Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

"Ακραίες" συμπεριφορές σχετικά με κομικς

kabuki
 Share

Recommended Posts

20 minutes ago, kabuki said:

τι της έκανες και σε εκδικήθηκε έτσι; :thinking:

Δεν ξέρω αν ήμουν εγώ ο στόχος τα κουτια ήταν κάτω από το γραφείο του @falconara90 αλλά το αποτέλεσμα μετράει. 

• Like 2
  • Sad 5

Μήπως δεν ήταν καθαρή η άμμος της; Ο δικός μου μόνο μια φορά έχει κατουρήσει εκτός, γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο.

@Dredd πάρτο ρε το γλυκούλι :) 

• Like 7

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Είμαι σε διακοπές σε νησί, με φιλαράκι! Μετά από απογευματινό ύπνο και πριν από βραδινή έξοδο για μάσα και ποτά...τον άφηνα να περιμένει μέχρι να τελειώσω ένα κόμικ που διάβαζα και είχα πορωθεί :P . Ελληνικό ήταν σίγουρα, γύρω στο 2016...δε θυμάμαι ποιο (νομίζω το "Elysium" του Κυριαζή τελικά). Κέρασα το φαί μετά, γιατί είχε ψωμολυσσάξει της πείνας ο μαν! :P

Edited by K. Tsok
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 9

• 2 months later...

Το παρακάτω που θα περιγράψω είναι μια ακραία κατάσταση. Και τώρα που έχουν περάσει κάποιοι μήνες μπορώ να την αφηγούμαι χωρίς να δακρύζω. 

Στο σπίτι είμαστε εγώ, η κολώνα του σπιτιού @falconara90και η γάτα ονόματι Γιαρα. Ο Γιώργος δεν είναι γάτο φίλος και η Γιαρα α) δεν νοιάζεται γι αυτό β) σαν την κυρα της είναι τρολλ. 

Επειδη το γατι στα πλαίσια του παιχνιδιού παντα τον Γιωργο τον ξέσκιζε λίγο παραπάνω ( φανταστείτε εμένα το χέρι το πιάνει απαλά απαλά και στον άλλο χιμαγε να του κόψει κομμάτι) Αποφασίζουμε να της κόψουμε τα νύχια. Big mistake. Huge. 

Περνάνε οι μέρες και αρχίζω να μυρίζω κάτι στο γραφείο. Να μην μπορώ να βρω από που έρχεται. (Σημείωση η άμμος της γάτας καθοριζόταν στο ενδιάμεσο) 

Και ξαφνικά μια μέρα ο Γιώργος ουρλιάζει με τρόμο. Είχε παει η κυρα στα κουτιά με κομικς που είχε φέρει από το σπίτι του ( και μύριζαν Γιώργος) και τα κατούραγε επι μέρες. Και οκ αν ήταν μόνο τα δικά του παει στο καλό ( σορρυ αγαπακι) αλλά είχα βάλει και δικά μου μέσα. 

Σκηνές απείρου καλούς. Πρώτα κοκάλωνω σαν τον πίνακα κραυγή μετά αρχίζω να κυνηγάω το γατι μέσα στο σπίτι και να της ρίχνω ξυλιές στον πωπο. Ο Γιώργος ξαφνικά έγινε ο σούπερ φιλόζωος «Αγάπη μου μη το γατι» «Άσε με θα φάμε στιφάδο αποψε» . Η γάτα θα ορκιζομουν ότι κοίταζε το Γιωργο σε φάση “ φοβήθηκα λίγο για τη ζωή μου αλλά  worth it”.

Και μετά έπρεπε να υπομείνουμε το χημικό πόλεμο και να δούμε τι σώθηκε που ήταν σε ζελατίνα. Κλάψαμε λίγο για πολλούς λόγους μπόχα, το τι καταστράφηκε κτλ. 

Συνεχίζουμε να της κόβουμε τα νύχια συνεχίζει να βρίσκει νέους τρόπους να εκδικείται τον @falconara90ασχεδα αν του κάνει και επιθέσεις αγαπης παράλληλα . Ευτυχώς κομικς δεν έχει ξαναπλησιάσει. 

• Like 3
  • Haha 6
  • Sad 4

6 minutes ago, kabuki said:

@Sugarglitter δεν έχω λόγια! ευτυχώς ο δικός μας γάτος δεν έχει κανει ποτέ ζημιά σε κόμικς, αλλά και μόνο στη σκέψη με πιάνει τρόμος!

:shock:

Iσως βοηθαει ότι ο δικός σας δεν είναι spawn of Satan 

• Haha 8

Μα καλά, κανείς δεν έχει δει το παρακάτω ντοκυμαντέρ το οποίο αποτυπώνει πραγματικά περιστατικά;;;;;

Πραγματικά πιστεύω ότι οι γάτες είναι εργαλεία του οξαποδώ, με σκοπό να εξολοθρεύσουν την ανθρωπότητα, και μαζί με αυτή, τους πιστούς φίλους της, τα πιστά σκυλάκια.

Επιτέλους, δώστε τέλος στη συνομωσία αυτών των δήθεν χαριτωμένων αιλουροειδών.

:ooo:

• Haha 7

@Sugarglitter, να ζήσετε να τα θυμάστε τα καημένα τα κόμικς :(

Κι εγώ έχω γάτα( δύο μάλιστα) αλλά ευτυχώς δεν έχει καταστρέψει ποτέ τίποτα. Ίσα ίσα, πηγαίνει και τρίβεται πάνω στα τεύχη που έχω στο κάτω ράφι( βέβαια, της το έχω απαγορεύσει, καθώς γεμίζουν γατοτριχες). Δεν ξέρω, αυτή η ιστορία με στενοχώρησε πάρα πολύ! Ελπίζω τουλάχιστον να μην καταστράφηκαν σημαντικά κομμάτια.

• Like 7

57 minutes ago, Dredd said:

Πραγματικά πιστεύω ότι οι γάτες είναι εργαλεία του οξαποδώ, με σκοπό να εξολοθρεύσουν την ανθρωπότητα, και μαζί με αυτή, τους πιστούς φίλους της, τα πιστά σκυλάκια.

Οι γάτες είναι πολύ ιδιαίτερα ζώα από την φύση τους. Χρειάζονται πολύ ήρεμο περιβάλλον για να ανταποκρίνονται ανάλογα και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να τις μαλώσει κάποιος με φωνές!

Δεν μπορώ να θυμώσω σε ζωάκι γιατί είναι... ζωάκι! Προφανώς δεν έχουν την αντίληψη που έχουμε εμείς, το "εξελιγμένο" είδος! :lol:

1 hour ago, Sugarglitter said:

Επειδη το γατι στα πλαίσια του παιχνιδιού παντα τον Γιωργο τον ξέσκιζε λίγο παραπάνω ( φανταστείτε εμένα το χέρι το πιάνει απαλά απαλά και στον άλλο χιμαγε να του κόψει κομμάτι) 

Περνάνε οι μέρες και αρχίζω να μυρίζω κάτι στο γραφείο. Να μην μπορώ να βρω από που έρχεται. (Σημείωση η άμμος της γάτας καθοριζόταν στο ενδιάμεσο) 

Καλά κι εσείς δεν είδατε πως η άμμος δεν είχε χρησιμοποιηθεί; :lol:

Να φανταστώ ο Γιώργος κάνει πιο "επιθετικό" παιχνίδι στη γάτα;

• Like 6

Παίδες σορρυ ήμουν Off και δεν μπόρεσα να απαντήσω άμεσα στις ερωτήσεις σας. Όπως καταλαβαίνετε όταν έχεις μια γάτα που πρέπει πλέον στο μυαλό της να σε "μοιράζεται" με κάποιον άλλο τα πράγματα δεν είναι απλά. Γιατί αυτό που λένε ότι οι γάτες ανεξάρτητες και δεν δίνουν δεκάρα; Μύθος. Μια χαρά κτητικές είναι και προσοχή θέλουν και αγάπη και όλα. Το έχω δει στο πιο γλυκό γατί του κόσμου πόσο μάλλον σε αυτό που δεν είναι το πιο γλυκό γατί του κόσμου. Είναι λίγο μαλακισμένο αλλά είναι το δικό μου μαλακισμένο if you know what I mean. Προφανώς υπάρχουν και άγιες αγγελικές γάτες εγώ αυτή τη φορά πήρα τον Baal. 

Πλέον ο @falconara90 περνάει χρόνο αγκαλια με τη γάτα, μιλάνε μαζί παίζουν μαζί ήρεμα όπως πάντα αν και εξακολουθεί να διατίθεται περήφανα ότι δεν είναι γατομπαμπάς και ότι δεν την συμπαθεί. Απλά είναι δεδομένο ότι για κάθε κόψιμο των νυχιών της θα κατηγορεί πάντα εκείνον.  Kαι θα τον εκδικηθεί καπως. Αλλά η αγκαλίτσα αγκαλίτσα.

• Like 9