Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Προσφορές Online Καταστημάτων

Recommended Posts

6 hours ago, Beefheart said:

Κοινώς την έκατσα άσχημα, γιατί έχω παραγγείλει κάμποσα από Book Depository και άλλα βρετανικά sites. :(  Φρόντιζα, βέβαια, να είναι κάτω των 21 ευρώ οι παραγγελίες.

Με κάτω απο 21 ευρώ είσαι οκ για τελωνείο. Το χειρότερο/πιο ενοχλητικό που μπορεί να γίνει είναι να σου ζητήσουν κάποιο αποδεικτικό έγγραφο ότι η τιμή που φαίνεται είναι όντως αυτή που πλήρωσες. Σε εμένα το έκαναν σε γραφιστική ταμπλέτα από την Κίνα που μάλλον τα 15 ευρώ τους φάνηκαν λίγα για αυτό που έβλεπαν. :lol:

Edited by DaDiRa
  • Like 6
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Amazon glitch. Absolute Swamp Thing by Alan Moore vol.2 στις £28 και κατι ψιλα!   Σπευσατε!

2 group του fb που βρήκα πρόσφατα για omnibus και HC   το ένα με αγγελίες και το άλλο με προσφορές από καταστήματα ποιο είναι το ξεχωριστό σε αυτά; είναι για Ευρώπη μόνο οπότε μας συμφέ

Προσφορά από το Zavvi, 10 τόμοι της DC Graphic Novel Collection με 24,99 λίρες (+ 9,99 ταχυδρομικά). Υπάρχουν πάρα πολύ ωραία πράγματα να διαλέξετε.  

Posted Images

32 minutes ago, DaDiRa said:

Με κάτω απο 21 ευρώ είσαι οκ για τελωνείο. Το χειρότερο/πιο ενοχλητικό που μπορεί να γίνει είναι να σου ζητήσουν κάποιο αποδεικτικό έγγραφο ότι η τιμή που φαίνεται είναι όντως αυτή που πλήρωσες. Σε εμένα το έκαναν σε γραφική ταμπλέτα από την Κίνα που μάλλον τα 15 ευρώ τους φάνηκαν λίγα για αυτό που έβλεπαν. :lol:

Και πώς θα το κάνει αυτό το ταχυδρομείο; :P

• Like 4
  • Haha 1

Πάντως για το bd, έχει ανανεωσει το help και εχει πληροφοριες και για το Brexit. Λενε πως δεν θα αλλαξει κατι προς το παρον,απλα μπορει να καθυστερησουν λιγο οι παραγγελιες

• Like 7
  • Thanks 1
2 hours ago, Beefheart said:

Και πώς θα το κάνει αυτό το ταχυδρομείο; :P

Σου στέλνουν μήνυμα ή/και συστημένη επιστολή με την οποία σου ζητάνε να τους στείλεις την απόδειξη/mail αγοράς από το e-shop.

• Like 3
  • Thanks 3

Κι εγώ δυστυχώς ίσως το 80-85% απ' τις παραγγελίες μου είναι από Αγγλία ,αλλά αν ξεκινήσουν τα τελωνεία εννοείται θα κόψω και την Αγγλία οπότε..ισχυρό το πλήγμα

Ευτυχώς έχοντας αυτό ακριβώς στο νου έκανα τις τελευταίες παραγγελίες εν καιρό και άμεσα δεν θα έχω θέμα,πέρα από ένα omnibus από speedyhen που σίγουρα μετά το νέο έτος θα το στείλουν γτ δεν είχαν στοκ

ΕΥΤΥΧΩΣ που πρόλαβαν να έρθουν κυρίως τα Absolute Fourth World 1 και ,SHIELD ομνι γτ σιγά μην τα έβρισκα φθηνότερα εκτός Αγγλιας

• Like 7

Άρα συνεχίζουμε να παραγγέλνουμε από Αγγλία κανονικά, χωρίς το φόβο του τελωνείου, έτσι; 

Καθώς το Ηνωμένο Βασίλειο αποχωρεί από την ενιαία αγορά και την τελωνειακή ένωση στις 31 Δεκεμβρίου, θα τεθούν σε ισχύ νέες ρυθμίσεις που επιτρέπουν το εμπόριο αγαθών χωρίς δασμούς και στενή αστυνομική και δικαστική συνεργασία.

:thumbsup2:

• Like 5
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Το Ιταλικό Amazon είχε βγάλει προχτές για πολύ λίγο την τουμπανοέκδοση του Richard Stark's Parker (Martini Edition) για 30κάτι ευρώ. Μόλις το αγόρασα (47 μαζί με τα μεταφορικά) το έβγαλε εξαντλημένο, όσοι ενδιαφέρεστε όμως καλό είναι να έχετε το νου σας γιατί μπορεί να ξαναστοκάρει (το είχε ξαναβγάλει πριν το αγοράσω και το είχα χάσει την πρώτη φορά). Μιλάμε για έκδοση των 100 ευρώ!

https://www.amazon.it/Richard-Starks-Parker-Martini-1/dp/1684056926/ref=pd_ybh_a_9?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=3ND7H7QM0C8X1NMK7KCM&fbclid=IwAR3LbStTwyNxOqbYyESSgOcDTubNkWfzFIITV56GZ1erGXA6TQbCpMX_3hE

• Like 7
  • 3 weeks later...

Το αμερικάνικο amazon έχει το τελευταίο box set με τα νουάρ του Tardi στα $34,46 τιμή που είναι σούπερ για αυτή την έκδοση (σε πολλά καταστήματα είναι μάλιστα εξαντλημένο). Εγώ το χτύπησα, παρά τον φόβο του τελωνείου, βγήκε 40 ευρώ με τα μεταφορικά.

• Like 6
  • Thanks 1
On 7/4/2021 at 11:11 ΜΜ, Lord Makro said:

Το αμερικάνικο amazon έχει το τελευταίο box set με τα νουάρ του Tardi στα $34,46 τιμή που είναι σούπερ για αυτή την έκδοση (σε πολλά καταστήματα είναι μάλιστα εξαντλημένο). Εγώ το χτύπησα, παρά τον φόβο του τελωνείου, βγήκε 40 ευρώ με τα μεταφορικά.

Κανονικά δεν πρεπει να περάσει τελωνείο. Το αμερικανικό amazon υπολογίζει το import fees και το περιλαμβάνει στην τελική τιμή που πληρώνεις. 

• Like 3
3 hours ago, ichronis said:

Το αμερικανικό amazon υπολογίζει το import fees και το περιλαμβάνει στην τελική τιμή που πληρώνεις. 

Ναι το πρόσεξα, απλά περιμένω να το δω και στην πράξη :P

• Like 3