Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα και κυκλοφορίες από τη Marvel

Dredd
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

H Marvel ανακοίνωσε την επιστροφή του JrJr στον Spider-Man, μετά το πέρας του Beyond arc/era. 

6fp8bbMT6wGH8nPtJjzFic.thumb.jpg.06550347584550081259f88614a608b0.jpg

Να, αυτά κάνουν και πάνω που έλεγα να αρχίσω να παίρνω τον τίτλο αν βάλουν κάναν αγαπημένο συγγραφέα, μου κοτσάρουν τον Romita τον Jr.. 

ΑΛΛΑ, καλώς ή κακώς, στο μυαλό μου το σχέδιο του είναι τόσο συνυφασμένο με τον Spider-Man, που όσο και αν έχει πέσει σχεδιαστικά τα τελευταία χρόνια, έχω την ελπίδα ότι με τους κατάλληλους inkers και colourists, θα θυμίζει περισσότερο τον παλιό, καλύτερο του εαυτό. 

Edited by Darth Chris
  • Like 9
  • Sad 1

Προσωπικά, χάρηκα με αυτήν την είδηση. Ανήκω σε αυτούς (τους λίγους) που τους αρέσει το comic-booky σχέδιο του JRJR. :) Έχω δει και κάποιες συνεντεύξεις του στο yt και μου είχε φανεί πολύ τυπάρα και δουλευταράς.

Πάντως, ναι, η αλήθεια είναι πως όταν βιάζεται, κάνει τα γνωστά τραπεζοκέφαλα. Επίσης, δε μπορεί με τίποτα να σχεδιάσει τη πανοπλία του Iron Man. :lol:

• Like 5
  • Haha 1

Βγήκα θετικός σε κορόνα και με έβαλε κάτω και με διέλυσε με 39 πυρετό. Τώρα σας γράφω με υποθερμία.

Τι καλύτερο είχα σκεφτεί ο δόλιος από το να πιάσω τα αδιάβαστα JMS/Romita τομάκια;

Spoiler

romitajrjejr.thumb.jpg.39db9ad12e69beb5c336b678aefe8a8c.jpg

Η MJ με μουστάκι θα με στοιχειώσει για πάντα.

Τουλάχιστον έχει πολύ καλές ιστορίες. Γιατί το σχέδιο του Romita είναι σαν το μπαγιάτικο μελομακάρονο που έχει ξεμείνει τον Φλεβάρη. Σου θυμίζει κάτι αγαπημένο και γνώριμο ενώ είναι κυριολεκτικά για πέταμα.

Τώρα μένει να τον βάλουν να σχεδιάζει εξίσου κακές ιστορίες με του Spencer και θα έχουν κερδίσει το χρυσό βατόμουρο...

• Like 6
  • Haha 3

19 hours ago, The Fists Of Stan Lee said:

Τουλάχιστον έχει πολύ καλές ιστορίες. Γιατί το σχέδιο του Romita είναι σαν το μπαγιάτικο μελομακάρονο που έχει ξεμείνει τον Φλεβάρη. Σου θυμίζει κάτι αγαπημένο και γνώριμο ενώ είναι κυριολεκτικά για πέταμα.

:DDD:

Από τα λίγα ονόματα που έχω μάθει μέσα από την επίσημη συλλογή της Μάρβελ, είναι ο JRJR. Και τον μισώ με μανία όσο δεν πάει άλλο. Σιχαίνομαι το σχέδιό του μετά βδελυγμίας, και όποτε βλέπω ιστορία του, κάνω συνειδητή προσπάθεια να μην κοιτάω τις φάτσες του επειδή μου χαλάει όλη την ανάγνωση. Μεγάλος βραχνάς.

• Like 5
  • Haha 2

Εγώ, που είμαι και γεροπαράξενος, δεν χαλάστηκα ιδιαίτερα με το σχέδιο του όταν διάβασα το Superman: Year One. Δεν ξετρελάθηκα βέβαια, αλλά σε μεγάλο σχήμα και με αρκετά "άδεια" καρεδάκια, ήταν μια χαρά χρηστικό και δεν κούραζε το μάτι. Τώρα τι θα κάνει με Spidey, ιστούς και κτίρια, δεν ξέρω. Μπορώ να πω πάντως ότι είμαι επιφυλακτικά θετικός.

• Like 3

Α έλα ρε ο Digger! Καλούτσικη πολύ dark ιστοριούλα που χάρηκα όταν τελείωσε.

Γιατί να τον επαναφέρουν;

Spoiler

Είναι hulk-οειδής οργανισμός με κομμάτια από αρκετούς εκτελεσμένους μαφιόζους του 1957 σε ραδιενεργό dump της ερήμου κοντά στο Λας Βέγκας, που τους έβγαλε στην επιφάνεια μια άσκηση του στρατού 40+ χρόνια αργότερα.

• Like 4

Zeb Wells καλή επιλογή, έχει γράψει κάποιες καλές ιστορίες όντας μέλος του Brand New Day team (θυμάμαι χαρακτηριστικά το Shed) και έγραψε επίσης το Hellions που τελείωσε πρόσφατα και είναι από τις καλύτερες σειρές της Marvel τα τελευταία χρόνια. 

• Like 5

Ο Romita Jr. είναι κλασικός σπάιντι σχεδιαστής με εκατοντάδες τεύχη του τίτλου στο ενεργητικό του. Από την εποχή που όπως όλοι ακολουθούσε το κλασικό marvel style (που είχε σαν αναφορά τον πατέρα του και τον Τζον Μπουσέμα), μέχρι και τις ερχόμενες δεκαετίες που ανάπτυξε το εντελώς μοναδικό του στυλ. Η επιστροφή του είναι safe bet για τον τίτλο, όσο και να μην φαίνεται ως τέτοιο στους νεόκοπους αναγνώστες της εταιρίας. Το ταίριασμα του με τον Zeb Wells - ίσως ο μόνος επαρκής συγγραφέας του τίτλου μετά την αποχώρηση του Σπένσερ - είναι μια προσπάθεια σταθερότητας από την εταιρία.

Edited by GreekComicFan
  • Like 5