Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα από τον κόσμο του θεάματος (Comics-related)

Recommended Posts

James Cameron Says ‘Avatar: The Way Of Water’ Is In “The Worst Business Case In Movie History” To Be Profitable.

The original Avatar film was released in 2009 and according to IMDB Pro, it had a budget of $237 million and was able to gross $2.9 billion worldwide — the highest-grossing movie of all time. In order for The Way of Water to achieve what Cameron hopes for, it would have to overtake Star Wars: Episode VII — The Force Awakens which currently sits at No. 4 with $2.69 billion.

https://deadline.com/2022/11/james-cameron-avatar-the-way-of-water-is-in-worst-business-case-in-movie-history-1235179777/

Κάτι μου λέει πως κάποια στιγμή θα γίνει διευκρίνιση και θα εξηγήσουν πως εννοούσε πως πρέπει να βγάλουν το κόστος όλων των σίκουελς - που γυρίστηκαν ταυτόχρονα - με αυτή την κυκλοφορία για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο από την αναπόφευκτη κόπωση του κοινού, αλλά ακόμα και έτσι, πόσοι από εσάς πιστεύετε πως θα μπορέσουν να επαναλάβουν τις εισπράξεις της πρώτης ταινίας;

• Like 7

Δεν νομίζω. Το πρώτο έκανε τα νούμερα που έκανε λόγω του πρωτοποριακού (για την εποχή) 3D. Και η ταινία μια χαρά ήταν, αλλά οι χαρακτήρες ήταν αδιάφοροι, έχουν περάσει και τόσα πολλά χρόνια, και δεν το βλέπω να κάνει τέτοιο πάταγο.

• Like 5

Το βασικό πρόβλημα αυτού του σύμπαντος, πιστεύω πως είναι η επιθυμία του συγγραφέα να βγάλει πολλές ταινίες, με αποτέλεσμα να πηγαίνουν από αναβολή σε αναβολή κι επιτέλους, ύστερα από δώδεκα χρόνια αναμονής, να προβάλλεται η πρώτη ταινία( έχουν προγραμματιστεί ακόμη δύο). Μα, έτσι ένα brand χάνει τη δυναμική του και σιγά- σιγά φεύγει από τη μόδα. Το ιδανικό για εμένα θα ήταν να κυκλοφορούσε η συγκεκριμένη ταινία το 2013. Τώρα, δεν ξέρω πόσοι θα ενδιαφερθούν να πάνε έπειτα από τόσα χρόνια να δουν μια ταινία- που σημειωτέον το δυνατό της σημείο ήταν τα απίθανα( και πρωτοποριακά για την εποχή) γραφικά, καθώς και το 3D. Πλέον, όλα αυτά έχουν ξεπεραστεί, αν θέλετε τη γνώμη μου ή τέλος πάντων, έχουν επαναληφθεί εκατό φορές!:beer2:

• Like 6

Μετά από 13 χρόνια μπορούμε να πούμε ότι πήγε καλά η υπόθεση του 3D. :lol: Ευτυχώς δεν έγινε τέρμα τσίρκο το cinema. Όσο για το Avatar, πιο βαρετό trailer και να προσπαθούσαν να βγάλουν δεν θα το κατάφερναν. 

• Like 6

1 hour ago, kwtsos said:

Όσο για το Avatar, πιο βαρετό trailer και να προσπαθούσαν να βγάλουν δεν θα το κατάφερναν. 

Βαρετό, δε ξέρω αν είναι, αλλά σίγουρα είναι αργό! Μεγάλο ελάττωμα! Το σωστό trailer, πρέπει να είναι ευσύνοπτο και να σου κινεί το ενδιαφέρον- δίχως όμως να αποκαλύπτει στοιχεία της πλοκής- απλά να σε προϊδεάσει θετικά/ εντυπωσιάσει. Εδώ νομίζω ότι δεν τα είχαμε αυτά τα στοιχεία!:beer2:

• Like 5

Για δείτε ποια ταινία βγαίνει από την Pixar το 2024( συγκεκριμένα θα βγει στις 14/06/2024) εδώ!

Τα λατρεύω τα "Μυαλά που κουβαλάς"! Την είχα δει το 2015, σε θερινό σινεμά, όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει! Το κλάμα που είχα ρίξει δεν περιγράφεται! Φοβερή η κεντρική ιδέα, φοβερά τα γραφικά, φοβερή πλοκή/ εξέλιξη! Μόλις έμαθα ότι είχε κυκλοφορήσει και σε DVD, έσπευσα να την αγοράσω! Επιτέλους, σχεδόν μια δεκαετία αργότερα, συνεχίζει ο μύθος! Μακάρι να δούμε μια συνέχεια αντάξια της αρχικής ταινίας! :beer2:

• Like 5
  • Thanks 1