Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

The Comic Con 6 (23-25/09/2022)

Share

Recommended Posts

38 minutes ago, Beefheart said:

Πέφτει στα γενέθλιά μου, οπότε ξέρετε τι πρέπει να κάνετε. :DDD:

θα μας κερασεις δηλαδή στο Con; :lol:

Για να δουμε τι δημιουργούς θα φέρουν αυτή τη φορά! :pray:

Λέτε να φέρουν αυτους που σκόπευαν πριν ακυρωθει το προηγούμενο Casty, Risso, Munoz;;;

• Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 6

Παρόλο που δεν διαβάζω καθόλου disney πια, άμα έρθει κανας Κάστυ, ε η συμμετοχή μου στην αποστολή των Νότιων στην Θεσσαλονική είναι εξασφαλισμένη :lol: Μακάρι να έχουμε καλά ονόματα να αξίζει να πάμε τέτοιες μέρες, γιατί νομίζω ότι γενικά τέλη Σεπτέμβρη δεν είναι ιδιαίτερα βολική περίοδος για τον κόσμο. Ίσως να κάνω λάθος και απλά να μην βολεύει εμένα (:prankster:), αλλά αυτή η εντύπωση μού δίνεται.

Αναμένουμε περισσότερες ανακοινώσεις, να ανεβεί και λίγο το hype! 

• Like 9

3 hours ago, kabuki said:

Λέτε να φέρουν αυτους που σκόπευαν πριν ακυρωθει το προηγούμενο Casty, Risso, Munoz;;;

Λογικά τους ίδιους και λιγότερους φαντάζομαι. 

• Like 9

• 4 weeks later...
  • 2 months later...

Θα βάλω τα κλάματα............

Ο Jason Aaron στη Θεσσαλονίκη

📢‍ Αποφασίσαμε να φτιάξουμε τη μέρα σας (μέχρι να ανακοινώσουμε το full line-up): Ο Jason Aaron έρχεται στη...

Posted by The Comic Con on Wednesday, 27 July 2022
  • Like 13
  • Thanks 4

Δεν διαφωνώ! Απλά, μ' αρέσει ο χαρακτήρας και το run του είναι ένα από τα καλύτερα μοντέρνα υπέρ ηρωικά έπη, όπως είχα αναφέρει στο θέμα/ αφιέρωμα που είχα φτιάξει πριν λίγο καιρό.

Όπως και να 'χει, είναι φοβερά νέα. Πάντα τέτοια! 

• Like 10

Παιδιά, ίσως είμαι κάτι σαν μέντιουμ. Όταν είδα το ποστ της @Sugarglitter που έλεγε ότι σήμερα το Comic Con θα ανακοινώσει τον πρώτο καλεσμένο, μου ήρθε μια σκέψη αστραπιαία που έλεγε «θα ανακοινώσουν Jason Aaron». Φυσικά, η πρώτη μου αντίδραση ήταν «τι βλακείες λες πάλι εγκέφαλε, σταμάτα να παίρνεις πρωτοβουλίες». Μετά από λίγο όμως ανακοινώθηκε όντως! :shock:

• Like 3
  • Haha 8

Σούπερ νέα! Ήθελα κι εγώ να πάω μια φορά σε αυτό τον Con (το σκεφτόμουν και για συμμετοχή στο artist alley) αλλά εκείνο το τριήμερο, εκτός απροόπτου θα είμαι στον Όλυμπο :P :D

• Like 7
  • Haha 1

Και μόνο αυτό το όνομα είναι αρκετό. Οι κρατήσεις έγιναν! Παρασκευή 23 θα είμαι πάνω!

Καλό θα είναι με όσους Θεσσαλονικιούς μπορούν, αλλά και με φίλους απο άλλα μέρη της Ελλάδας που θα πάνε, Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ να κανονίσουμε μεζεδοκατάσταση!

• Like 7
  • Thanks 2

• 3 weeks later...

Και παμε για μερικες αποκαλυψεις τις οποιες σας ειχα υποσχεθει τις προηγουμενες ημερες :

Καλεσμενος 1 : Will Simpson απο 2000AD για αλλη μια φορα και

Καλεσμενοςς 2 : Jose Antonio Munoz του Alack Sinner, της επιρροης του Frank Miller για το Sin City.

Ε; Ε; Ε;

Θα ακολουθησουν και αλλες αποκαλυψεις τις επομενες ημερες, και για τη Θεσσαλονικη, και για την Αθηνα, και για μια συγκεκριμενη περιοχη της Αθηνας.

Stay Tuned :shock:

• Like 8
  • Thanks 6

42 minutes ago, Dredd said:

Jose Antonio Munoz

Νομίζω τον αναμέναμε από το 2020. Πολύ σωστό που θα έρθει, οπωσδήποτε θα πάω να τον δω, καθώς είναι 80 χρονών και δε πιστεύω ότι θα ξανάρθει. Επίσης, εκτός από τον Miller, έχει επηρεάσει και τον Ταρντί οπότε, όσοι πιστοί προσέλθετε.

• Like 8