Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Bookdepository

Dredd
 Share

Recommended Posts

Ask and you shall receive. Κωδικός HAPPY10 για 10% επιπλέον έκπτωση.

Παρήγγειλα το Uncanny X-Men Vol. 4 :cocdance:

Και κάπως έτσι, στο Comicdom θα περάσω να πω απλά μια καλησπέρα 

• Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 6

11 minutes ago, the comic guide said:

Όχι, τον ξανάβαλα και λειτουργεί ακόμη. Μέχρι τις 24/4 είναι ενεργός ο κωδικός. 

Α, κατάλαβα, κι εμένα για βόλτα με βλέπω να περνάω από το ComicDom. :lol:

• Haha 6

Εκεί στο bookdepo έχουν απελπιστεί με την πάρτη μου: μου έστειλαν κουπόνι -15% :lol:

Όποιος το θέλει

Spoiler

Θα πρέπει να

Spoiler

περάσει από

Spoiler

εκνευριστικά πολλά

Spoiler

σποϊλερόκουτα

Spoiler

ή όπως αλλιώς

Spoiler

λέγονται

Spoiler

APRIL15 :D

• Thanks 1
  • Haha 7

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται κ εχει να πληρώσει...εγω το πήρα, εχει το Deathstroke Omni με το κουπόνι στα 88,50, μιλαμε για ενα omni που η λέξη τούμπανο δε το περιγραφει επαρκώς. Πιστεύω οτι αξίζει με τα χίλια η αγορά του

• Like 2
  • Thanks 2

15 hours ago, starman84 said:

Παιδιά σκέφτομαι για Flash του G.Johns σε omni, αξίζει. Εχει κανείς άποψη.

Με κλειστά τα μάτια. Χθες. 

Το είχα διαβάσει όλο το run του Johns πέρυσι. Δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με το Green Lantern, αλλά με έκανε να συμπαθήσω τον χαρακτήρα του Wally West σε τέτοιο σημείο, που τώρα θέλω να τσεκάρω και το μεγάλο run του Waid. (βγαίνει το πρώτο Omni φέτος τον χειμώνα)

Επίσης, είναι πολύ διασκεδαστικό, αλλά και συναισθηματικό ανά σημεία... Ειδικά εκείνο το storyline με τον Reverse Flash είναι πολύ σκοτεινό. 

Γενικά, για μένα ο Johns είναι μεγάλη εγγύηση. :thumbsup:

Edited by the comic guide
  • Like 5
  • Thanks 1

Εγώ πήρα το Absolute Swamp Thing 3 του Alan Moore που τυχαίνει να είναι σε έξτρα έκπτωση αυτές τις μέρες οπότε βγαίνει 67 ευρώ. Το είχα προπαραγγείλει πριν από μήνες από το awesomebooks το οποίο φυσικά και δεν το παρέδωσε :P (δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, απλά δοκίμασα μήπως καβατζώσω την χαμηλή τιμή που είχε τότε - λίγο πάνω από 60 ευρώ)

• Like 8

30 minutes ago, Jim® said:

Ξέρει κανείς πόσος χρόνος χρειάζεται στο περίπου για να φέρουν προϊόντα στο site που είναι out of stock;

Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ, τ βάζεις στη wishlist και αν έρθουν σου στέλνουν ειδοποίηση με mail. Αν είναι εξαντλημένα δεν θα έρθουν καθόλου

• Like 3
  • Thanks 2

Λοιπόν, να και κάτι που δε μου έχει ξανατύχει. Προ παραγγελία ενός Omnibus από το εν λόγω κατάστημα μού ήρθε χτυπημένο. Τους στέλνω e-mail για να τους το δείξω και για να τους πω να είναι πιο προσεχτικοί με το πακετάρισμα (λέμε τώρα) στο μέλλον. Δεν ήταν κάτι τραγικό, μονάχα η μία γωνίτσα ήταν ελαφρώς χτυπημένη. Προφανώς εάν ήταν paperback δε θα έδινα σημασία, αλλά όταν δίνεις 60 ευρώ για ένα βιβλίο, δεν υπάρχουν και πολλά πράγματα που μπορείς να ανεχτείς. 

IMG-4fa0fb078b94fc8d45e5db2f5f7ff6e5-V.thumb.jpg.80c6a7d8dad5fd2bde95ec2ddd879e56.jpg

Πως απάντησαν τελικά οι τύποι; Μου έκαναν full refund, χωρίς πολλά πολλά και χωρίς να τους το ζητήσω. Για την ιστορία, μέχρι να τους στείλω το e-mail, εγώ κάπως κατάφερα και μπάλωσα τη γωνίτσα με λίγη κόλλα μια χρώμα και τώρα δε φαίνεται η ζημιά. 

Τους στέλνω καπάκι e-mail και τους λέω ότι ρε παιδιά, δε χρειάζεται το full refund γιατί το έφτιαξα και ότι με μια 10% επιστροφή θα ήμουν εντάξει. Τελικά όμως ζήτησαν συγγνώμη, μου έκαναν full refund και μου είπαν να κρατήσω το αντίτυπο. 

• Like 10
  • Thanks 1

8 minutes ago, the comic guide said:

Τους στέλνω καπάκι e-mail και τους λέω ότι ρε παιδιά, δε χρειάζεται το full refund γιατί το έφτιαξα και ότι με μια 10% επιστροφή θα ήμουν εντάξει. 

:homerhide:

• Like 2
  • Haha 8

@gr8 Χαχα, ναι όντως θα ήμουν εντάξει γιατί 1) το έφτιαξα και τώρα δε φαίνεται σχεδόν καθόλου και 2) δε πίστευα ποτέ ότι θα μου έδιναν όλα τα χρήματα πίσω, ακόμα και εάν τους το ζήταγα. :prankster:

Screenshot_20220419-223159_Gmail.thumb.jpg.9ffd31a70da66d4b61bacf7e52968e0d.jpg

• Like 8
  • Thanks 1

Μπα όχι. Για cover prices κοιταζω παντα amazon.com, εκεί το είδα και αυτό που σου έγραψα. Τώρα βλέπω ότι τo previews το έχει στα $100. Μάλλον θα εμπιστευόμουν το previews.

• Like 4

Απο το πρωί αυτό το ζορι τραβάω. Ενω αγόρασα τα αλλα δυο απο το bookdepo, με αυτό τραβιέμαι στο να μάθω πιο ειναι το cover price. Μάλιστα πριν κανα μισάωρο το βρήκα σε βίντεο στο youtube κ με τις δυο τιμές. Αφου τοσο flash εχω φάει που σκέφτομαι να το ρισκάρω κ να το χτυπήσω απο το Awesome books που το έχει στα 77 ευρω. H ειρωνεία είναι οτι τα εχω σε τευχη ολα....αλλα δε ξέρω έφαγα σκαλωμα να τα παρω ελπίζοντας τώρα που βάλανε μπρος με τον Wally κάποια στιγμή να δεησουν κ να συνεχίσουν με τον kyle

• Like 3

Είχε κανείς προβλήματα τελευταία με το BD; Έχω κάνει διάφορες παραγγελίες τον τελευταίο καιρό οι οποίες γίνονται dispatch αλλά έχει περάσει πάνω από ένας μήνας και έχουν μαζευτεί 5 οι οποίες έρχονται και όλο είναι στο δρόμο!

Έχω αρχίσει και ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά...

• Like 6

Τα πάντα καθυστερούν, σε συνδυασμό με το πρόσφατο χακαρισμα των ΕΛΤΑ, έφυγε και πολύς κόσμος από το αεροδρόμιο λόγω λήξης σύμβασης.

Θεωρητικά θα πάρουν καινούριους, αλλά ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι.

• Like 5
  • Thanks 2

Χμμμ... αυτό με το χακάρισμα δεν το είχα σκεφτεί, μου φαίνεται λογικό να έπαιξε κάποιο ρόλο γιατι στο BD ήταν πάντα κύριοι :lookha: στις παραδόσεις τους!

• Like 6