Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Προσφορές Online Καταστημάτων

AndreasD
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

αν βάλετε στο amazon.com και στο amazon.de

The Complete Life and Times of Scrooge Mcduck Hardcover

θα βγάλει κάτι πολύ ενδιαφέρον

το καλύτερο είναι όταν βλέπεις και τα ταχυδρομικά

Edited by cassidy
  • Like 6

94 ευρώ στο .de και περίπου 6 τα μεταφορικά. Σύνολο 100 για ένα κόμικ, το οποίο έχει αρχική τιμή 250. Αλήθεια, γιατί είναι τόσο ακριβό; Δεν έχω καμία επαφή με τα Disney, για αυτό ρωτάω. :prankster:

Το  "κακό" είναι ότι το .de πολύ σπάνια είναι αξιόπιστο για προ παραγγελίες. Ακόμα μου κάθεται στο λαιμό η ακύρωση του TASM 2 Omnibus...

Επίσης, μήπως έχεις παραγγείλει από το .com με Global Shipping; Πλήρωσες τελωνείο; 

• Like 4

Posted (edited)
33 minutes ago, the comic guide said:

Αλήθεια, γιατί είναι τόσο ακριβό;

Αν δεν κάνω λάθος θα είναι υπογεγραμμένο (αυτά που έχουν 250 τουλάχιστον) και έχει και δεκάρα μέσα.

Edited by Beefheart
  • Like 4

Posted (edited)

Τα υπογεγραμμένα είναι αν το αγοράσεις από συγκεκριμένη εταιρία (αμερικάνικη) που θα δώσει και πιστοποιητικό με κάθε τόμο. Οι υπόλοιποι είναι κανονικοί. Επίσης δεν θα έχει τίποτα έξτρα κλπ, παρά μόνο αυτά που είχε και στους τόμους της Fantagraphics. Ο Ρόσα σκεφτόταν να βάλει storyboards κλπ, όμως η Disney θέλει να τις ανήκει άρα και να αναδιανέμει ελεύθερα ό,τι μπει μέσα, και ο Ρόσα έχει κουραστεί με αυτήν την ιστορία και δεν θα βάλει όσα σκόπευε, που από την μία τον καταλαβαίνω αλλά από την άλλη δεν με κόφτει και πολύ. Εγώ σαν αναγνώστης θέλω να δω έξτρα πράγμα, σημειώσεις, σχέδια, έξτρα, τα πάντα όλα, δεν με απασχολεί και πολύ αν η Disney θα μπορεί να τα βάλει και σε άλλους μελλοντικούς τόμους.

Τέσπα, η αρχική χαμηλή τιμή έχει παραμείνει σε Amazon.de & Bookdepository, αν και στο δεύτερο οι περισσότερες χώρες βλέπουν πλέον την ανανεωμένη ακριβότερη τιμή. Η Ελλάδα είναι από τις χώρες που βλέπουν ~105€ (αν βάλετε και τον κωδικό MASTERCARD5 κόβει -5%, αυτό ισχύει πάντα, ανεξαρτήτως χρονικής περιόδου και τρόπου αγοράς). Το Amazon.de λέει πως ακυρώνει συχνά πυκνά προπαραγγελίες από Αμέρικα, επομένως δεν ξέρουμε αν είναι 100% ασφαλές. Προσωπικά έχω κάνει προπαραγγελία και από τα δύο και θα δω όποιο έρθει πρώτο. Επίσης έχω ζητήσει από τον Star Comics να μου κρατήσει ένα.

Σαν περιεχόμενο δεν αξίζει αν έχετε τους τόμους της Fantagraphics. Αξίζει μόνο αν θέλετε να το έχετε μαζεμένο και σε μεγαλύτερο μέγεθος. Τώρα για ποιον λόγο εγώ θα πάρω δύο, μάλλον επειδή είμαι βλαμμένος. Κυρίως όμως επειδή το έχω ζητήσει από τον Άγγελο εδώ και μήνες αλλά ταυτόχρονα δεν θέλω να προσπεράσω αυτήν την πιθανώς χαμηλότερη τιμή. Και θα δω τι θα κάνω όσο πλησιάζουν οι ημέρες.

Edited by Phantom Duck
  • Like 12

• 2 months later...
On 5/8/2021 at 12:09 PM, Lord Makro said:

Κι εμένα μου ήρθε κάποια στιγμή ένα mail ότι δεν είναι διαθέσιμο και περιμένουν να παραλάβουν, οπότε δεν ξέρω τελικά τι θα γίνει :P

... και τόσους μήνες (Μάρτιο) μετά την παραγγελία από το ιταλικό amazon του Richard Stark's Parker σε σούπερ τιμή, έλαβα σήμερα το πολυπόθητο mail ότι βρέθηκε και την άλλη εβδομάδα θα παραλάβω!

Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται!!! :lol:

Edited by Lord Makro
  • Like 7
  • Haha 1

• 1 month later...

Starman Compendium One  στα 13,69, με τα μεταφορικά βγαίνει στα 24,85 ευρώ. Να σημειωθεί ότι το βιβλίο έχει 1448 σελίδες και κανονικά η αρχική τιμή του είναι 60$. Δε ξέρω εάν το amazon.de θα τιμήσει τη προπαραγγελία, αλλά εγώ πήρα το ρίσκο. 

• Like 4
  • Thanks 2

8 minutes ago, the comic guide said:

Ναι, του Robinson. Το run του είναι 81 τεύχη, οπότε θα κυκλοφορήσουν δύο compendiums. 

Ναι, μόλις το είδα, δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι κράτησε τόσα πολλά τεύχη.

edit: το χτύπησα, τζάμπα πράμα, για να δούμε τι θα γίνει...

:thanx::thanx:

Edited by Lord Makro
  • Like 5

Καλημέρα, 

Και εγω το χτύπησα, τόσο χαμηλή τιμή! :thanx:

Τωρα αν έρθει και σε τι κατάσταση, γιατι ειναι compendium, και απο amazon δεν εχω και τις καλύτερες εμπειρίες! :(

• Like 4

• 2 months later...

Το Zavvi έβγαλε σε προσφορά διαφορά Marvel TPB με προσφορά 4 για 20 λίρες. Επίσης έβγαλε και μερικά Omni, Adamantium κλπ με επιπλέον εκπτώσεις. 

Όλο και κάτι θα βρείτε! 

Τα ταχυδρομικά είναι φιξ 3 ευρώ. Δεν έχει δασμούς και τελωνεία 

• Like 10

• 3 weeks later...

Νέα προσφορά από Zavvi με 4 επιλογές στις 20 λίρες. Όχι πολλά πράγματα, αλλά ανάμεσα τους το Annotated Sandman Vol. 4 που είναι τούμπανο. Στα 11.5 ευρώ μόνο του. 

• Like 4

Λογω Black Friday, το Cosmic Realms εχει storewide 25% εκπτωση σε ολα τα προϊοντα (εξαιρουνται οι προπαραγγελιες), η οποια σε συνδυασμο με το κουπονακι gratis, μπορει να φτασει μεχρι και 35%.

Εγω τσιμπησα το Paper Girls compendium παντως, στα 38 ευρω περιπου. :D

Edited by the comic guide
  • Like 6
  • Thanks 3

Εκτός και δεν κατάλαβα κάτι καλά για το κουπονάκι που λες, η έκπτωση είναι -25% επί της αρχικής τιμής, ας πούμε δηλαδή προστίθεται ένα επιπλέον 15% στην ήδη υπάρχουσα -10% έκπτωση που υπάρχει πάντα για όλα τα προϊόντα. 

Και εννοείται πήγα σήμερα και έκανα τις αγορές μου! :goodboy:

• Like 4
  • Thanks 1

Λοιπον, το compendium που πηρα κοστιζε (λογω του γενικου 25%) 37,5 ευρω. Μετα στο check out εβαλα το κουπονακι gratis και μου αφαιρεσε 10%, δηλαδη πηγε στα 33,75. Ε, + 5 ευρω τα μεταφορικα, 38,75 στο συνολο. :thumbsup2:

• Like 4
  • Thanks 3