Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Bookdepository

Dredd
 Share

Recommended Posts

Εντωμεταξύ προχθές έγραψα την ανησυχία μου για τα πακέτα που έχουν αργήσει και χθες έλαβα το πρώτο, ενώ σήμερα ήρθαν και άλλα δύο! Ωραία πράγματα... :blackglasses:  το κακό είναι ότι δεν έχει έρθει η πιο παλιά παραγγελία, από τις αρχές Μαρτίου, που είναι και η πιο τούμπανο.

• Like 5

• 2 weeks later...

Επική ήττα. Μου έκαναν refund το  thor του Aaron σε omnibus που είχα κάνει pre-order σε εξαιρετική τιμή. Άντε τώρα να το βρούμε, καλά κρασιά

• Like 4

3 hours ago, Dredd said:

Αν το δίνει ακόμα διαθέσιμο, ξαναχτύπα το άμεσα

Δυστυχώς ειναι εδω κ πολυ καιρό μη διαθέσιμο, ασε που στα 85 ευρώ δε το ξαναβρίσκω...μάλιστα τελευταία η τιμή του εχει ξεπεράσει τα 120 ευρω. Το αστείο ειναι οτι τη περίμενα γιατί κάτι με έτρωγε με αυτή τη παραγγελία... κ ας μου είχαν στείλει μήνυμα οτι ελευθερώθηκε για το μαγαζί μας κ θα σας τη στείλουμε. Οταν ειδα το μεσημέρι οτι μου κάνανε επιστροφή χρημάτων το τι καντήλια έριξα δε περιγραφεται.....γαμωτη μου το ειχα παραγγείλει σχεδόν ενα χρόνο πριν κ το περίμενα πως κ πως. Τώρα μια ματιά που έριξα η επιλογές ειναι δυο. Η στο awesome books... με τις γνωστές θυσίες κ σπονδές στο δωδεκάθεο ώστε να έρθει κάποια στιγμη....μονο αυτό γιατι αν μιλήσω κ για φορο εκτελωνισμού κλαφτα κ η άλλη στο ισπανικό αμαζον...που δε με εχει ποτέ απογοητεύσει ελπίζοντας μη φάω πάλι ηττα...τι να λεμε τώρα θα κανω μέρες να συνέλθω ειλικρινά.

• Like 4
  • Sad 2

Τελικά έχουν περάσει πλέον 2 μήνες από την πιο παλιά παραγγελία που περιμένω και ενώ στο μεταξύ έχουν έρθει όλες οι επόμενες. Νομίζω ότι το πακέτο έχει χαθεί, τι λέτε; Να τους στείλω mail; Δυστυχώς ήταν και η πιο μεγάλη αυτή, με δύο omnibus που άντε να τα ξαναβρώ σε τέτοια τιμή τώρα... :(

• Like 2
  • Sad 6

Εγώ λέω ναι. Πλέον δεν καθυστερούν τόσο πολύ, ειδικά στα ογκώδη, οπότε δε δίνω πολλές πιθανότητες να έρθει. :(

• Like 2
  • Sad 1

Τόσο πολύ είναι ανησυχητικό. Εμένα προσωπικά δεν μου έχει συμβεί καθόλου τέτοια φάση όποτε προχώρα με το mail και ξεκινα το ψάξιμο για τα omni...μήπως γίνεται να πεις πια είναι ωστε αν τα έχω δει πουθενά να σε εξυπηρετήσω.

• Like 3

Είναι τα X-MEN 1 και Infinity Gauntlet που όπως βλέπω τα έχει ακόμα σε καλές τιμές. Αν έρθει εγκαίρως και κουπονάκι...

Ούτε εμένα έχει αργήσει ποτέ τόσο το BD, πάντα ήταν εντάξει στις παραδόσεις τους. Θα τους στείλω σήμερα, απλά το άφησα τόσο καιρό γιατί είναι μεγάλο το ποσό και ήθελα να το σιγουρέψω ότι δεν θα έρθουν (που δεν το βλέπω πια).

• Like 5

Επειδή τα έχω ψάξει κ τα δυο....παίρνοντας μόνο το πρώτο θα σου ελεγα για το infinity αυτη τη στιγμή η τιμη που το δίνει ειναι αρκετά καλή. Το χ μεν το πολύ κάποια στιγμή να πέσει 3 με 4 ευρω κάτω  οπότε επιλέγεις. Με κουπόνι φυσικά ειανι άλλη φάση αλλά είναι κ ρισκο περιμένοντας πότε θε βρεις. Στα αμαζον πάντως μη τα ψάξεις ειναι ακριβά κ απλησίαστα. Καλη τύχη ευχομαι κ υπομονή είδες τι έπαθα εγω με το Thor που ακόμα το κλαίω.

• Like 4

Μολις τα βρηκα στο awesome books  στα 136 ευρω  κ τα δυο αλλά δεν θυμάμαι χρεώνονται κ τελωνειακά τέλη γιατί αν ναι άστο καλύτερα

• Like 3

Μου απάντησαν και επανέλαβαν την παραγγελία (αντί να κάνουν refund όπως συνήθως). Η καλύτερη λύση!! :)

Μου είπαν επίσης να ενημερώσω αν τυχόν έρθουν τα πρώτα...

• Like 6
  • Thanks 2

54 minutes ago, Lord Makro said:

Μου απάντησαν και επανέλαβαν την παραγγελία (αντί να κάνουν refund όπως συνήθως). Η καλύτερη λύση!! :)

Μου είπαν επίσης να ενημερώσω αν τυχόν έρθουν τα πρώτα...

Και, κάπως έτσι, θα βγεις με διπλά αντίτυπα :lol:

Έχει συμβεί και σε εμένα, και στον @AndreasD, και σε άλλους νομίζω. Όχι βέβαια πάντα, αλλά συχνά.

Παρακαλώ να με έχεις στα υπόψη για το X-Men 1 παρακάλώ, αν σου κάτσει η φάση και τα βγάλεις για πούλημα!

• Like 3
  • Haha 6

Ωραία, μου αρέσε που τα μοιράσαμε χωρίς να τον ρωτήσουμε :lol:

Υ.Γ. Την πρώτη φορά μάλιστα που μου συνέβη κάτι αντίστοιχο, ήταν πριν πολλά χρόνια, με το Planetary Omnibus νομίζω; Η πλάκα είναι ότι τελικά, όταν πήγα στο ταχυδρομείο, είχαν έρθει την ίδια ημέρα και τα δύο :lol:

Για κάποιο λόγο, θυμάμαι ότι το έδωσα μισή τιμή στον @Θρηνωδός, ή σε κάποιον τέλος πάντων από νησί.

• Like 1
  • Haha 9

Εμένα σε τέτοια φάση μου έκατσαν διπλά τα jla του Μορισον κ το green arrow vol 1 του  Μαικ Γκρελ. Τα εχω βάλει σε μια γωνιά όπως τα παρέλαβα περιμένοντας μηπως μου τα ξαναζητησουν....καλά στη κοσμαρα μου ζω...

• Like 2
  • Haha 4

Γίνεται όλο και καλύτερο... :lol:

Πριν λίγο έλαβα ειδοποίηση ότι έχω δέμα από Αγγλία με τελωνείο 15,5 ευρώ και δεν γράφει αποστολέα... Βρε λες;

• Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Sad 1

13 hours ago, Lord Makro said:

Πριν λίγο έλαβα ειδοποίηση ότι έχω δέμα από Αγγλία με τελωνείο 15,5 ευρώ και δεν γράφει αποστολέα... Βρε λες;

Τελικά ήταν από Book Depository; 

• Like 4

On 5/13/2022 at 12:46 AM, Lord Makro said:

Και ξανά όλο και καλύτερο :lol:

Το χαρτί που έλαβα για παραλαβή από Αγγλία με τελωνείο ήταν τελικά από το Awesomebooks για το... Absolute Swamp Thing 3 που είχα παραγγείλει πριν μήνες από αυτούς (και κλασικά δεν είχε έρθει) και το οποίο τελικά πήρα από το bookdepository. Ήταν η πολλοστή φορά που δεν παρέδωσε το (εντελώς αναξιόπιστο) Awesomebooks και πήρα refund, αλλά απ'ότι φαίνεται αυτή τη φορά έλεγαν αλήθεια ότι το έστειλαν και είχε χαθεί :P

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 7

• 4 weeks later...

Παιδιά κανα κουπόνι παιζει γιατί οι τιμές που εχει τελευταία έχουν ξεπεράσει κ του λογαριασμούς ρεύματος.....άκου 200 ευρώ :onfire: το Justice leauge dark...πανε καλά εκει στο bookdepo

• Like 3
  • Haha 2

3 hours ago, starman84 said:

Παιδιά κανα κουπόνι παιζει γιατί οι τιμές που εχει τελευταία έχουν ξεπεράσει κ του λογαριασμούς ρεύματος.....άκου 200 ευρώ :onfire: το Justice leauge dark...πανε καλά εκει στο bookdepo

Έχουν ξεφύγει οι τιμές... Και πολύ φοβάμαι πως είμαστε ακόμα στην αρχή. Τσιμπήστε ό,τι προλαβαίνετε γιατί βλέπω κατακορυφες αυξήσεις!!! 

• Like 5