Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Bookdepository

Dredd
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Darth Chris said:

Ε ρε και ήμουν στο τσακ να παραγγείλω το ASM vol.3 omnibus και τώρα με βάλατε σε σκέψεις. Ξεκινάει νέος κύκλος συζητήσεων με τον εαυτό μου. :sadcry:

Πάντως αυτό του Stern δεν βρίσκεται γενικά κάτω από 100 ευρώ... είναι και σχεδόν 1300 σελίδες.

• Like 6

16 minutes ago, starman84 said:

Μόλις με ειδοποίησαν οτι το might thor vol 1  έχει πάρει το δρόμο για μένα κ  μαζί με tracking number οπότε ολα καλά

Χεχε κι εμένα το ίδιο! Μαζί θα τα πάρουμε :)

• Like 4

• 2 weeks later...

Όπως έγραψα και στο θέμα για τα Omnibus, παρέλαβα  το THOR 1 από το bookdepository με ξεσχισμένο dust jacket και κάποιες φθορές. Το κουτί ήταν και ανοιγμένο στη μια πλευρά. Τελοσπάντων, τους έστειλα mail χθες βράδυ και άμεσα μου απάντησαν με 30% refund, μια χαρά :)

• Like 9
  • Sad 3

5 hours ago, Lord Makro said:

Όπως έγραψα και στο θέμα για τα Omnibus, παρέλαβα  το THOR 1 από το bookdepository με ξεσχισμένο dust jacket και κάποιες φθορές. Το κουτί ήταν και ανοιγμένο στη μια πλευρά. Τελοσπάντων, τους έστειλα mail χθες βράδυ και άμεσα μου απάντησαν με 30% refund, μια χαρά :)

Όχι ρε φιλεεε..κι εγώ παρέλαβα δεματακι που είχε ομνι μέσα αλλά και trades,ψιλοξεσκισμενο κουτι αλλά ευτυχώς τα βιβλία οκ )))

• Like 6

Μόλις παρέλαβα και εγω το δέμα μου, ένα omni του Batman. Το θέμα ειναι ότι μέσα στο δέμα δεν υπάρχει κανένα omni. Για την ακρίβεια δεν το εχω ανοίξει ακομα.... αλλα απο το βάρος και μονο καταλαβαίνω ότι ειναι άδειο!!!!!!! :( :damn:

Το εχω φωτογραφήσει το δέμα, και απο έξω γράφει 3,46kg αλλα το δέμα δεν ειναι ούτε 200gr.

Εχω πανικοβληθεί, δεν ξέρω τι να τους γράψω, γιατι πρώτη φορα μου συνέβει κατι τέτοιο.

Καθε πρόταση καλοδεχούμενη. :confused:

• Like 2
  • Confused 3
  • Sad 5

1 hour ago, ichronis said:

Μόλις παρέλαβα και εγω το δέμα μου, ένα omni του Batman. Το θέμα ειναι ότι μέσα στο δέμα δεν υπάρχει κανένα omni. Για την ακρίβεια δεν το εχω ανοίξει ακομα.... αλλα απο το βάρος και μονο καταλαβαίνω ότι ειναι άδειο!!!!!!! :( :damn:

Το εχω φωτογραφήσει το δέμα, και απο έξω γράφει 3,46kg αλλα το δέμα δεν ειναι ούτε 200gr.

Εχω πανικοβληθεί, δεν ξέρω τι να τους γράψω, γιατι πρώτη φορα μου συνέβει κατι τέτοιο.

και εγώ συμφωνώ με τον Ανδρέα. video unboxing. 

• Like 8
  • Haha 1

7 hours ago, ichronis said:

Έναν τόμο Berserk Deluxe που περίμενα, μου τον έστειλαν με tracking number. Αργούσε, όμως  επειδή είχα νούμερο, ασχολήθηκα να το ψάξω, και μου έστειλαν από τη UPS (αυτή αναλάμβανε τη διανομή) πως βρήκαν το δέμα πεταμένο σε άσχημη κατάσταση και το περιεχόμενο έλειπε. Ίσως να συνέβη κάτι αντίστοιχο και σε εσένα, ή μπορεί απλώς να ήταν λάθος. Πάντως οπωσδήποτε στείλτους, το βίντεο είναι η καλύτερη ιδέα νομίζω κι εγώ.

• Like 8

Παιδιά, δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά και το δικό μου THOR που ήρθε ανοιγμένο, ήταν προπαραγγελία και είχε tracking number. Δεν είχε σταλεί δηλαδή με τον κλασικό τους τρόπο. Την επόμενη μέρα μάλιστα παρέλαβα και άλλο omni από το bookdepository και αυτό το δέμα ήταν άψογο! :thinking:

• Like 6
  • Sad 3

Ποντάρω πως υπάρχει οργανωμένη σπείρα εντός της UPS που δρα αυτόνομα και κάνει ριφιφί σε τουμπανοεκδόσεις κόμικς επειδή τους γυαλίζουν στο μάτι.

• Like 3
  • Haha 7
  • Sad 1

45 minutes ago, Phantom Duck said:

Ποντάρω πως υπάρχει οργανωμένη σπείρα εντός της UPS που δρα αυτόνομα και κάνει ριφιφί σε τουμπανοεκδόσεις κόμικς επειδή τους γυαλίζουν στο μάτι.

Εκεί μας καταντήσανε οι αλήτες... :unsure:

• Like 1
  • Haha 6

• 2 weeks later...

Τελικά θα πρεπει να ζητήσουμε συγγνώμη απο τα Ελληνικά Ταχυδρομια! για όσα έγραψα για αυτούς παραπάνω, με αφορμή την τελευταία μου παραλαβή απο Bookdepo.  :thinking:

Το πακέτο πράγματι δεν περιέχει αυτό που περίμενα, αλλα για αυτό δεν φταίνε τα Ελληνικά Ταχυδρομια!

Το λάθος ειναι καθαρά δικό τους, μιας και μου στείλανε την παραγγελία άλλου πελάτη, απο Ελλάδα και αυτός, που δεν αποκλείεται να του στείλανε το δικό μου πακέτο!!!!  :onfire:

Αυτα που εχει μέσα το πακέτο ήταν κατι bath books και ένα παιδικό buggy book!!!!  :babybye:

Τυχερός αυτός που παρέλαβε το δικό μου πακέτο!

Θα πρεπει τωρα να στείλω ένα email για να τους εξηγήσω πως παρέλαβα λαθος πακέτο.

Το ανοιξα πάντως με χρήση video όπως μου είχατε πει.

θα σας ενημερωσω όταν εχω νεότερα.

Σας ευχαριστω για την αμέριστη υποστήριξη σας!!!  :thumbsup:

Edited by ichronis
  • Like 7
  • Haha 1
  • Confused 2
  • Sad 6

Και φαντάσου αυτός που παρέλαβε το δικό σου πακέτο να σιχαίνεται τα κόμικς και να είναι σε φάση «τι είναι αυτά τα μικυμάο που μου στείλανε; Θα τα δώσω στον παλιατζή». Και -πλοτ τουίστ- τα βρίσκεις να πωλούνται στο Μοναστηράκι Κυριακή πρωί σε εξευτελιστικές τιμές. :thumbsup2:

• Like 2
  • Haha 7

3 hours ago, Beefheart said:

Και φαντάσου αυτός που παρέλαβε το δικό σου πακέτο να σιχαίνεται τα κόμικς και να είναι σε φάση «τι είναι αυτά τα μικυμάο που μου στείλανε; Θα τα δώσω στον παλιατζή». Και -πλοτ τουίστ- τα βρίσκεις να πωλούνται στο Μοναστηράκι Κυριακή πρωί σε εξευτελιστικές τιμές. :thumbsup2:

O χρήστης Beefheart αισθάνεται Φώσκολος στην τοποθεσία Comic Street.

• Haha 7

Χαζεύοντας σήμερα είδα ότι έβγαλε το πρώτο omnibus του Dr. Strange στα 54 ευρώ (-33%) πολύ καλή τιμή για όποιον το θέλει και δεν είχε πάρει την πρώτη έκδοση.

Εντωμεταξύ μου ήρθε και κουπόνι, προσωπικό.

• Like 7
  • Thanks 1

On 28/2/2022 at 1:18 ΜΜ, Lord Makro said:

Εντωμεταξύ μου ήρθε και κουπόνι, προσωπικό.

Κι εμένα. X6HCC4WLBGFC αν το θέλει κάποιος.

• Like 4
  • Thanks 2

• 2 weeks later...

Ύστερα απο υπομονή 8 κ βάλε μηνών... είχε κολλήσει η τιμή του στα 90 κ πάνω , κατάφερα και παρήγγειλα το The X-Men vol 1 στα 69,80.  Μου ήρθε και ειδοποίηση για το vol 2 οτι ειναι για να το στείλουν οποτε είμαι στη καλύτερη μου.  Πλέον 2 omni μου μένουν  για να κλείσω τη συλλογή, το ένα μάλιστα περιμένω να πέσει η τιμή του κ θα το τσιμπήσω αμέσως.

Edited by starman84
  • Like 6

2 hours ago, starman84 said:

Ύστερα απο υπομονή 8 κ βάλε μηνών... είχε κολλήσει η τιμή του στα 90 κ πάνω , κατάφερα και παρήγγειλα το The X-Men vol 1 στα 69,80. 

Ωωω κι εγώ το παρακολουθώ καιρό! Βάζω όμως το κουπόνι που μου έστειλαν και δεν περνάει, μπορώ να το χρησιμοποιήσω μόνο μια φορά; (ήδη πήρα κάτι προχθές)

Edited by Lord Makro
  • Like 6

Εχει και το Infinity Gauntlet στα 90 ευρώ, δεν βρίσκεται σε τέτοια τιμή, κάντε τα κουμάντα σας!

(καταστρέφομαι για μια ακόμα φορά... :ooo:)

• Like 5