Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα από τον κόσμο του θεάματος (Comics-related)

Recommended Posts

1 hour ago, batigoal said:

Τι φαση; Για πες δυο λογια, θα τραβηξει πολυ;

(προβληματισμενος νεος)

περίεργη σειρά, κάθε επεισόδιο λες ¨τι έγινε τώρα;;;¨

1ος κύκλος 9 επεισόδια με το τελευταίο να μην εχει βγει ακόμα, βγαίνει μεθαύριο, απ οτι είδα θα εχει και 2ο κύκλο

η υπόθεση στο περίπου είναι η εξής:  εργαζόμενοι σε ένα τμήμα μιας μεγάλης εταιρίας μετα απο εμφύτευση τσιπακιου :D δεν έχουν αναμνήσεις απο τον εξω κόσμο οταν μπαίνουν στον χώρο εργασίας και το αντίθετο, ξεχνάνε το τι γίνεται κατά την διάρκεια της εργασίας όταν σχολάνε, με αποτέλεσμα να έχουν ¨δυο προσωπικότητες¨, μια μέσα μια έξω.. το τι στην πραγματικότητα γίνεται κανείς δεν ξέρει, ούτε εγώ μετά απο 8 επεισόδια χαχα :lol:

ελπίζω στο τελευταίο του κύκλου να πάρουμε καμία απάντηση

τέτοιες θεωρίες συνωμοσίας το τι γίνεται και κόλλημα με το κάθε επεισόδιο από εποχές lost (γι αυτο λεω να μην μας βγει φολα, αλλά τι εχει σημασία;; το ταξίδι η ο προορισμος;;; χαχα :prankster: )

• Like 5

4η και προτελευταία σεζόν για το Stranger Things, 9 επεισόδια συνολικά, κάποια τέλη Μαϊου και τα υπόλοιπα τον Ιούνιο.

• Like 5
  • Thanks 1

Η συγχώνευση της Warner με το Discovery ολοκληρώθηκε πριν μερικές μέρες και το Variety φαίνεται να επιβεβαιώνει - στο περίπου - τις εκτιμήσεις των ανεξάρτητων youtubeκάναλων που έχουν επαφές στο Χόλυγουντ, επαφές που εκτιμούν πως η νέα ηγεσία ετοιμάζει μεγάλη αναπροσαρμογή της DC Entertainment (της οποίας η DC Comics αποτελεί μέρος), με σκοπό να «ξεκλειδώσουν» τις δυνατότητες των ips της DC.

https://variety.com/2022/film/news/dc-warner-bros-discovery-zaslav-hbo-max-1235232185/

Το άρθρο δεν εξηγεί ακριβώς πως θα γίνει αυτό, αλλά αναφέρει πως ψάχνουν τον δικό τους Kevin Feige, ενισχύοντας τις φήμες πως σκοπεύουν να μετατρέψουν την DC Entertainment σε ημιανεξάρτητη οντότητα μέσα στην Warner, σε αντιστοιχία των Marvel Studios.

Πολλά από τα βασικά μέλη της Warner Entertainment εντωμεταξύ έχουν ήδη απολυθεί ή ετοιμάζονται να φύγουν, αλλά το άρθρο επικεντρώνεται στην DC και όχι στο πως θα ενισχύσουν την Warner γενικά, ενισχύοντας περαιτέρω τις φήμες για την δημιουργία νέου τμήματος, που δεν θα είναι επιρρεπή στην σπασμοδική διαχείριση από την μαμά εταιρία.

Και μια εκτίμηση για το τι σημαίνει αυτό για το τμήμα των κόμικς.

• Like 5
  • Thanks 1

• 2 weeks later...

Σούμα από Marvel:

~ Το "Captain Marvel 2" αντάλλαξε πρεμιέρα με το Ant-Man 3. Πλέον το The Marvels θα βγει 28 Ιουλίου 2023 και το Ant-Man and the Wasp: Quantumania στις 17 Φλεβάρη. Ίσως έχει σχέση και με το ότι η σειρά της Ms. Marvel θα βγει αυτό το καλοκαίρι τελικά.

~ O Jon Watts αποχωρεί ως σκηνοθέτης του MCU reboot των Fantastic 4 αλλά και γενικότερα θα κάνει ένα break από τα υπερηρωικά, μετά την τριλογία του Spidey.

~ H Sony παρόλο το γεγονός πως έχει βγάλει 2 τραγικές ταινίες από το σύμπαν του Spider-Man, ανακοίνωσε και επιβεβαίωσε άλλα τόσα στο . Μετά την επιβεβαίωση του Venom 3: Η κατάντια του Toxin, ανακοίνωσε ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ LIVE-ACTION ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ. ΕΙΝΑΙ Ο MILES MORALES? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ!!!

https://www.ign.com/articles/sony-announces-el-muerto-a-spider-man-spin-off-starring-bad-bunny-as-marvels-first-live-action-latino-lead

Ο Πουερτορικανός ράππερ Bad Bunny, που ήταν Νο1 most-streamed artist στο Spotify τα 2 προηγούμενα χρόνια, θα υποδυθεί τον El Muerto που δεν τον θυμάται ούτε ο Nick Spencer.

In the comics, El Muerto is a super-powered wrestler who has had their mask and abilities passed down through the generations. To become worthy, new wrestlers would need to prove themselves against El Dorado. Juan-Carlos Estrada Sanchez was one of these chosen descendents, but he was unable to fight El Dorado when his father Marcus Estrada presented him. As a result, Marcus sacrificed himself to save his son.

Following the tragic death, El Dorado would give Juan-Carlos ten years to become stronger to face him again and earn the right to become El Muerto.

:spidycut:

• Like 8

Το Seconds του Bryan Lee O'Malley (Scott Pilgrim, Lost at Sea) θα μεταφερθεί σε ταινία με σκηνοθέτιδα την Blake Lively.

Ο Edgar Wright, που έκανε την κινηματογραφική μεταφορά του  Scott Pilgrim vs. the World, έχει γράψει το σενάριο, ενώ έχει αναλάβει και την παραγωγή με τον  Marc Platt.

81sF4Mrz+NL.jpg

Το κόμικ αφηγείται την ιστορία της Katie Clay, η οποία αποκτά τη δύναμη να διορθώσει τα λάθη του παρελθόντος της. Καθώς αποφασίζει να διορθώσει κάθε μικρό ή μεγάλο λάθος της ζωής της, έρχεται αντιμέτωπη με τις δυσάρεστες συνέπειες των επιλογών της.

Προσωπικά είχα μεγάλες προσδοκίες από το κόμικ, καθώς είχα ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά το κόμικ μου φάνηκε απλά cute.

Από την άλλη, λάτρεψα την ταινία του Scott Pilgrim ενω το κόμικ μου φάνηκε απλά καλό. Για να δουμε τι θα λέει κι η ταινία :)

• Like 8
  • Thanks 1

Γύρισα από dr strange πριν από λίγο.. 

Τα λόγια είναι περιττά.. απίστευτη!!!! Το κεφάλι μου είναι ακόμα μαρμελάδα για πιο αναλυτική κριτική.. απλά δείτε την, θα σταθώ μόνο στο ότι είναι τελείως διαφορετική από ότι έχει βγει μέχρι σήμερα + ότι δεν είναι για πολύ μικρά παιδάκια :hell:

δυο ερωτήσεις σε όσους την ειδαν

Spoiler

1η after credits.. ποια είναι αυτή; Όχι η ηθοποιός ο χαρακτήρας εννοώ χαχα, επίσης 2η after credits λογικά έχει αλλά ο κινηματογράφος μου την έκοψε και έμεινα με την χαρα στο χερι χαχα #^&*# κινηματογράφε :damn: τελικά τι δείχνει; 

• Like 7
  • Thanks 1

• 2 weeks later...
1 hour ago, angeltze said:

Μόνο εμένα μου φαίνεται φουλ creepy και ασεβές? :shock:

Ήταν πολλά τα λεφτά και κάπως έπρεπε να πληρώνω τις φιγούρες και τα κόμικξ μου τη ΔΕΗ, παιδί μου :sadcry:

• Like 2
  • Haha 4

είναι σίγουρα creepy, αλλά πιστεύω ότι ο ίδιος θα ενθουσιαζόταν με την ιδέα :D

in other news κυκλοφόρησε το trailer για την 3η σεζόν Umbrella Academy 22/06 :love:

κάποιοι τη θεωρούν υπερεκτιμημένη, εγώ δηλώνω φαν των δυο πρώτων σεζόν και την θεωρώ καλύτερη από το κόμικ :)

• Like 6

• Dredd changed the title to Νέα από τον κόσμο του θεάματος (Comics-related)
  • Dredd pinned this topic