Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Rad - Marvel Κλασικοί Υπερήρωες

Share

Recommended Posts

Όχι όπως θα ήθελαν. Συζητάνε με τους Ιταλούς να ανανεώσουν για τους επόμενους 20 τόμους (61-80), επειδή δεν θέλουν να δεσμευθούν από τώρα για άλλους 60.

• Like 5
  • Thanks 1

1 minute ago, constantinople said:

Όχι όπως θα ήθελαν.

Κρίμα, από τη μία, αναμενόμενο από την άλλη. Ελπίζω να ανανεωθεί η σειρά, γιατί μετά θα αρχίσουν τα πολύ πιο ενδιαφέροντα. 

• Like 7

26 minutes ago, panosss88 said:

https://vintagecomics.gr/

Φαίνεται πως η κυκλοφορία κάθε τόμου από εδώ και μετά θα είναι Πέμπτη.

Μπα, μάλλον κάνουν το λάθος που κάνουν σε κάθε τριήμερο. Αυτός που ενημερώνει το site τους δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι όταν ένας τόμος κυκλοφορήσει εκτάκτως Πέμπτη, τότε πρέπει να προσθέσει 8 ημέρες στην ημερομηνία για να βρει την κυκλοφορία του επόμενο τόμου, αντί 7. 

Θα το συνειδητοποιήσουν πάλι δυο-τρεις μέρες πριν την κυκλοφορία και θα το διορθώσουν σε Παρασκευή... :confused:

2 minutes ago, leonidio said:

Κρίμα, από τη μία, αναμενόμενο από την άλλη. Ελπίζω να ανανεωθεί η σειρά, γιατί μετά θα αρχίσουν τα πολύ πιο ενδιαφέροντα. 

Η ανανέωση πρέπει να γίνει χρονικά με την κυκλοφορία του τόμου 40, οπότε μέχρι τότε θα ξέρουμε.

Μέχρι στιγμής μόνο οι τόμοι Σπάιντερμαν, 4Φ, Εκδικητές και Κάπταιν Αμέρικα πουλάνε όσο θέλουν. Οι τόμοι  Θωρ, Χουλκ, Άιρον Μαν και Ατρόμητος υστερούν σε πωλήσεις.

• Like 10

4 minutes ago, constantinople said:

Μέχρι στιγμής μόνο οι τόμοι Σπάιντερμαν, 4Φ, Εκδικητές και Κάπταιν Αμέρικα πουλάνε όσο θέλουν. Οι τόμοι  Θωρ, Χουλκ, Άιρον Μαν και Ατρόμητος υστερούν σε πωλήσεις.

Ξέρουμε πόσο περίπου πουλάνε ή / και ποιος είναι ο στόχος τους; Πάντως, περίμενα μόνο το Σπάιντερ-Μαν να πουλάει καλά. Για Θωρ και Χουλκ δεν είχα καμία αμφιβολία, ότι δεν θα τραβήξουν κόσμο. 

7 minutes ago, constantinople said:

Η ανανέωση πρέπει να γίνει χρονικά με την κυκλοφορία του τόμου 40, οπότε μέχρι τότε θα ξέρουμε.

Αν μάθεις κάτι, σφύρα :) 

• Like 5

Ο στόχος τους είναι 3000 αντίτυπα ανά τόμο. Οι τόμοι που προανέφερα πουλάνε 3000 και παραπάνω. Οι υπόλοιποι αρκετά κάτω από 3000.

Η συνολική εικόνα μέχρι στιγμής δεν είναι αρκετή για να δεσμευτούν για τους επόμενους 60 τόμους, γι'αυτό συζητούν για 20 ελπίζοντας ότι όταν αρχίσουν να βγαίνουν και οι τόμοι των Χ-ΜΕΝ θα ανέβει ο μέσος όρος των πωλήσεων...

Edited by constantinople
  • Like 8
  • Thanks 1

Διαβασα (μετα δυσκολιας) τον δευτερο τομο του Spiderman. Αδερφακι μου, δυσκολευτικα πολυ :prankster:

Δεν πολυ αγχωνομαι βεβαια, για τον ανηψιο μου τα αγοραζω, απλα πριν του τα δωσω τα διαβαζω. Ελπιζω καποια στιγμη (συντομα) οι ιστοριες να ειναι λιγοτερο απλοϊκες και γεματες αφελεια μπας κ ευχαριστηθω λιγο την αναγνωση κι εγω ο φτωχος. Ο ανηψιος παντως ειναι ενθουσιασμενος!

:beer3:

• Like 7
  • Haha 5
  • Sad 1

34 minutes ago, batigoal said:

Διαβασα (μετα δυσκολιας) τον δευτερο τομο του Spiderman. Αδερφακι μου, δυσκολευτικα πολυ :prankster:

Δεν πολυ αγχωνομαι βεβαια, για τον ανηψιο μου τα αγοραζω, απλα πριν του τα δωσω τα διαβαζω. Ελπιζω καποια στιγμη (συντομα) οι ιστοριες να ειναι λιγοτερο απλοϊκες και γεματες αφελεια μπας κ ευχαριστηθω λιγο την αναγνωση κι εγω ο φτωχος. Ο ανηψιος παντως ειναι ενθουσιασμενος!

:beer3:

Εγώ από όσους έχω διαβάσει μέχρι τώρα(10 πρώτους) ο μόνος που απελπίστηκα να τελειώσω ήταν ο Hulk.  Παραδόξως μου άρεσε ο Thor που έχω δεί ότι σε αρκετούς δεν αρέσει.

• Like 10

Έχω πάρει μόνο τον 1ο ελληνικό τόμο του Θωρ και συνεχίζω να διαβάζω τις επόμενες ιστορίες από το Thor omnibus 1. Πιστεύω ότι είναι ό,τι πιο γελοίο έχω διαβάσει από Marvel και φυσικά έχει μεγάλη φάση!

(δεν είναι μάλλον τυχαίο ότι τις πολύ πρώτες περιπέτειες δεν τις γράφει ο Stan Lee).

• Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 6

θα συμφωνήσω κι εγώ ότι ο πρώτος τόμος του Θωρ παίζει να ναι από τα πιο κακογραμμένα κόμικς που έχω διαβάσει :lol:

• Like 6
  • Thanks 2
  • Haha 4

1 hour ago, kabuki said:

θα συμφωνήσω κι εγώ ότι ο πρώτος τόμος του Θωρ παίζει να ναι από τα πιο κακογραμμένα κόμικς που έχω διαβάσει :lol:

Συμφωνώ! Όχι μόνο ο πρώτος αλλά και ο δεύτερος. Οι επόμενοι όμως βελτιώνονται συνέχεια. 3ος καλός. 4ος και 5ος πολύ καλοί. Και έπονται καταπληκτικοί τόμοι! :)

• Like 10
  • Thanks 2

Posted (edited)

Αν κάνουν υπομονή οι υπεύθυνοι της Rad και επικοινωνήσουν επιτυχημένα την αναμενόμενη ανοδική πορεία όλων των τίτλων της σειράς και στο κοινό που δεν παρακολουθεί τα κομικοσάιτ, όλοι της οι τίτλοι θα πάνε πολύ καλύτερα απ' ότι πηγαίνουν τώρα.

Edited by GreekComicFan
  • Like 10

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Έχω αγοράσει όλους τους τόμους. Προσπαθώ να κάνω τα στραβά μάτια για πολλά αρνητικά. Έχω σημειώσει στα θετικά της συλλογής την ποιότητα εκτύπωσης. Αν όμως συνεχίσει να το χαλάει στο θέμα του χρώματος (ήδη υπάρχει πρόβλημα σε 3 σειρές, Σπάιντερ-Μαν, Ντεαρντέβιλ και Θορ) θα αρχίσω να βλέπω πολύ διαφορετικά τα πράγματα. Δεν ξέρω αν έτσι τα στέλνουν οι Ιταλοί, όμως μετά από 32 τόμους δε με ενδιαφέρει πια. Με ενδιαφέρει ότι αγοράζω μια συλλογή όπου 3 σειρές βγαίνουν ουσιαστικά με ελαττωματικές σελίδες συν τους Φαντάστικ Φορ που και εκει υπάρχει πρόβλημα ποιότητας στην εικόνα (άλλης αιτιολογίας, όμως πάλι η εικόνα απέχει από το ιδανικό).

Edited by theforce
  • Like 8

5 minutes ago, theforce said:

Έχω αγοράσει όλους τους τόμους. Προσπαθώ να κάνω τα στραβά μάτια για πολλά αρνητικά. Έχω σημειώσει στα θετικά της συλλογής την ποιότητα εκτύπωσης. Αν όμως συνεχίσει να το χαλάει στο θέμα του χρώματος (ήδη υπάρχει πρόβλημα σε 3 σειρές, Σπάιντερ-Μαν, Ντεαρντέβιλ και Θορ) θα αρχίσω να βλέπω πολύ διαφορετικά τα πράγματα. Δεν ξέρω αν έτσι τα στέλνουν οι Ιταλοί, όμως μετά από 32 τόμους δε με ενδιαφέρει πια. Με ενδιαφέρει ότι αγοράζω μια συλλογή όπου 3 σειρές βγαίνουν ουσιαστικά με ελαττωματικές σελίδες συν τους Φαντάστικ Φορ που και εκει υπάρχει πρόβλημα ποιότητας στην εικόνα (άλλης αιτιολογίας, όμως πάλι η εικόνα απέχει από το ιδανικό).

Τι είδους πρόβλημα έχει στο χρώμα;

• Like 8

9 minutes ago, theforce said:

Αν όμως συνεχίσει να το χαλάει στο θέμα του χρώματος (ήδη υπάρχει πρόβλημα σε 3 σειρές, Σπάιντερ-Μαν, Ντεαρντέβιλ και Θορ) θα αρχίσω να βλέπω πολύ διαφορετικά τα πράγματα. 

Εγώ πάλι έχω πάντα στο νου μου με τι λαχτάρα διαβάζαμε τα μοντέρνα έγχρωμα του Καμπανά, παρόλα τα... μικροπροβληματάκια που είχαν στο χρώμα, οπότε θα κάνω quote τον συμπαθέστατο πρέσβη Londo Mollari του Babylon 5, λέγοντας "Whatever it is, it can't be that bad Mr Garibaldi!" :)

• Like 6
  • Haha 5

1 hour ago, Dredd said:

Τι είδους πρόβλημα έχει στο χρώμα;

Περιληπτικά, σε αρκετές σελίδες, ουσιαστικά δεν υπάρχει χρώμα.

58 minutes ago, constantinople said:

Εγώ πάλι έχω πάντα στο νου μου με τι λαχτάρα διαβάζαμε τα μοντέρνα έγχρωμα του Καμπανά, παρόλα τα... μικροπροβληματάκια που είχαν στο χρώμα, οπότε θα κάνω quote τον συμπαθέστατο πρέσβη Londo Mollari του Babylon 5, λέγοντας "Whatever it is, it can't be that bad Mr Garibaldi!" :)

Από τα μοντέρνα έγχρωμα του Καμπανά αγόρασα μόνο κάποια τεύχη Σούπερ Σπάιντερμαν. Λόγω της... μεθολογίας εκτύπωσης (για να μην πω καμια βαριά κουβέντα :DDD:) συν την ακαταλαβίστικη μετάφραση, δεν μπορούσα να διαβάσω τις ιστορίες. Γενικά, την έγχρωμη περίοδο του Καμπανά την θεωρώ προσβολή προς τους αναγνώστες κόμικς.
Όταν πέτυχα σε προσφορά, χρόνια μετά τη διακοπή της κυκλοφορίας τους, έναν εγχρωμο τόμο Κάπταιν Αμέρικα, τον αγόρασα σε πολύ φθηνή τιμή. Δεν άξιζε περισσότερα.

• Like 9
  • Sad 1

Κλείσαμε ένα omni με αυτό το τεύχος...εκτός το annual,οι ιστορίες ανεβάζουν ρυθμό, περιμένω με ανυπομονησία την εμφάνιση της Tana Nile, μες τις τρεις καλύτερες  επιλογές μου

• Like 11

Χαίρομαι που πλέον διαβάζω παντού καλά λόγια για τον Θωρ! :thumbsup:

Θα πρότεινα σε όσους είχαν διαβάσει τον πρώτο τόμο και απογοητεύτηκαν, να δώσουν στον τρέχοντα τόμο μια ευκαιρία (και στον Θωρ μια δεύτερη ευκαιρία).

Ίσως εκπλαγείτε ευχάριστα...  :pray:

• Like 10