Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

She-Hulk: Attorney at Law (2022)

Recommended Posts

2.jpg

17 Αυγουστου, 9 επεισόδια με Abomination, Hulk, Wong και λίγο Daredevil αν είδα καλά; Πιο χαβαλεδιάρικο το βλέπω, για να δουμε.

• Like 8

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Πρώτες αντιδράσεις  για το She Hulk. Ανάλαφρη σειρά, με αρκετό χιούμορ (ε, θα πει κανείς τι πιο σύνηθες να συμβεί;) και η Maslany είναι πολύ καλή στον ομώνυμο ρόλο.

Κάπου διάβασα ότι και ο Daredevil δεν θα είναι τόσο σκοτεινός όπως στη σειρά του Netflix, πράγμα λογικό. Με αυτό κατά νου, θα μου άρεσε να δούμε έναν Daredevil βγαλμένο από το run του Waid, το οποίο είχα λατρέψει. 

• Like 5

Not bad, ήταν από τις λίγες φορές που το τρέιλερ ήταν χειρότερο από τη σειρά. Τα cgi θα μπορούσαν να ναι και καλύτερα, αλλά δε με ενοχλούν. Το πρώτο επεισόδιο ήταν μια χαρά διασκεδαστικό για τα γούστα μου :)

• Like 6
  • Thanks 1

Φτηνάτζα και προχειράτζα. Θα συνεχίσω να το βλέπω, έχουμε όλοι δει και άλλες πολλές φόλες, αλλά εδω πραγματικά πρέπει να το γύρισαν με πολύ χαμηλό μπατζετ. Σενάριο τρύπιο από παντού.

• Like 4

Μου άρεσαν αμφότερα. Καμμένη κωμωδία, κάθε επεισόδιο είναι κάτω από μισή ώρα, περνάς καλά!

Τώρα μένει να δούμε αν θα συνεχιστεί, ή θα μπουν τελείως άσχετα εμβόλιμα και θα καταστραφεί όπως η Ms.Marvel... :( 

• Like 5

2ο επεισόδιο και το χασμουρητό συνεχίζεται. Επειδή με έκραξε προχθές η @kabuki από κοντά, κάθησα και σκέφτηκα γιατί δεν μου αρέσει.

Ε, λοιπόν, δεν μου αρέσει γιατί το origin της, το πως έγινε Hulk δηλαδή, δόθηκε με ένα άγαρμπο και ατσούμπαλο τρόπο, ξαφνικά όλοι αποδέχονται ότι είναι Hulk χωρίς να τρέχει κάστανο. Πάσχει δηλαδή από αληθοφάνεια. Τέλος πάντων, για να δούμε αν φτιάξει καθόλου στην πορεία με τον

Spoiler

Abomination

• Like 4
  • Haha 1

Σιγά που σ' έκραξα βρε :P

Είναι εξίσου αληθοφανες με το κόμικ, όπου ο Hulk της κάνει μετάγγιση αίματος.

Ο χαρακτήρας της She-Hulk και στα κόμικς είναι χιουμοριστικός. Επίσης, σπάει τον τέταρτo τοίχο και στα κόμικς, μιλώντας στην κάμερα.

Χωρίς να θεωρώ τη σειρά κάτι τρομερό, μου είναι πολύ ευχάριστη - το 2ο επεισόδιο ήταν καλύτερο από το 1ο :)

• Like 5
  • Thanks 1

Και εκεί που μ' έφτιαξε το δεύτερο επεισόδιο... ήρθε το τρίτο και έφερε την ανώμαλη προσγείωση. Ε θα πει κανείς, τι πιο σύνηθες;

Spoiler

Στη post-credit σκηνή, βλέπουμε τη She-Hulk να κάνει twerk μαζί με τη Megan Thee Stallion. :facepalm:

Προφανώς, από εδώ και πέρα θα το βλέπω γιατί περιμένω να εμφανιστεί ο :hell:.

• Like 4

καλύτερο πάντως απο ms marvel :D

Spoiler

mcu

πως ξεκίνησε

iron_man_featured_image.thumb.webp.d7045776819f16de17eaf602afafc430.webp

πως συνεχίζει

shehulk_megan_thee_.thumb.jpg.5ceb57d19aabd220c7f7c6fdfd87e1c3.jpg

:lol:

by the way 

χάλια animation όταν την έδειχνε ολη να περπατάει και δεν είμαι από αυτούς που ενοχλούνται τόσο από αυτά 

• Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 5
  • Sad 1

Ναι έχει θέμα το animation, αλλά αφού είναι όλο μια καρτουνίστικη παρωδία δε με χαλάει τόσο.

Μετά το 3ο και την πιο σημαντική pssst-credits scene στην ιστορία της Marvel δηλώνω ξανά ερωτευμένος και πάω να αγκαλιάσω εξώφυλλα του Greg Horny:DDD:

• Like 4

Το θέμα είναι ότι όλες οι ταινίες/ σειρές του MCU είναι παρωδίες, πλέον. (με κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις) Νομίζω ότι το spoiler του @gr8 αντικατοπτρίζει τέλεια τη κάθοδο του MCU. Είπαμε, δεκτό το χιούμορ, αλλά κάπου πρέπει να μπει ένα όριο γιατί έχει καταντήσει γελοίο. Γνώμη μου πάντα. 

• Like 5

21 minutes ago, the comic guide said:

Το θέμα είναι ότι όλες οι ταινίες/ σειρές του MCU είναι παρωδίες, πλέον. (με κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις) Νομίζω ότι το spoiler του @gr8 αντικατοπτρίζει τέλεια τη κάθοδο του MCU. Είπαμε, δεκτό το χιούμορ, αλλά κάπου πρέπει να μπει ένα όριο γιατί έχει καταντήσει γελοίο. Γνώμη μου πάντα. 

Δεν με πειράζει να βλέπω διάφορες βερσιον υπερηρώωων, σκοτεινές, χιουμοριστικές, ενήλικες ή παιδικές, αν και εδώ βλέπουμε μια χαρακτήρα στο ίδιο μήκος κύματος με τα κόμικς. 

Αν με χάλασαν κάπου παραπάνω τα στοιχεία παρωδίας, ήταν στην τελευταία ταινία του Θωρ, που δεν υπήρχαν οι σωστές ισορροπίες για να λειτουργήσει αυτό.

Στην She-Hulk θεωρώ ότι λειτουργεί αρκετά καλά :)

• Like 5
  • Thanks 1

Αδιάφορο και το 3ο, και, παρόλο που και εγώ δεν τα πολυπροσέχω αυτά, πράγματι, το animation οταν περπατάει η πρωταγωνίστρια είναι λες και είναι πάνω σε ξυλοποδαρα. Κατά πολύ το χειρότερο MCU μέχρι τώρα. Να δούμε βέβαια πως θα τελειώσει, αλλά μέχρι τώρα κάνει το Ms Marvel να φαίνεται Πολίτης Κέιν :lol:

• Like 3
  • Haha 2

• 2 weeks later...

Από ένα τέρμα αδιάφορο επεισόδιο, στο οποίο ασχολούνται με το trademark του ονόματος She-Hulk :ooo::shock:

το μόνο που άξιζε ήταν το τελευταίο καρε.

Spoiler

1.webp

• Like 5

On 9/17/2022 at 10:54 AM, Dredd said:

Από ένα τέρμα αδιάφορο επεισόδιο, στο οποίο ασχολούνται με το trademark του ονόματος She-Hulk :ooo::shock:

το μόνο που άξιζε ήταν το τελευταίο καρε.

Reveal hidden contents

Όντως, το χειρότερο επεισόδιο ως τώρα :)

• Like 5

Μόνο εγώ ένιωσα ότι αυτό το επεισόδιο το σκηνοθέτησε η Kim Kardashian;; :lol:

Επίσης, πιείτε ένα σφηνάκι κάθε φορά που ακούγεται το όνομα "She-Hulk". Το επεισόδιο δε διαρκεί ούτε 30', αλλά πρέπει να είπαν το όνομα της πάνω από 100 φορές. :ooo:

• Haha 7

• 3 weeks later...

Είδα το 8ο επεισόδιο που κυκλοφόρησε σήμερα. Επιτέλους, έκανε ντεμπούτο ο Daredevil αλλά και πάλι, η σειρά δε σώζεται με τίποτα. Είναι ένας αχταρμάς, σενάριο δεν υπάρχει, το χιούμορ είναι βεβιασμένο, εξυπηρετεί ατζέντες και το CGI είναι χειρότερο από βιντεοπαιχνίδι. Είναι κρίμα, γιατί ειλικρινά είχα κάποιες προσδοκίες πριν τη ξεκινήσω.

Επίσης, θυμίστε μου γιατί ο υπότιτλος της είναι "Attorney At Law"; Αφού το 90% του τηλεοπτικού χρόνου αναλώνεται στα γκομενικά της Jen παρά στα δικηγορικά... Μάλιστα, το 7ο επεισόδιο είχε να κάνει μόνο με τα πρώτα..!

Άλλο ένα επεισόδιο και τελειώνει το μαρτύριο για μένα. ΟΚ, μπορώ να συγχωρέσω το MCU για τα τελευταία του στραβοπατήματα (βλέπε Love and Thunder, Ms Marvel, She Hulk) αλλά αυτό είναι κάτι στο οποίο δεν με έχει συνηθίσει ως θεατή. Παλιά, ακόμα και αν μία ταινία δεν ήταν τόσο καλή, τουλάχιστον περνούσες ωραία. Τώρα, απλά πατάς skip και πηγαίνεις παρακάτω. Μου φαίνεται ότι θα νοσταλγήσουμε πολύ τη "χρυσή δεκαετία" του MCU τα επόμενα χρόνια. (2008-2019) :(

Edited by the comic guide
  • Like 6