Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Διαγωνισμός Παρουσιάσεων και Δωροεπιταγές από το Star Comics

Recommended Posts

1.png20.jpg

To ComicStreet.gr είναι πραγματικότητα για κάτι παραπάνω από ένα χρόνο, και το γιορτάζουμε παρέα με το Star Comics. Για 1 μήνα, και για τους επόμενους 3 μήνες, θα προσφέρουμε 2 δωροεπιταγές των €25, για αγορές από το Star Comics, σε 2 τυχερούς που θα μας πουν την άποψη τους για όποιο κόμικ επιθυμούν εκείνοι. Πώς θα το κάνουν αυτό; Μπαίνοντας στο ComicStreet.gr, κάνοντας την εγγραφή τους και δημοσιεύοντας την παρουσίαση του κόμικ που επιθυμούν στην αντίστοιχη ενότητα. Όλοι οι συμμετέχοντες θα μπουν σε κλήρωση και 2 εξ αυτών θα κερδίσουν τις δωροεπιταγές. Ειδικά για την πρώτη περίοδο/κλήρωση, και θέλοντας να επιβραβεύσουμε όσους είναι ήδη μέλη του φόρουμ, η μία δωροεπιταγή θα κληρωθεί μεταξύ αυτών που έχουν κάνει την εγγραφή τους μέχρι και τις 28/02/2021, και δημοσιεύσουν προφανώς καινούρια/ες παρουσίαση/εις.

ΟΡΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

1. Η παρουσίαση πρέπει να μην έχει δημοσιευτεί αλλού πριν την δημοσίευση της στο ComicStreet. Ακολούθως, ο συντάκτης μπορεί να την αναδημοσιεύσει όπου αλλού επιθυμεί. Πρέπει να αφορά ένα κόμικ του οποίου δεν υπάρχει ήδη παρουσίαση στο forum. Μπορεί να είναι ελληνικό ή ξένο. 

2. Ο καθένας μπορεί να συμμετέχει με περισσότερες από μία παρουσιάσεις, με ανώτατο όριο τις 3. Αντίστοιχα θα λάβει μέρος στην κλήρωση με 1,2 ή 3 συμμετοχές, έχοντας δηλαδή περισσότερες πιθανότητες να κληρωθεί. Θα χαρούμε να δούμε ακόμα περισσότερες παρουσιάσεις από τον καθένα, αλλά δεν θα μετρήσουν στα πλαίσια του διαγωνισμού.

3. Η κάθε παρουσίαση πρέπει να αποτελείται από minimum 300 λέξεις και μία φωτογραφία του εξωφύλλου. Περισσότερες λέξεις και φωτογραφίες θα εκτιμηθούν , αλλά δεν θα μεταβάλουν με κάποιο τρόπο την συμμετοχή στην κλήρωση. ΕΔΩ μπορείτε να βρείτε έναν ενδεικτικό οδηγό/βοηθό για την δημιουργία παρουσιάσεων. Για οποιοδήποτε άλλη απορία, μου στέλνετε ένα προσωπικό μήνυμα και σας απαντάω άμεσα.

4. Η πρώτη περίοδος θα διαρκέσει από τις 01/03 μέχρι και τις 31/03 στις 23.59. Θα ακολουθήσει η κλήρωση και η ανακοίνωση έναρξης της επόμενης περιόδου. Στον διαγωνισμό δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι Founders του forum.

Καλή συμμετοχή, καλές παρουσιάσεις και καλώς μας ήλθατε οι καινούριοι :welcome2:

Συμμετοχές

1. @the comic guide με τα Fantastic Four: In Search of Galactus και Green Lantern: Secret Origin και Guardians of the Galaxy vol.6

2. @angeltze με τα Fullmetal Alchemist και Yotsuba&!

3. @Beefheart με τα The Quest of KalevalaThe Fixer: A Story from Sarajevo και Scary Tales

4. @Ilias Tsiaras με τα Identity CrisisΈλρικ: Καταιγίδα και Maus

5. @akirasyber9 με το Future State: Batman/Superman

6. @Jim® με το Hellblazer

7. @Kappastitsio με τα Deep SleeperWhen the Wild Blows και Lost Dogs

8. @Spyros Andrianos με τα Venom - Rex και Justice League - Η Ολότητα και Wolverine - Enemy of the State

9. @ShadowKat με τα Batman: Under The HoodBatman Adventures: Mad Love και The Pride of Baghdad

10. @erosennin35 με το Swimming in the Dark

11. @Indian με τα Θανάσης Βάγιας - Ο Βρυκόλακας, Comic soap και Κλασσικά Εικονογραφημένα

12. @falconara90 με τα Batman: The Joker's Last LaughThe Walking Dead και World of Warcraft

13. @Lazaros με τα Razorblades και The Sky is Blue with a Single Cloud

• Like 20
  • Thanks 9
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To ComicStreet.gr είναι πραγματικότητα για κάτι παραπάνω από ένα χρόνο, και το γιορτάζουμε παρέα με το Star Comics. Για 1 μήνα, και για τους επόμενους 3 μήνες, θα προσφέρουμε 2 δωροεπιταγές των €25, γ

Λοιπόν, η κλήρωση έγινε live και τις 2 δωροεπιταγές κέρδισαν ο @falconara90 και ο @Spyros Andrianos.   Έγινε ωραία κουβεντούλα, μιλήσαμε για τα κομιξάκια που διαβάσαμε τον τελευταίο καιρό, τ

Ιδού και το δώρο που πάρθηκε.   Από μεριάς μου, οφείλω να ευχαριστήσω το comicstreet και το Star Comics.   Καλή τύχη σε όσους συμμετάσχουν στη δεύτερη κλήρωση.

Posted Images

Υπάρχει κάποιο μέρος που να μπορούμε να δούμε όλες τις παρουσιάσεις, για να μην κάνουμε παρουσίαση σε κάτι που έχει ήδη γίνει; :thinking:

• Like 9

υπάρχει μια λίστα για εσωτερική χρήση αλλά δεν έχει ανανεωθεί.

σε κάθε περίπτωση μπορείς να τα δεις είτε μέσα από την δομή https://comicstreet.gr/index.php?/forum/59-εκδοσεισ/ 

ή και με search εάν έχεις κάτι στο μυαλό σου!

• Like 8
  • Thanks 2

Χρησιμοποίησε το Search

Επίλεξε κατά σειρά, Topics, All of my search term words και Content Titles only και μετά γράψε τον τίτλο που αναζητάς στο κενό.

Θα σου δείξει αν υπάρχει θέμα για το κόμικ που αναζητάς.

Screenshot (17).png

• Like 8
  • Thanks 2

Εξαιρετική αφορμή να γίνουν κάποιες παρουσιάσεις που ήθελα να κάνω για τις οποίες όμως δεν είχα πολύ μεγάλο κίνητρο/όρεξη :prankster:

Μόνο μια απορία (και συγχωρήστε μου την απειρία), οι δωροεπιταγές ισχύουν μόνο για τα προϊόντα που βλέπουμε στο σάητ του star comics/στο φυσικό κατάστημα (δηλαδή οτιδήποτε είναι σε άμεση διαθεσιμότητα) ή υπάρχει και το ενδεχόμενο για αξιοποίηση των χρημάτων της επιταγής σε παραγγελία ίσου ή και μεγαλύτερου ποσού (το οποίο προφανώς θα καλυφθεί από την τσέπη του αγοραστή)?

• Like 11
31 minutes ago, angeltze said:

Εξαιρετική αφορμή να γίνουν κάποιες παρουσιάσεις που ήθελα να κάνω για τις οποίες όμως δεν είχα πολύ μεγάλο κίνητρο/όρεξη :prankster:

Μόνο μια απορία (και συγχωρήστε μου την απειρία), οι δωροεπιταγές ισχύουν μόνο για τα προϊόντα που βλέπουμε στο σάητ του star comics/στο φυσικό κατάστημα (δηλαδή οτιδήποτε είναι σε άμεση διαθεσιμότητα) ή υπάρχει και το ενδεχόμενο για αξιοποίηση των χρημάτων της επιταγής σε παραγγελία ίσου ή και μεγαλύτερου ποσού (το οποίο προφανώς θα καλυφθεί από την τσέπη του αγοραστή)?

Οι δωροεπιταγες μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορά είτε προϊόντων που είναι ήδη σε απόθεμα είτε για παραγγελίες προϊόντων, είτε στο κατάστημα όταν με το καλό ανοίξουμε είτε για ηλεκτρονικές αγορές

• Like 7
  • Thanks 6

Πολύ όμορφη πρωτοβουλία και τα ειλικρινά μου συγχαρητήρια στους υπεύθυνους του φόρουμ, αλλά και στον Άγγελο για την προσφορά του. :respect:

Εύχομαι, ολόψυχα, το φόρουμ να γεμίσει με ποιοτικές κι άκρως ενημερωτικές παρουσιάσεις. :)

:beer:

• Like 6
  • Thanks 2

Και οι συμμετοχές συνεχίζονται. Ευχαριστούμε τον @Beefheart για το The Quest of Kalevala :thanksbow:

To πρώτο post του θέματος θα ενημερώνεται με τον αριθμό και τους τίτλους των συμμετοχών. 

• Like 7
  • Thanks 2

Non-Stop συμμετοχές. Ευχαριστούμε τον @Ilias Tsiaras για το Identity Crisis και (πάλι) τον @the comic guide για το Green Lantern: Secret Origin:clap:

To πρώτο post του θέματος θα ενημερώνεται με τον αριθμό και τους τίτλους των συμμετοχών. 

• Like 7
  • Thanks 1

Βιαστικός ο @Kappastitsio, αλλά τον ευχαριστούμε για το Deep Sleeper.

Να υπενθυμίσω ότι κάθε παρουσίαση μετράει για μια συμμετοχή στην κλήρωση, με ανώτατο όριο τις 3.

Δηλαδή, 1 παρουσίαση = 1 συμμετοχή, 3 παρουσιάσεις = 3 συμμετοχές, επομένως και περισσότερες πιθανότητες να κερδίσετε.

• Like 5
  • Thanks 1
6 hours ago, Dredd said:

Βιαστικός ο @Kappastitsio, αλλά τον ευχαριστούμε για το Deep Sleeper.

Να υπενθυμίσω ότι κάθε παρουσίαση μετράει για μια συμμετοχή στην κλήρωση, με ανώτατο όριο τις 3.

Δηλαδή, 1 παρουσίαση = 1 συμμετοχή, 3 παρουσιάσεις = 3 συμμετοχές, επομένως και περισσότερες πιθανότητες να κερδίσετε.

Ναι, θα κάνουμε και άλλες δύο, αλλά εγώ είμαι σαν τον Ντόναλντ που αγοράζει όλους τους λαχνούς και τελικά κερδίζει ο Γκαστόνε με τον ένα και μοναδικό λαχνό που έφερε στο χέρι του το αεράκι. :P 

• Like 2
  • Haha 8
  • Sad 1
3 minutes ago, Beefheart said:

Ναι, θα κάνουμε και άλλες δύο, αλλά εγώ είμαι σαν τον Ντόναλντ που αγοράζει όλους τους λαχνούς και τελικά κερδίζει ο Γκαστόνε με τον ένα και μοναδικό λαχνό που έφερε στο χέρι του το αεράκι. :P 

Η λογική είναι βέβαια να κάνεις και εσύ, και όλοι, περισσότερες από 3.

Στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον, οι παρουσιάσεις είναι η πεμπτουσία της συμμετοχής όλων στο φόρουμ. Και αυτό γιατί παρουσιάζοντας ένα κόμικ, ανοίγεις την κουβέντα για το συγκεκριμένο, για αντίστοιχα των δημιουργών ή της εκδοτικής, παίρνουμε όλοι ιδέες και γνώση για πράγματα τα οποία πιθανόν αγνοούσαμε και εν τέλει γινόμαστε όλοι σοφότεροι. Και ταυτόχρονα εμπλουτίζεται και το φόρουμ με τίτλους. Π.χ. ο @Jim® έκανε μια όμορφη και περιεκτική παρουσίαση του Hellblazer. Όποτε σκέφτομαι εγώ να παρουσιάσω μια τόσο μεγάλη και ιστορική σειρά, πάντα κολλάω στο τι να γράψω, τι να επιλέξω κτλ. Να όμως που μου έδειξε πως με απλό και μαζεμένο τρόπο, όλα γίνονται.

Πλατειάζω. Χαίρομαι να βλέπω συμμετοχή και ελπίζω σε συνέχεια από όλους, και από ακόμα περισσότερους καινούριους.

• Like 12
57 minutes ago, Dredd said:

Η λογική είναι βέβαια να κάνεις και εσύ, και όλοι, περισσότερες από 3.

Στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον, οι παρουσιάσεις είναι η πεμπτουσία της συμμετοχής όλων στο φόρουμ. Και αυτό γιατί παρουσιάζοντας ένα κόμικ, ανοίγεις την κουβέντα για το συγκεκριμένο, για αντίστοιχα των δημιουργών ή της εκδοτικής, παίρνουμε όλοι ιδέες και γνώση για πράγματα τα οποία πιθανόν αγνοούσαμε και εν τέλει γινόμαστε όλοι σοφότεροι. Και ταυτόχρονα εμπλουτίζεται και το φόρουμ με τίτλους. Π.χ. ο @Jim® έκανε μια όμορφη και περιεκτική παρουσίαση του Hellblazer. Όποτε σκέφτομαι εγώ να παρουσιάσω μια τόσο μεγάλη και ιστορική σειρά, πάντα κολλάω στο τι να γράψω, τι να επιλέξω κτλ. Να όμως που μου έδειξε πως με απλό και μαζεμένο τρόπο, όλα γίνονται.

Πλατειάζω. Χαίρομαι να βλέπω συμμετοχή και ελπίζω σε συνέχεια από όλους, και από ακόμα περισσότερους καινούριους.

Θα κάνουμε και περισσότερες σε βάθος χρόνου, αλλά κάτσε να προλάβουμε να κάνουμε τις 3 μέσα στον Μάρτιο. :P 

• Like 6
  • Haha 1
2 hours ago, Beefheart said:

Για δοκίμασε να μείνεις στην μία παρουσίαση, μήπως γίνεις Γκαστόνε :P 

• Like 1
  • Haha 6
  • Dredd unpinned this topic