Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

ComicStreet GiveAway ver2.0 | Μένουμε ασφαλείς και διαβάζουμε κόμικς - Μέρος Δ'

Recommended Posts

2001491607_Giveaway11.jpg.9aea2a48f712fb14d9e26ded02eeb652.jpg

Σε λίγες μέρες δεν αλλάζει μόνο η χρονιά αλλά και το comicstreet.gr γίνεται 1 έτους! Έχουμε λοιπόν και πρωτοχρονιάτικο :january: και γενεθλιακό :tourta: 4ο πακέτο! Το comicstreet.gr και το Starcomics προσφέρουν τα 5 τεύχη της σειράς Wynd του James Tynion IV και του Μιχάλη Διαλυνά από Boom!-Studios

Πείτε μας ποιους δημιουργούς ξεχωρίσατε μέσα στο 2020 και τι πιστεύετε πως θα μας φέρει το 2021 στο θέμα αυτό και αυτομάτως έχετε μια συμμετοχή. Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί με το commentpicker.com την Κυριακή 10/1/2021 και ο τυχερός θα λάβει τα κόμικ του ταχυδρομικά.  Έγκυρες συμμετοχές λαμβάνονται από τα ποστ που θα γίνουν έως και το Σάββατο 9/1/2021 στις 23:59.

Σας ευχαριστούμε όλους που είσαστε εδώ μαζί μας!

Όσα μέλη ανήκουν στην κατηγορία Founders, δεν συμμετέχουν στο GiveAway

Το GiveAway πραγματοποιείται με τη συνέργεια του Starcomics και του Comicstrip

• Like 14
  • Thanks 4

Ο δημιουργος που ξεχωρισα αναμφιβολα ηταν ο Daniel Warren Johnson τον οποιο γνωρισα μεσα απο τις σελιδες του Wonder Woman Dead Earth και λατρεψα το ιδιαιτερο σχεδιο του. Σας ευχαριστω πολυ καλη επιτυχιααα

• Like 7
  • Thanks 1

εγώ έχω ξεχωρίσει τα σχέδια του mahmud asrar :thumbsup2:

το 21 δεν ξέρω τι θα μας φέρει.. απλά βάλτε με στην κλήρωση..!!! :lmao:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑΑ!!!!! :tourta:

• Like 7
  • Haha 1

Δε μπορω να πω οτι ξεχωρισα καποιον δημιουργο μεσα στο 2020, διοτι κινηθηκα σε τελειως mainstream μονοπατια.... για το 2021 ευελπιστω να ειμαστε γεροί και να συνεχισουμε να αγοραζουμε με αμειωτο ρυθμο κομικς, μιας και δειχνουν οι εκδοτικες να εχουν παρει τα πανω τους απο αποψη τιτλων και συχνοτητας...... :best:

Edited by chris_ts
  • Like 5

Λίγο "άδικο" να ξεχωρίσω κάποιον/α, θα πω ένα μεγάλο μπράβο στους Έλληνες δημιουργούς που συνεχίζουν να βγάζουν υπέροχες δουλειές κι εύχομαι το '21 να είναι ακόμη πιο καλλιτεχνικό και δημιουργικό!

• Like 7
  • Thanks 1

Ξεχώρισα τον Al Ewing που συνεχίζει να γράφει το καλύτερο Hulk των τελευταίων 20+ χρόνων με το ίδιο μεράκι και αγάπη (και σεβασμό για το χαρακτήρα).Από Έλληνες δημιουργούς θα πω και εγώ τη DaNi που φαίνεται ότι η καριέρα της έχει απογειωθεί για τα καλά(και τώρα το στυλ της θυμίζει Crepax παρά Miller)και έχει να μας δώσει πολλά ακόμα!!

Το 2021 να φέρει σε όλο τον κόσμο μονάχα ΥΓΕΙΑ που είναι το σημαντικό όλων!! 

• Like 8

2020 πολύ κόμικ φέτος. Έπιασα πρώτη φορά Mignola περιττό να πω παραπάνω γι αυτό. Κατα τα άλλα εξαιρετική η ομάδα  Lemire Sorentino στο Gideon Falls, ιδαίτερη αδυναμία απέκτησα για τον Stjepan Šejić μέσα από Harleen και Sunstone αλλά την πρωτιά για μένα φέτος πάιρνει ο( άτυχα ονομαζόμενος ) Jorge Corona του Middlewest. Μπορεί να σκέφτεται με αυστηρά ορθογώνια πάνελ αλλά το περιεχόμενο τους είναι μαγικό.  Το 21 ελπίζω να δω επιστροφή σε cons γιατί μου έλειψαν οι βόλτες στα τραπέζια ενός φεστιβάλ. Πρώτα όμως υγεία σε όλους και μια εσωτερική ηρεμία σε όποιον την χρειάζεται 

Edited by Dean_Gkane
  • Like 6

Εγώ προσωπικά θα πω τους δημιουργούς του King in Black

Το 2021 να φέρει σε όλο τον κόσμο υγεία πάνω απ'όλα!!

Καλή επιτυχία σε όλους και ευτυχισμένο το νέο έτος:D

• Like 6

Οπωσδήποτε ο Kiyohiko Azuma. Έγραψε το Yotsuba to!, το οποίο παίζει χαλαρά να είναι το αγαπημένο μου μάνγκα, γιατί ο εν λόγω άνθρωπος έχει καταφέρει να δημιουργήσει ένα τρομακτικά απολαυστικό ανάγνωσμα που είναι ιδιαίτερα ταυτιστικό με κάθε άνθρωπο που έχει περάσει από την ηλικία των πέντε ετών (:prankster:) και είναι η επιτομή των slice of life μάνγκα. Ανεπιφύλακτα, τον σέβομαι ιδιαίτερα.

• Like 6

Αν και μάλλον δεν εννοεί αυτό η ερώτηση, δεν μπορώ να μην αναφερθώ στον Art Spiegelman και το εκπληκτικό Maus που διάβασα πριν από λίγες μέρες. Σε πιο νέα ταλέντα, κι εγώ συμφωνώ πως η Dani φαίνεται να κάνει τη διαφορά, με την καριέρα της να απογειώνεται φέτος. 

Για το 2021 μόνο υγεία, παίδες, και λίγα παραπάνω λεφτά για το αγαπημένο μας χόμπι!

• Like 7

Φέτος ξεχώρισα τον Tradd Moore, που αν και τον είχα ξαναδεί στο All-New Ghost Rider παλαιότερα, η δουλειά το στο Silver Surfer Black ήταν φανταστική. Επίσης χάρηκα που γνώρισα από κοντά κάποιους Έλληνες δημιουργούς και ανακάλυψα τις πρόσφατες δουλειές τους, όπως εν προκειμένω και τον Mιχάλη Διαλυνά. Περιμένω μέσα στο 2021 να γίνουν επιτέλους comic cons και να γνωρίσω κι άλλους δημιουργούς, Έλληνες και ξένους.

• Like 6

Μπράβο comicstreet να τα εκατοστησετε, είναι ωραίο  να υπάρχουν διαφορετικά ελληνικά σαιτ με θέμα τα κομικς, το σωτήριο έτος 2020 ανακάλυψα έναν καλλιτέχνη  που λέγετε Clay Mann με το σχέδιο του στο heroes in crisis ο άνθρωπος ξέρει να σχεδιάζει. Το 2021 από διάφορες στατιστικές μελέτες πανεπιστήμιων που βλέπω θα φέρει τα απονερα του 2020 δηλαδή πολλά λουκέτα σε μικρομεσαίες επιχηρισεις, ειδικά αν πολλές από αυτές συνεχισουν να είναι κλειστές και βέβαια ανεργία και σε κοινονιολογικο επίπεδο πολλά ψυχολογικά προβλήματα συνέπεια των διαφόρων δρώμενων λόγω της  κατάστασης που επικρατεί σε όλο το κόσμο και οι άνθρωποι θα δείξουν τον πραγματικό εαυτό τους με ότι αυτό συνεπαγεται. Καλή δύναμη σε όλους τους κομικσοφιλους. ΥΓ μην με βαζεται σε κλήρωση δεν μου αρέσουν τα κόμικς που κληρώνεται μην τα στερησω σε κάποιον αν βγω, απλά μου άρεσε το θέμα. 

• Like 6

Εγώ ξεχώρισα (δεν το λες και καινούργιο κόμικ), το pretty deadly κι την Emma Rios ! Το οποίο συστήνω ανεπιφύλακτα!! 

Για το 2021 υγεία και να πάνε όλα καλύτερα!! Και μπόλικη τέχνη !!:love:

• Like 7

Μέσα στο 2020 θα λεγα ότι με εντυπωσιασε η δουλειά του Junji Ito, τον οποίο επίσης ανακάλυψα την ίδια χρονιά! Μακαρι το επομενο ετος να μας φερει υγεια και παραπανω κομικς!

• Like 5

Φέτος με έντυπωσιασε η δουλειά του Junji ito,τον οποίο ανακάλυψα μέσω φίλου φέτος , και ειλικρινά δεν θα μπορούσα να τον ευχαριστήσω παραπάνω για αυτό! Το 2021 εύχομαι προπάντων υγεία,νεα events, και το τελος του κορώνα! ❤️❤️❤️❤️:prankster:

Edited by ityaaa
  • Like 7

Για άλλη μια χρονιά τα τελευταία χρόνια, διάβασα αρκετά και στήριξα την ελληνική σκηνή. Ειδικά στην περίοδο της πρώτης καραντίνας, τα δύο omnibus του Βαβαγιάννη (Κουραφέλκυθρα), τα PHAT comics, ο Tasmar, ο Κιουτσιούκης κλπ μου έφτιαχναν απίστευτα τη διάθεση. Δεν τα αγόρασα το 2020, αλλά πολλά τα είχα επίτηδες αδιάβαστα για μια δύσκολη ώρα, όπως και έγινε. Καλές γιορτές και καλή πρωτοχρονιά σε όλους!

• Like 6

Εγώ θα πω ότι πραγματικά φέτος διάβασα πολλούς δημιουργούς και πολύ ωραία πράγματα αλλά με έχει εντυπωσιάσει η Dani και τα τεράστια άλματα που κάνει διαδοχικά.

Καλή μας χρονιά!

• Like 8

Φέτος και πάλι κινήθηκα ελληνικά! Ξεχώρισα την Έφη Θεοδωρόπουλου αλλά κυρίως λόγω των υπέροχων T-Shirt της, και διάβασα επιτέλους τις υπέροχες Νύφες του Δράκουλα του Ρουμπουλια. Ξαναδιάβασα και ξαναεκτιμησα Μιχάλη Διαλυνά (The Woods) και Αγγελική Σαλαμαλικη (Η μητρόπολη του Χρυσού). Σταθερές αγάπες Πετρόπουλος, Βαβαγιανης, Κιουτσιούκης. 

• Like 7
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...