Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Έχεις διαβάσει το Sandman;

gr8
 Share

Έχεις διαβάσει το Sandman; Όλο!  

29 members have voted

1. 1. Έχεις διαβάσει το Sandman; Όλο! Ξεκάθαρα! Όχι μισοδουλειές!!!

Recommended Posts

Sandman_no.1_(Modern_Age).comiccover.thumb.jpg.bc3ab59511cfdb9d6499c6b8d082ca3f.jpg

Sandman, αχχχ vertigo, αχχχχ Neil Gaiman. Must read που λένε και στα χωριά μας.. τι; όχι; φαντάζομαι δεν υπάρχει κομιξόφιλος που να μην το έχει διαβάσει!!!!! :lol:

Λοιπόν, ξεκάθαρα, ποιος το έχει διαβάσει όλο! όχι 2 τεύχη, όχι έναν τόμο, ΌΛΟ!!!

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 8

1 hour ago, geo_trou said:

Τελικά, όπως την κόβω την ψηφοφορία, μόνο η kabuki και ο Gaiman το έχουν διαβάσει όλο :lol:

Ποτέ δεν διαβάζω αυτά που γράφω, δεν τα αντέχω .  

Neil (θα μπορούσε)

:drunks:

• Haha 12

30 minutes ago, Retroplaymo said:

Sandman...τι είναι τούτο; :thinking:

Είναι αυτός που πας να γλαρώσεις και σου λέει νανι νανι το μωράκι και σου πετάει σκόνη.

Τι λέτε όχι; Αφού κανείς σας δεν το έχει διαβάσει. :P

• Like 1
  • Haha 8

κοφτε τα ψοφια και διαβαστε το ρε, δε θα το μετανιώσετε :lol: 

ευκολοδιάβαστο είναι - δεν ειναι βαρυ κι ασήκωτο, έξυπνη κεντρική ιδέα και επιμέρους έχει, υπέροχο σεναριο, δυνατό στορυ, διάσημους σχεδιαστές,  τουμπανες εκδόσεις, τι άλλο θέλετε; :wondering:

• Like 8
  • Haha 1

4 minutes ago, kabuki said:

τι άλλο θέλετε;

1. Χώρο
  2. Λεφτά

Δε θα είχα πρόβλημα να το διαβάσω σε ηλεκτρονική μορφή, αλλά εσύ η ίδια μου είχες πει ότι δεν είναι για οθόνη υπολογιστή :lol:

• Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 5

Έχω διαβάσει κι εγώ όλη τη βασική σειρά και το Overture. Αλλά δε θυμάμαι τίποτα από κανένα. :babybye:

Edit: Θυμήθηκα ότι υπάρχει ο γιος του Σαίξπηρ #spoiler

Edited by Kaizoku
  • Like 7
  • Haha 1

Δεν το εχω διαβασει ολο ομως το εχω σχεδον τελειωσει. Ειναι η πρωτη σειρα πυ αρχισα να κανω collect απο την τριτη λυκειου που αγορασα τον πρωτο τομο. Ωστοσο μου εχει μεινει μονο ο τελευταιος και μετα παω στο Overture. Για εμενα μια απο γτις καλυτερες ιστοριες φαντασιας που γραφτηκαν ποτε

• Like 8
  • Thanks 1

Όχι δε το έχω διαβάσει! Είναι must και το έχω δει σε όλες τις λίστες, αλλά για κάποιο λόγο μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση (ίσως και εσφαλμένα) ότι πρόκειται για ένα  "βαρύ" κόμικ. Επίσης, δε με τράβηξε ποτέ το σχέδιο... Καιρός να αναθεωρήσω ίσως. :D

• Like 7

Όταν το είχε εκδώσει η Modern Times είχα πάρει τα 3 πρώτα τεύχη αλλά δεν με είχε ενθουσιάσει ιδιαίτερα (καλή ατμόσφαιρα αλλά αργή εξέλιξη απ'ότι θυμάμαι) όπως και τα 3 πρώτα τεύχη από την σειρά ο Μάγος.

• Like 6

Διάβασα τον πρώτο τόμο όταν ήμουν 18 χρονών και ήταν για μένα αποκάλυψη. Δεν έμοιαζε με κανένα από τα κόμικς που είχα διαβάσει μέχρι τότε. Έκτοτε κόλλησα με το Sandman universe και έχω παρακολουθήσει σχεδόν τα πάντα. Η συγκεκριμένη σειρά, μαζί με το Hellblazer, με έκαναν φανατικό αναγνώστη της Vertigo, κάτι που δεν μετάνιωσα ποτέ. Όταν, μετά από χρόνια, συμπεριέλαβα στο διδακτορικό μου μια ανάλυση του "Dream Country", σιχτίρησα  γιατί με παίδεψε πολύ αλλά ταυτόχρονα συνειδητοποίησα με πόσους διαφορετικούς τρόπους μπορείς να προσεγγίσεις τη συγκεκριμένη σειρά αλλά και πόσα διαφορετικά πράγματα μπορείς να γράψεις για αυτή. Επίσης, πρόκειται για μια σειρά στην οποία αξίζει να επιστρέφετε ανά κάποια χρόνια μιας και τα προσωπικά σας λογοτεχνικά (και μη) διαβάσματα σε συνδυασμό με την "σοφία της ηλικίας" επιτρέπουν ξεκλείδωμα επιπλέον επιπέδων ανάγνωσης. Αν αγαπάτε τα καλά κόμικς, είναι από τα πράγματα στα οποία αξίζει να επενδύσετε χρόνο και χρήμα. :) 

• Like 11
  • Thanks 3