Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

The Comic Con 6 (23-25/09/2022)

Share

Recommended Posts

Δεν θέλω να το κρύψω αλλά ως Ντισνεικός στεναχωρήθηκα αρκετά που δεν θα έχουμε τον Κάστυ :(  Τον περίμενα πως και πως αφού είχε ανακοινωθεί την προηγούμενη φορά...

• Like 5
  • Sad 3

4 minutes ago, ΚΟΜΙΞ said:

Δεν θέλω να το κρύψω αλλά ως Ντισνεικός στεναχωρήθηκα αρκετά που δεν θα έχουμε τον Κάστυ :(  Τον περίμενα πως και πως αφού είχε ανακοινωθεί την προηγούμενη φορά...

Δεν πειράζει, κάποια στιγμή θα έρθει, τώρα που τα φεστιβάλ κόμικς επιστρέφουν δυναμικά.

14 minutes ago, Dredd said:

Οκ, με προλαβαν οι επισημες ανακοινωσεις :lol:

Ε, το Athens Con, δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τους επισκέπτες του.

• Like 5

Just now, Beefheart said:

Τι να πρωτοπάρεις να σου υπογράψουν όλοι αυτοί; :lol:

Εν τω μεταξύ, κάτι θα πάρεις πριν το φεστιβάλ, να σου υπογράψουν, κάτι θα δώσεις στη διάρκεια του φεστιβάλ να αγοράσεις κόμικς που θα σου τραβήξουν το ενδιαφέρον, μας βλέπω όλους άφραγκους  μετά :onfire:.

• Like 1
  • Haha 3
  • Sad 1

32 minutes ago, ΚΟΜΙΞ said:

Μπορει να τον φέρουν την επόμενη φορα, αφού το πρώτο κονέ έγινε, έχω ελπίδες :)

Εκτός από τον Aaron, χάρηκα κυρίως για την Vanesa R. Del Rey, που έχει σχεδιάσει στα HAHA, ZERO, Scarlet Witch, Constantine, Redlands. Είναι πιο indie σχεδιάστρια κι εχω διαβάσει αρκετά δικά της, μένει τώρα να τα πάρω και σε φυσική μορφή :P

Μου κέντρισε το ενδιαφέρον και η Stephanie Phillips. Έχει γράψει πολλά σενάρια απ' ό,τι είδα, αλλά εγώ θυμάμαι σίγουρα το The Butcher of Paris, που βασίζεται και σε αληθινή ιστορία και το τελευταίο τεύχος του Silver Coin (μια φοβερά άνιση horror ανθολογία της Image) ήταν από τα καλά της σειράς. Σίγουρα θα βρω κατι να της παω για υπογραφή :)

Για τους υπόλοιπους θα ψάξω να δω τι έχω

18 minutes ago, ΘK08 said:

Εν τω μεταξύ, κάτι θα πάρεις πριν το φεστιβάλ, να σου υπογράψουν, κάτι θα δώσεις στη διάρκεια του φεστιβάλ να αγοράσεις κόμικς που θα σου τραβήξουν το ενδιαφέρον, μας βλέπω όλους άφραγκους  μετά :onfire:.

έτσι δε γίνεται πάντα; :lol:

• Like 8

Δυστυχώς το συγκεκριμένο ρόστερ δεν το γνωρίζω σχεδόν καθόλου και, συνδυασμένο με το γεγονός ότι οι ημερομηνίες δεν βολεύουν καθόλου, συνδυασμένο περαιτέρω με το γεγονός ότι η τσέπη τσούζει αυτήν την περίοδο, θα είναι αρκετά δύσκολο να ανέβω στη Θεσσαλονίκη φέτος. Να περάσετε καλά όσοι πάτε! :bunnylove:

• Like 7

1 hour ago, kabuki said:

Εκτός από τον Aaron, χάρηκα κυρίως για την Vanesa R. Del Rey, που έχει σχεδιάσει στα HAHA, ZERO, Scarlet Witch, Constantine, Redlands. Είναι πιο indie σχεδιάστρια κι εχω διαβάσει αρκετά δικά της, μένει τώρα να τα πάρω και σε φυσική μορφή :P

Είδα ότι είναι Κουβάνα. Λογικά Μαϊάμισσα δηλαδή, οπότε θα σκάσω με καπέλο Fidel Castro να δω τι θα γίνει. :DDD:

Αν πάω στον Azzarello με 13 trades 100 Bullets λέτε να τσαντιστεί; :thinking:

Edited by Beefheart
  • Haha 7

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές, που έφεραν τόσα πολλά σπουδαία ονόματα. :thanksbow:

Στενοχωριέμαι πάρα πολύ, που δεν θα μπορέσω να είμαι εκεί. :( 

• Like 5
  • Sad 2

32 minutes ago, Beefheart said:

Είδα ότι είναι Κουβάνα. Λογικά Μαϊάμισσα δηλαδή, οπότε θα σκάσω με καπέλο Fidel Castro να δω τι θα γίνει. :DDD:

Αν πάω στον Azzarello με 13 trades 100 Bullets λέτε να τσαντιστεί; :thinking:

μην ανησυχείς, την προηγουμενη φορά είχαν σκάσει διάφοροι με ολόκληρα ράφια βιβλιοθήκης 

εγω του χα παει τα Wonder Woman, ένα deluxe 100 bullets και τα dust jacket από τα υπόλοιπα :P

έχω κάποια πραγματάκια να του πάω και φέτος :gdance:

• Like 5
  • Thanks 1

27 minutes ago, kabuki said:

μην ανησυχείς, την προηγουμενη φορά είχαν σκάσει διάφοροι με ολόκληρα ράφια βιβλιοθήκης 

εγω του χα παει τα Wonder Woman, ένα deluxe 100 bullets και τα dust jacket από τα υπόλοιπα :P

έχω κάποια πραγματάκια να του πάω και φέτος :gdance:

Τέλεια! Άρα να πάρω και τα Hellblazer. :DDD:

• Like 6

Δύο παρατηρήσεις: 

1) Βλέπω, ότι αρκετοί από εδώ δεν θα έρθουν. Άσχημο! Ελπίζω να έχει κόσμο πάντως.

2) Εντύπωση μου κάνει, ότι δεν έχει κανένα δημιουργό από τη Γαλλία, το Βέλγιο ή την Ιταλία.

Just now, Beefheart said:

Τέλεια! Άρα να πάρω και τα Hellblazer. :DDD:

Βάλε και ζαμπόν κυρ- Στέφανε, θα το κάψουμε απόψε, θα το κάψουμε!

• Like 1
  • Haha 4

Just now, ΘK08 said:

2) Εντύπωση μου κάνει, ότι δεν έχει κανένα δημιουργό από τη Γαλλία, το Βέλγιο ή την Ιταλία.

Έχει δύο Ιταλούς, ο ένας εκ των οποίων είναι ντισνεϊκός, αλλά δεν ξέρω τι έχει κάνει.

• Like 5

3 minutes ago, Beefheart said:

Έχει δύο Ιταλούς, ο ένας εκ των οποίων είναι ντισνεϊκός, αλλά δεν ξέρω τι έχει κάνει.

Όχι, εννοώ Ιταλούς που έχουν δουλέψει σε Ιταλικά κόμικς. Ο Pantalena, έχει εργαστεί σε Αμερικανικά;). Όσο για τον ippolito, θα γράψω κάποια πράγματα, στο θέμα με τις προτάσεις.

• Like 4

9 minutes ago, ΘK08 said:

Όχι, εννοώ Ιταλούς που έχουν δουλέψει σε Ιταλικά κόμικς. Ο Pantalena, έχει εργαστεί σε Αμερικανικά;). Όσο για τον ippolito, θα γράψω κάποια πράγματα, στο θέμα με τις προτάσεις.

Ναι, το κατάλαβα. Δε θα έπρεπε να αναφερθώ στον Pantalena. :lol:

• Like 5

• 4 weeks later...

Όχιιιιιιιι τον περίμενα με τόση ανυπομονησία! Εν τω μεταξύ, προσπαθώ να μην είμαι απαισιόδοξος, αλλά όταν ένας ογδοντάχρονος, παραμονές ταξιδιού για φεστιβάλ, το ακυρώνει, λόγω προβλήματος υγείας, είναι κάπως...

• Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 7

42 minutes ago, Phantom Duck said:

Βγήκε το πρόγραμμα βλέπω. Ποιος θα πάει το Σάββατο στις 15:00 σε αυτήν την παρουσίαση για τα 75 χρόνια Σκρουτζ;

Hide contents

:DDD:

Εγώ! Ο θείος Σκρουτζ μου αρέσει πολύ σα χαρακτήρας, αλλά και ο νεαρός που κάνει την παρουσίαση, φαίνεται πολλά υποσχόμενος.:P

• Haha 10

Εντύπωση μου κάνει πάντως το ότι δεν έχουν workshop ή ομιλίες οι υπόλοιποι δημιουργοί. Μια και έχει τόσους πολλούς, κάτι πιστεύω ότι θα έπρεπε να κανονίσουν. Με το συμπάθειο για τα προσφιλή παπιά, αλλά ομιλίες για Disney γίνονται σε κάθε κον, και καλά γίνονται. Κάτι θα έπρεπε να κανονίσουν και για τις υπόλοιπες σχολές.

• Like 8
  • Thanks 3

8 minutes ago, ΘK08 said:

IMG-f6b6be65bcefbdbb5983b2a7fb570bae-V.thumb.jpg.39fb56b4780df74889c8f14889a0c616.jpgIMG-1d7fe5ffbdbfae6baed44973ca5b8250-V.thumb.jpg.15ba6c73d59f23dcff5afacd910f8095.jpgIMG-b27bf1becb9eb49bbbf2c5279cf63a0c-V.thumb.jpg.558c11b490e8b2803f4f2986c1dc36da.jpgIMG-40245e6455e7a8503ff71b38a788ba79-V.thumb.jpg.c0928730dda68a65eb45934066e964a2.jpgIMG-df925facfb056506f9a718d3b4f26529-V.thumb.jpg.ab199cf57f9e376976acee1313dbb279.jpgIMG-40245e6455e7a8503ff71b38a788ba79-V.thumb.jpg.82dbf8f9843e964442e675a3b547d604.jpg

Κάποιες φωτογραφίες από το πρωί!:beer:Ο χώρος με τα Playmobil και τα Lego, ήταν για χαζεμα! Απίστευτες δουλειές. Θα τραβήξω περισσότερες φωτογραφίες αύριο.

Κάποιος πήγε πρωί-πρωί, από τους πρώτους :):thanx:

• Like 8

29 minutes ago, Dredd said:

Κάποιος πήγε πρωί-πρωί, από τους πρώτους :):thanx:

Πρωί - πρωί όχι, αλλά κατά τις 11:00 και κάτι ήμουν εκεί. Τέλος πάντων, είμαι ενθουσιασμένος! Εντύπωση μου έκανε, ότι δεν είχαν έρθει όλοι οι καλεσμένοι. Ο Μπιμπίλας, δεν ήταν, ούτε ο Aaron και σίγουρα έλειπαν οι άλλοι, αλλά τώρα αυτούς θυμάμαι.

• Like 9