδικό τύπο. :) 

• Like 7

Tην Σαμαρκάνδη θα την διανείμει σε τρεις η τεσσερις συνεχειες (Σαββατα);;

Παντως απο το εξωφυλλο κ μονο βαζει γκολ απο τα αποδυτηρια :) :) 

• Like 5

Πρώτη φορά που πήρα Κόρτο από Μικρό Ήρω, καθαρά γιατί είναι ιστορίες που θεωρώ ότι θέλουν μια κάπως καλύτερη έκδοση. Αλλά έφαγα τόσο hype για το συγκεκριμένο που λύγισα. Και κάτι μου λέει ότι στο τέλος βλέπω να παίρνω και τις προηγούμενες τους εκδόσεις. :homerhide:

@albert @Dredd Σε 3 συνέχειες θα βγει.

• Like 6
  • Haha 1
  • Sad 1

Φοβάμαι ότι είναι από τις λίγες φορές που δεν θα επενδύσω σε έκδοση εφημερίδας τής εκδοτικής, μιας κι έχω το συγκεκριμένο άλμπουμ από την Μαμούθ, όταν εκείνη το επανακυκλοφόρησε το 2013. :)

• Like 4

• 4 weeks later...

Τα δύο επόμενα Σάββατα, 25/07 και 01/08, η "Εφημερίδα των Συντακτών" θα έχει στην έκδοση των 3,90 ευρώ ένα ακόμη κόμικ από τις εκδόσεις "Μικρός Ήρως" και συγκεκριμένα, το "Πινόκιο", το οποίο είναι αυτή εδώ η πρωτότυπη έκδοση.

27561250._UY500_SS500_.jpgpinok-fp_pg_015-v002-s.jpg

Το εξώφυλλο και η εικόνα από το εσωτερικό είναι από το Ίντερνετ. Στο goodreads η βαθμολογία είναι 3.0, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό. 

• Like 9

3 minutes ago, totally_wired said:

θα το έχει σε δυο μέρη; η έχει το ίδιο και τα δυο σκ?

Το ίδιο και τα δύο Σ/Κ;;; :wondering:Δεν νομίζω ότι θα τους συνέφερε κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει. 

Όχι, σε δύο μέρη θα το έχει. :) 

• Like 3