Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα και Κυκλοφορίες από Μικρότερες Εκδοτικές

Dredd
 Share

Recommended Posts

Previews Αυγούστου για τις εκδοτικές, που δεν έχουν δικό τους θέμα και εξαιρουμένων των μάνγκα. :beer:

Ένα κόμικ από Φιλιππινέζους καλλιτέχνες και εμπνευσμένο από την παράδοση της χώρας τους, παρουσιάζει, ενδεχομένως, ένα ενδιαφέρον. Από την Ablaze.

image.png image.png

Life Zero σε σχέδιο του εξαιρετικού Marco Checchetto

image.png

Babyteeth Omnibus από την Afterschock στις 9/11. Η τιμή, πάντως, μου φαίνεται τσιμπημένη για 465 σελίδες. Αξίζει;;;;

image.png

AWA και Year Zero 0

image.png

Rogue State από την Black Mask Matteo Pizzolo και C. Granda

image.png

Αυτό το κόμικ από την Drawn & Quarterly ήταν σε αρκετές λίστες με τα καλύτερα του 2021

image.png

Χαγιάο Μιγιαζάκι και Shuna's Journey από τη First Second.

image.png

Πάμε στη Magnetic Press για να δούμε Temudjin, τη ζωή του ανθρώπου που είναι γνωστότερος ως Τζένγκις Χαν, αλλά και το Collected Toppi vol. 8: The Collector , για το οποίο μας είχε ενημερώσει ο@batigoal

image.png  image.png

Ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον κόμικ για τη ζωή τον Τόμι Σμιθ και Τζον Κάρλος, χρυσού και χάλκινου Ολυμπιονίκη αντίστοιχα στο Μεξικό το 1968, γραμμένο μάλιστα από τον ίδιο το Σμιθ. Ψάξτε τους στο Ίντερνετ, αν δεν ξέρετε την ιστορία τους, αξίζει τον κόπο. 

image.png

Και κάτι σε εντελώς διαφορετικό κλίμα από την Oni Press και το Ryan Lang, visual development artist σε πολλές ταινίες κινουμένων σχεδίων.

image.png image.png

Δεν είναι ακριβώς κόμικ, από ό,τι κατάλαβα, αλλά σαν ιδέα παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον. Από την 2000 AD, φυσικά.

image.png

Η Source Point Press βγάζει και ανακοινώνει δυνητικά ενδιαφέροντες τίτλους. Έχει διαβάσει κανείς/καμία κάτι;

image.png image.png

Ούτε αυτό είναι ακριβώς κόμικ, αλλά όταν η Taschen βγάζει λεύκωμα / βιβλίο 500 σελίδων για την ιστορία του Μίκυ Μάους, δεν γίνεται, πρέπει να το επισημάνεις. :) 

image.png

Αν και η μεγάλη είδηση είναι αυτή, που ακολουθεί. Αλμυρή τιμή, αλλά μιλάμε για ένα από τα αριστουργήματα της 9ης τέχνης. Κι αυτό από Taschen.

image.png

Αλλά έχουμε και τη συνέχεια του Fearscape από τη Vault

image.png

Και ξανά Vault και Nasty vol. 2 με ελληνικό ενδιαφέρον (Γιώργος Καμπάδαης, γαρ):

image.png

Αυτά και για αυτό το μήνα. Ελπίζω να βρείτε ενδιαφέρουσες τις προτάσεις μου, αλλά πάντα περιμένω και τις δικές σας. :) Το Previews Αυγούστου, λοιπόν, μπορείτε να το διαβάσετε και ή να το κατεβάσετε και από εδώ. :beer3:

https://www.dropbox.com/s/1uv61t0vlopfzal/MMCOMICS-August-2022-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/e49e53ogjytsktz/MMCOMICS-August-2022-DC-Connect.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/gxa3sfop9pqd3u4/MMCOMICS-August-2022-Marvel-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/j027ppbcoee92jo/MMCOMICS-August-2022-Next-Phase.pdf?dl=0

• Like 10
  • Thanks 1

1 hour ago, leonidio said:

Babyteeth Omnibus από την Afterschock στις 9/11. Η τιμή, πάντως, μου φαίνεται τσιμπημένη για 465 σελίδες. Αξίζει;;;;

Μου μένουν 3-4 τεύχη από babyteeth, αλλά μέχρι στιγμής το γουστάρω πολύ. Αν βρω το Omnibus σε καμιά υπερπροσφορά θα το τσιμπήσω στανταρ :prankster:

Επίσης, στανταράκια για μένα το Collector του Toppi, Που είχα ξεκινήσει να το διαβάζω κατεβασμένο, αλλά τώρα θα σταματήσω, αφού σύντομα θα το έχω και σε φυσική μορφή. Σκοπεύω να πάρω και το Shuna's Journey του Μιγιαζάκι :)

• Like 9

On 8/7/2022 at 12:56 PM, kabuki said:

Σκοπεύω να πάρω και το Shuna's Journey του Μιγιαζάκι :)

Το έχεις διαβάσει; Πρόσφατα είδα το Princess Mononoke (και γενικά πρώτη φορά Miyazaki) και όταν το έψαξα ότι βασίζεται εδώ πολλοί έλεγαν ότι παραείναι "ανώριμο" και δεν απευθύνεται σε όλους. 

• Like 5

• 3 weeks later...

20.jpg

Από τον πολυγραφότατο Tim Seeley (συνεργάτη του Ηλία Κυριαζή σε ΑΥΤΟ και ΑΥΤΟ), θα βγει ένα slasher/horror/κοβουμε ότι άκρο περισσεύει, τον επόμενο χρόνο από την TKO. Λίγο το ότι το σχέδιο, από κάποια Jelena Ðordevic, δεν μου αρέσει και μου θυμίζει φανζίν, λίγο το θέμα που δεν με τραβάει, λίγο που η TKO, μετά από ένα ελπιδοφόρο ξεκίνημα, έχει βγάλει αρκετές μετριότητες, δεν νομίζω να τσιμπήσω.

21.jpg   22.jpg   23.jpg   24.jpg

ΠΗΓΗ

• Like 10

Ο Tim Seeley εχει γράψει το Revival που μου άρεσε πολύ και το Chronophage ήταν επίσης καλό. 

Έχει γράψει όμως και διάφορα αδιάφορα, οπότε είμαι επιφυλακτική.

Αλλά αφού κανει το σχέδιο η Jelena Ðordevic, λέω να μην το τσεκάρω καν. Το σχέδιο της σε ένα από τα TKO shorts δε μου άρεσε καθόλου.

• Like 7

Έτσι όπως βλέπω τις εικόνες, μου φαίνεται ότι το σχέδιο, είναι πάρα πολύ στατικό( δε γίνεται να σε κοπάνα κάποιος με φτυάρι και να στέκεσαι έτσι). Σα να σχεδιάστηκε σε υπολογιστή, ένα πράμα. Το σενάριο καλό δείχνει, όχι κάτι το ιδιαίτερο, ένα τυπικό κόμικ τρόμου, αλλά εάν είναι καλοφτιαγμένο, τότε δε βλέπω λόγο να μη διαβαστεί :coctail:

• Like 6

On 24/8/2022 at 8:57 ΜΜ, GreekComicFan said:

Κάτι μου λέει πως έχουμε διαβάσει αυτό το κόμικ ήδη 700 άλλες φορές, καρμπον με χιλιάδες άλλες μετριότητες.

Βέβαια, και τα κόμικς του δίδυμο Brubaker και Phillips, ακολουθούν το ίδιο μοτίβο όπως: τελειωμένοι πρωταγωνιστές, μυστήριο, όπλα, τσιγάρα, femme fatale  κτλ( πώς φαίνεται ότι διάβασα την παρουσίαση του Dredd  για το Reckless:P). Μολαταύτα, αρέσουν σε πάρα πολύ κόσμο. Έτσι κι αυτό, εάν είναι καλοφτιαγμένο, γιατί να μη διαβαστεί ( κι ας ακολουθεί την πεπατημένη). Η μόνη μου ( τεράστια) ένσταση, αφορά το σχέδιο 

Edited by ΘK08
  • Like 4
  • Thanks 1

Ας πούμε πως αυτό που μπορεί να διαβάσει κανείς από τα δείγματα που έβαλε ο Dredd δεν μου ενέπνευσε καμία εμπιστοσύνη είτε μπόρεσα να εντοπίσω καμία - θετική τουλάχιστον - σύγκριση με τον τρόπο γραφής του bru. :)

• Like 5

• 2 weeks later...

Previews Σεπτεμβρίου για ορισμένες προτάσεις κόμικς εκδοτικών που δεν έχουν δικό τους θέμα και εξαιρουμένων των μάνγκα. :) 

Η Dynamite επαναφέρει τον Ταρζάν στα κόμικς σε σενάριο του Dan Jurgens. Για να δούμε τι έχει να μας πει ο Ταρζάν τη σήμερον ημέρα. Το σχέδιο του Benito Gallego, πάντως, δείχνει ενδιαφέρον.

uCz7BckA (6).pnguCz7BckA (7).png

uCz7BckA (9).pnguCz7BckA (8).png

Πάμε στην Ablaze και στο "Traveling to Mars" σε σενάριο του Mark Russell και σχέδιο του Roberto Meli, που ελπίζω, ότι θα έχει αρκετό χαβαλέ.

uCz7BckA (10).png uCz7BckA (11).png uCz7BckA (12).png uCz7BckA (13).png

Για το επόμενο δεν χρειάζονται σχόλια, νομίζω.

uCz7BckA (14).png uCz7BckA (15).png

Μια στάση στη Mad Cave για τον αξιόπιστο Zac Thompson και ένα καινούριο κόμικ, με ένα σενάριο, που θυμίζει άλλα κόμικ ή ταινίες.

image.png

Η επόμενη πρόταση δεν είναι κόμικ, αλλά βιβλίο και συγκεκριμένα, μια συλλογή δοκιμίων πάνω στο Maus του Art Spiegelman

image.png

Και πάμε στη Vault, όπου συναντάμε τον ασταμάτητο Cullen Bunn

uCz7BckA (33).png uCz7BckA (34).png

αλλά και το Fearscape vol. 2

image.png

Και τέλος, Ζ2 και Paul Pope σε ένα κόμικ, για το οποίο δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω

image.png

Αυτά και για αυτόν το μήνα. Τους καταλόγους μπορείτε να τους κατεβάσετε και από τα ακόλουθα λινκ:

Και φυσικά, πάντα περιμένω και τις δικές σας προτάσεις. :) :beer:

• Like 11
  • Thanks 2

• 2 weeks later...

1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg

Πάμε λίγο επανάληψη. Στο σύμπαν του Blade Runner, η Titan έχει κυκλοφορήσει το 2019, το sequel του 2029, το prequel Origins, και το sequel του animation με τίτλο Black Lotus το οποίο τρέχει τώρα και θα ολοκληρωθεί σε 4 τεύχη.. Τον Δεκέμβριο θα κυκλοφορήσει το 2039, η συνέχεια και το κλείσιμο του storyline του 2019. Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιο εξώφυλλο, οπότε θα επανέλθω ;)

ΠΗΓΗ

• Like 13

Μου θύμησες ότι ήθελα να το συνεχίσω αυτό. Δεν ήξερα/θυμόμουν ότι υπάρχει και animation. Νομίζω είναι μια καλή ευκαιρία να πιάσω ξανά το σύμπαν και να δω και τη νέα ταινία. Χωρίς συγκεκριμένο λόγο, δεν έχω καθόλου υψηλές προσδοκίες για τα παραπάνω κόμικ (το ίδιο και για το 2019, το οποίο τελικά δεν ήταν κακό). 

• Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1

Κι ένα κόμικ σχετικά με τη ζωή της πρόσφατα εκλιπούσης Ολίβια Νιούτον Τζον.

Κόμικ τιμά τη ζωή της Ολίβια Νιούτον-Τζον

olivia_newton_comic.jpg.webp

Η ζωή της εκλιπούσας Ολίβια Νιούτον-Τζον, γνωστής για τον πρωταγωνιστικό ρόλο της στην ταινία μιούζικαλ «Grease», τιμάται με ένα νέο κόμικ από τον εκδοτικό οίκο TidalWave Comics.

Το βιογραφικό κόμικ 34 σελίδων θα κυκλοφορήσει στις 21 Σεπτεμβρίου με εικονογράφηση των Αλεσάντρο Μιράκολο και Πάμπλο Μαρτινένα, σενάριο της Σάντρα Ράκντεσελ και επίλογο του Μάικλ Φριζέλ. Το βιβλίο θα είναι διαθέσιμο σε ψηφιακή και έντυπη μορφή.

Στις 26 Σεπτεμβρίου η Αγγλο-Αυστραλή ηθοποιός και τραγουδίστρια, εάν ζούσε, θα γιόρταζε τα 74α γενέθλιά της.

Μέρος των εσόδων από τις πωλήσεις του κόμικ θα διατεθούν στο Ίδρυμα που φέρει το όνομά της (Olivia Newton-John Foundation Fund) για την έρευνα κατά του καρκίνου.

Η Ολίβια Νιούτον-Τζον γεννήθηκε στο Κέιμπριτζ της Αγγλίας το 1948 και μετακόμισε, όταν ήταν έξι ετών, με την οικογένειά της στη Μελβούρνη της Αυστραλίας. Κέρδισε τέσσερα βραβεία Grammy και πολλά Αμερικανικά Μουσικά Βραβεία.

Πρωταγωνίστησε ως Σάντι τη δεκαετία του 1970 στην ταινία-μιούζικαλ «Grease». Ως τραγουδίστρια είχε πολλές επιτυχίες, όπως το «Physical» και το «Twist of Fate».

Διαγνώστηκε με καρκίνο του μαστού το 1992, υποβλήθηκε σε μαστεκτομή, αλλά ακολούθησαν δύο υποτροπές το 2013 και το 2017 με μεταστάσεις. Εργάστηκε ακούραστα για να ευαισθητοποιήσει την κοινή γνώμη για τον κακρίνο του μαστού και το Ίδρυμα ήταν πρωτοπόρο σε τρόπους καταπολέμησης της νόσου και των συχνά επώδυνων συμπτωμάτων της.

«Η συγγραφή του κόμικ για την Ολίβια Νιούτον-Τζον ήταν ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα για μένα. Μεγάλωσα έχοντας την Ολίβια ως είδωλο και εξακολουθώ να την έχω ως ενήλικη. Είναι η επιτομή της χάρης, της καλοσύνης και της αγάπης. Η έρευνα για την ιστορίας τη ζωής της για αυτό το κόμικ δεν ήταν δουλειά, ήταν χαρά! Και το να έχεις την ευκαιρία να δημιουργήσεις μία ιστορία και εικόνες για να εκφράσεις όσα αντιπροσωπεύει για τον κόσμο ήταν τιμή», ανέφερε η συγγραφέας Σάντρα Ράκντεσελ.

Πηγή

• Like 5
  • Thanks 1

• 2 weeks later...

Ήρθε η ώρα για το Previews Οκτωβρίου και για ορισμένες προτάσεις κόμικς εκδοτικών που δεν έχουν δικό τους θέμα και εξαιρουμένων των μάνγκα. :) 

Καθότι το τηλεοπτικό χρήμα μας ενώνει όλους, ορίστε κάποια ακυκλοφόρητα κόμικς The Boys:

7QFBHAHQ (29).png

Δύο σειρές της Aftershock συγκεντρώνονται σε τόμο:

7QFBHAHQ (30).png7QFBHAHQ (31).png

Και ένα εκ πρώτης όψεως ενδιαφέρον κόμικ από την Titan:

7QFBHAHQ (32).png

Zerocalcare από την Ablaze (έχουμε και παρουσίαση) και απολύτως σίγουρη αγορά για μένα! :yeah:

7QFBHAHQ (33).png

Το σύμπαν του "The Resistance" διαρκώς επεκτείνεται

7QFBHAHQ (34).png

Και μια συγκεντρωτική έκδοση ενός κόμικ, από το οποίο είχαμε πάρει μια πολύ μικρή γεύση και στα ελληνικά αρκετά χρόνια πριν

image.png 7QFBHAHQ (35).png

Σχεδόν τα πάντα από Drawn & Quarterly μου φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα, κι ας μην τα ξέρω όλα...

7QFBHAHQ (36).png image.png

Για τους αθεράπευτα ρετρομανείς, η Epicenter συνιστά Ζαγκόρ και μάλιστα εις διπλούν και μάλιστα σε crossover με Tex. :yeah:@φλοκ, @mycomics.gr και λοιποί, πού είστε;;;;; Καλά, εννοείται, ότι για εμένα είναι σίγουρες αγορές. Ειδικά για το πρώτο μου τρέχουν ήδη τα σάλια....

image.png

Πάμε στην Oni Press και σε έναν αναμφισβήτητα ευφάνταστο τίτλο :) 

7QFBHAHQ (43).png7QFBHAHQ (44).png

Το πρόγραμμα όμως έχει και Rebellion:

image.png image.png

Ενώ η Taschen συνεχίζει τις ποιοτικές εκδόσεις αναφοράς:

image.png image.png

Δεν ήταν και λίγα για αυτό το μήνα. :) Τους καταλόγους μπορείτε να τους κατεβάσετε και από τα ακόλουθα λινκ:

https://www.dropbox.com/s/obchyqoe5nxxo27/MMCOMICS-Oct-2022-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/gb7sic5dglvhge9/MMCOMICS-Oct-2022-DC-Connect.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ua0ohnmhs741stg/MMCOMICS-Oct-2022-Marvel-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/fb2tdy5yxtdgstl/MMCOMICS-Oct-2022-Next-Phase.pdf?dl=0

Και φυσικά, πάντα περιμένω και τις δικές σας προτάσεις. :beer:

• Like 10
  • Thanks 2

• 2 weeks later...

1.jpg

Λοιπόν, καινούριο εκδότη αποκτά το Heavy Metal. Αυτός θα είναι η Whatnot Publishing, άγνωστη σε εμένα, αλλά εμπλεκόμενη σε διάφορα animation projects, όπως Rick and Morty και άλλα. Σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας, το τεύχος 321, το οποίο ήταν προγραμματισμένο να κυκλοφορήσει μέσα στον Οκτώβριο, θα κυκλοφορήσει τελικά το καινούριο χρόνο, ως νούμερο 1 του volume 2, αποτελώντας έτσι το πρώτο relaunch στα 40 χρόνια του περιοδικού.

Πάντα με ιντρίγκαρε η ιδέα του Heavy Metal, αλλά όταν το είχα δοκιμάσει, πριν κάποια χρόνια που είχε αναλάβει ο Grant Morrison ως editor, το είχα βρει πολύ δήθεν και κουλτούρα για την κουλτούρα. Είναι πάντως ιστορική έκδοση στο χώρο, οπότε θα ξαναδοκιμάσω και το καινούριο όταν βγει, με λίγες πάντως ελπίδες.

ΠΗΓΗ

• Like 11

• 4 weeks later...

Μπήκε ο Νοέμβρης, κακοκαιρία από σήμερα, καιρός να αράξουμε στο σπίτι και να διαβάσουμε κάποια κόμικς. Για να δούμε, λοιπόν, το Previews Νοεμβρίου για ορισμένες προτάσεις κόμικς εκδοτικών που δεν έχουν δικό τους θέμα και εξαιρουμένων των μάνγκα. :) 

Darkwing Duck από την Dynamite:

STL254120.jpg image.png image.png

Πάμε στην Ablaze, αυτό το κόμικ της οποίας, μου έκανε κλικ και πρέπει να έχει και πολύ ωραίο σχέδιο, από ό,τι βλέπω:

image.png image.png image.png image.png

Terry Moore και Serial Omnibus:

image.png

Και κάτι που φαίνεται ενδιαφέρον από την Archie Comics:

image.png

Και ένα κόμικ της Harper Collins αφιερωμένο στην πρόσφατα θανούσα Nichelle Nicols του Star Trek:

image.png

Και η Sergio Toppi Gallery συνεχίζεται (αυτό δεν είναι κόμικ):

image.png

Η Rebellion θα εκδώσει Omnibus του κόμικ "The Ballad of Halo Jones" του Alan Moore, που θα περιέχει και ακυκλοφόρητο υλικό.

image.png

Για τη συνέχεια, Source Point Press, Cullen Bunn και Nightwalkers:

image.png

Αλλά έχουμε και ένα ιταλικό κόμικ, από τους δημιουργούς του Drago Nero:

image.png

Αυτά για αυτό το μήνα. Τους καταλόγους μπορείτε να τους κατεβάσετε (και) από εδώ:

https://www.dropbox.com/s/ka0vfchkv021ar7/MMCOMICS-NOV-2022-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/6rhr2aw43tpwm0p/MMCOMICS-NOV-2022-DC-Connect.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/5lr4k3qjm2bfa2m/MMCOMICS-NOV-2022-Marvel-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lahg6ncqcwexnk3/MMCOMICS-NOV-2022-Next-Phase.pdf?dl=0

Και φυσικά, όπως πάντα, θέλω να διαβάσω και τις δικές σας προτάσεις. :beer:

• Like 9
  • Thanks 3

8 hours ago, leonidio said:

Darkwing Duck από την Dynamite

Σώπα, βγάζει ακόμη η Dynamite περιπέτειες του Μαυρόφτερου τιμωρού; :wow: Νόμιζα ότι είχα σταματήσει εδώ και χρόνια να βγάζει Disney comics!!! @Phantom Duck, @ΚΟΜΙΞ και λοιποί ντισνευκοί, για πείτε :DDD:

Και η Sergio Toppi Gallery συνεχίζεται (αυτό δεν είναι κόμικ)

Όντως το είχα δει κι εγώ, αλλά αφού δεν είχε άμεση σχέση με κόμικς, δε το ανέφερα.

Αλλά έχουμε και ένα ιταλικό κόμικ, από τους δημιουργούς του Drago Nero

Μάλλον θα διαφοροποιείται αρκετά από το Drago Nero βάσει της περιγραφής, αλλά και του εξωφύλλου. Ίσως είναι ένα τυπικό horror comic , αλλά θα πω ότι δείχνει ενδιαφέρον :beer:

• Like 5

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Previews Δεκεμβρίου για ορισμένες προτάσεις κόμικς εκδοτικών που δεν έχουν δικό τους θέμα και εξαιρουμένων των μάνγκα. :) 

Ablaze για αρχή και ένα ωραίο Box Set του "The Cimmerian":

image.png image.png

Και ένα one-shot από την Archie Comics:

image.png

Και νέα σειρά από την AWA:

image.png

Macbeth από την Clover Press δια χειρός Stewart Kenneth Moore σε μια οπτικά σίγουρα ενδιαφέρουσα εκδοχή:

image.png

Να κι ακόμα ένα ιταλικό (υποθέτω) κόμικ στα αγγλικά, για το οποίο δεν έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται:

image.png

Και μια ακόμη ευρωπαϊκή κυκλοφορία, που επίσης αγνοούσα:

image.png image.png

Κι αυτό φαίνεται να έχει ενδιαφέρον:

image.png image.png

Και ένα κόμικ ελληνικού ενδιαφέροντος:

image.png

Δεν βρήκα πολλά πράγματα αυτό το μήνα. Τους καταλόγους μπορείτε να τους κατεβάσετε (και) από εδώ:

https://www.dropbox.com/s/6fakmymngptoi5p/MMCOMICS-DEC-2022-Previews.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/t5zotqwcb3drdvu/MMCOMICS-DEC-2022-DC-Connect.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/nufpeph4odak8m9/MMCOMICS-DEC-2022-Marvel-Previews.pdf?dl=0

MMCOMICS-DEC-2022-Next-Phase.pdf (dropbox.com)

Και φυσικά, όπως πάντα, θέλω να διαβάσω και τις δικές σας προτάσεις. :beer3:

• Like 10
  • Thanks 3

00.jpeg     0.jpg

Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά εδώ και 1-2 χρόνια η Rebellion βγάζει τις δικές της Artist Editions, με τον τίτλο Apex Edition. Και είναι κτηνάκια, 47,5X36,6 σε μέγεθος, και το περιεχόμενο είναι σκαναρισμένο αποκλειστικά και μόνο από τις αρχικές original σελίδες. Με την αντίστοιχη τιμή βέβαια, γύρω στις 125 λίρες για την κανονική έκδοση, και 200 λίρες για την έκδοση με slipcase και κάποιες επιπλέον σελίδες η οποία πουλιέται μόνο μέσω του site τους. Μέχρι στιγμής, έχει κυκλοφορήσει ένα αφιερωμένο στον Brian Bolland, το οποίο εξαντλήθηκε άμεσα, και τον άλλο μήνα κυκλοφορεί και αυτό που είναι αφιερωμένο στον Mick McMahon. Πρόσφατα ανακοινώθηκε και το επόμενο, το οποίο θα κυκλοφορήσει το καλοκαίρι και θα είναι αφιερωμένο στον Kevin O'Neil, στο οποίο είχε συμβάλλει και ο ίδιος, λίγο πριν τον πρόσφατο θάνατο του.

50.jpg

51.jpg   52.jpg   53.jpg

54.jpg   55.jpg   56.jpg

ΠΗΓΗ

• Like 15