Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Φιγουροποζεριές

Dredd
 Share

Recommended Posts

On 2/4/2022 at 10:42 ΠΜ, gr8 said:

τα gunpla τα φτιάχνεις;;;

Αυτό είναι το πρώτο ράφι που ολοκληρώθηκε πέρσι το καλοκαίρι, πλέον φτιάχνουμε για το δεύτερο ράφι και κοντεύουμε τα 50 φτιαγμένα gunpla. ;) Και να σκεφτείς δεν παίρνω ό,τι να'ναι αλλά συγκεκριμένα mecha που μου άρεσαν από τα anime μόνο, γιατί βγαίνουν άπειρα και από manga, custom, από ένα προσχέδιο που είχε βρεθεί καταχωνιασμένο μετά από 30 χρόνια κλπ.

gundammit.thumb.jpg.7e294d74e1b0b9597d5da68bc7bc4be8.jpg

ΠΩΣ ΜΙΚΡΥΝΕ ΕΤΣΙ Ο IRON MAN ΤΗΣ DEAGOSTINI??????????? :D

• Like 8
  • Thanks 1

!!!!!!! Πόσες ΚΟΥΤΕΣ έχει η στίβα σου;;;

Εμείς χθες πέσαμε στα 5.

Και υπόψην την έχω καταβρεί γιατί δε θέλουν κόλλα και βάψιμο! Εν αντιθέσει με εκείνη τη διαολεμένη μακέτα του WWII που έχω wip από το Γυμνάσιο. :DDD:

Edited by The Fists Of Stan Lee
  • Like 7

10-15; Είναι οι πρώτες εκδόσεις, αρχαία καλούπια μάλλον, τα είχα πάρει σχεδόν τσάμπα

https://www.instagram.com/p/CSllJxajEn-/?utm_medium=copy_link

εδώ φαίνονται κάποια.. τα μισά βέβαια είναι οχήματα..

απο την άλλη εγώ την βρίσκω με το βάψιμο χαχα.. θα παίξει και κανένα διοραματακι..

• Like 4
  • Thanks 2

Αχά, είναι από τα '80s και είναι ουσιαστικά τα διαστημόπλοια που έκτοτε δεν ξαναβγήκαν (γιατί ήταν κομπάρσοι στα gundam, zaku, goof κλπ)

Καλή δύναμη και προσοχή στα κοψίματα μη σου σπάσει κανένα κομμάτι! Αυτά μαζί με κάποια από G Gundam είναι ξεστοκαρίσματα στην Ευρωπαϊκή αγορά από κάτι αποθήκες της Ασίας μετά από 20 χρόνια! Και αναλογίσου πως αν πάρεις model kit παλιότερο του 2010 θα έχει πρόβλημα, όσον αφορά το αν θα έχει σκεβρώσει το πλαστικό και πόσους μουσώνες έχει επιζήσει στο κοντέινερ.

Ναι, προσωπικά δεν προτείνονται, είναι απλά διαστημόπλοια και πρωτόγονα gunpla 1/200 που θέλουν βάψιμο και κόλλημα:

https://www.gunpla101.com/expect-build-1980s-gunpla/

• Like 5

• 4 weeks later...

In the next ten minutes you are about to experience a live nerdgasm. This can be addictive and highly contagious. You have been warned.

Spoiler

Που λέει και το τραγούδι.

TRIPLE KILL TIME!

1) FCBD STUFF από Star & efantasy!

fcbd.thumb.jpg.fc183107fc708ee23b710ac03b8572f0.jpg

2) Τα Gunpla έφτασαν αισίως τα ΠΕΝΗΝΤΑ και έγινε full circle. Το πρώτο Gundam το είχα πάρει από το Jemma όταν ήμουν ακόμα φοιτητής στο Πα.Πει. πριν ~20 χρόνια και ήταν το Aile Strike από το Seed. Τώρα, το #50 ήταν ένας από τους αντίπαλούς του, ο Buster:

1153007865_buster1.thumb.jpg.27dd2232a51af24bd329f2588f021849.jpg1150148188_buster2.thumb.jpg.d216d450d4a541d8f0193c30a40b6cf6.jpg984373707_buster3.thumb.jpg.5a42c097aa428b4c0b4d88afd337e0e7.jpg

Και βρήκε τη θέση του στο πλέον ΔΕΥΤΕΡΟ γκανταμοράφι, καθώς ήρθε αυτό που περίμενα...

1155880959_bustershelf.thumb.jpg.9113b183bbd5ed6ff5d6ab2433b4cc6a.jpg

3) Εδώ και μήνες είχα βάλει στο πρόγραμμα μια νέα βιβλιοθήκη. Τότε ξεκίνησε η υποχρεωτική από την κυβέρνηση ανακαίνιση του ασανσέρ και 5 ορόφους δεν κουβαλιούνται τόσα ξύλα. Τελείωσε η ανακαίνιση, παραγγέλνω από ΙΚΕΑ και ήρθε η μία πόρτα σπασμένη από καρατιά. Αφού τους έστειλα φώτο τις γροθιές μου, συμφώνησαν έντρομοι να μου στείλουν νέα. Τότε συνέβη το Πάσχα και έξτρα καθυστερήσεις. Ήγγικεν η ώρα όμως, πλέον, οπότε feast your eyes:

bookcasee.thumb.jpg.c23420493fe8f94a278e40a24d7c42fa.jpg

bookcase1.thumb.jpg.8daeeda9f39d83f30f2223c4975d3a53.jpg

bookcase2.thumb.jpg.d1c8a06411c5cd71cf58fb1cab83949b.jpg

bookcase3.thumb.jpg.8acf7074ae4e559add7dc9177f2e2998.jpg

bookcase4.thumb.jpg.ec33f9d6eaef75000ab8c290d69c6e48.jpg

Αυτά τα ολίγα. Και bonus μια μικρή έκπληξη που με επιφύλασσαν τα lidl, καθώς ένα kinder που πήρα στην τύχη γιατί έκαναν ξεπούλημα, είχε μέσα τον m'f'kin T-rex που έψαχνα, γιατί οι δεινόσαυροι που έχουν σκάσει μύτη παντού εν όψει του 3ου J.W. είναι ωραίοι αλλά πανάκριβοι και τεράστιοι:

mfktrex.thumb.jpg.801e99ed13bac68cfd4dd488a1945c87.jpg

:spidycoffee:

• Like 14
  • Thanks 2

είσαι φοβερός!!!! λοιπόν τελείωσα το 1ο gunpla από αυτά τα παλια καλούπια τα φτηνά και βγήκε πολύ ωραίο!!! ένα καλό βάψιμο τα ανεβάζει πολύ.. περιμένω να λυθεί ένα θέμα με την φωτογραφική μηχανή και όταν γίνει φωτογράφιση θα καταλάβεις τι εννοώ :blackglasses: 

• Like 5
  • Thanks 1

Απο εκπομπή του σταρ με δημοπρασίες

IMG_20220521_194657.thumb.jpg.13e311b33b479f22bbcd62d0994f876d.jpg

Silver Surfer Life size statue από το promotion της ταινίας, εκτίμηση 1200, έδιναν μέχρι 750, τελευταία προσφορά 1200 και τελικά δεν το έδωσε ήθελε παραπάνω. Στα ίντερνετ το έχουν στο πεντοχιλιαρο.

Περιμένω να πάει κανείς το κόμιξ Τερζόπουλος 1 να γελάσουμε χαχαχαχ :lol:

• Like 4
  • Haha 4
  • Confused 2

25 minutes ago, gr8 said:

Απο εκπομπή του σταρ με δημοπρασίες

IMG_20220521_194657.thumb.jpg.13e311b33b479f22bbcd62d0994f876d.jpg

Silver Surfer Life size statue από το promotion της ταινίας, εκτίμηση 1200, έδιναν μέχρι 750, τελευταία προσφορά 1200 και τελικά δεν το έδωσε ήθελε παραπάνω. Στα ίντερνετ το έχουν στο πεντοχιλιαρο.

Περιμένω να πάει κανείς το κόμιξ Τερζόπουλος 1 να γελάσουμε χαχαχαχ :lol:

τι λες τωρα!  τα άλλα προϊόντα τί ήταν; :shock:

• Like 5
  • Haha 2

53 minutes ago, kabuki said:

τι λες τωρα!  τα άλλα προϊόντα τί ήταν; :shock:

Όσο είδα, μια ναυτική πυξίδα, ενα σετ κεραμικά, μια αφίσα.. κάτι τέτοια.. 

• Like 3
  • Haha 4

Το γλυπτό ήταν εντυπωσιακό αλλά τεράστιο, δεν θα χωρούσε σε ένα κανονικό σπίτι, εδώ δεν χωράνε τα κόμικς μας!:lol:

Επίσης δεν ήταν σε τέλεια κατάσταση ,είχε φθορές οπότε η τιμή του θα ήταν πολύ χαμηλότερη από όσο θα ήθελε να το πουλήσει ο ιδιοκτήτης του,  που παρεπιπτόντως δήλωσε λάτρης των κόμικς.

Επίσης του το είχαν χαρίσει που σημαίνει ότι ήθελε να βγάλει από την μύγα ξίγκι (μυγόξιγκο).

Σε λίγο καιρό κάποιος Έλληνας θα το πουλάει στο ebay και θα περιμένει να πάρει 5000 ευρώ!

• Like 5
  • Haha 2

Με αφορμή ένα newsletter που μου ήρθε, συνειδητοποίησα πως δεν έχει αναφερθεί κάπου το site lamarquezone.fr  . Έχει κυρίως φιγούρες από BD, τις οποίες δεν έχω βρει αλλού. Αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν αλλού, απλά εγώ δεν τις έχω ξαναδεί. :P Δεν ξέρω αν έχει τσιμπημένες τιμές, πάντως μπαίνω που και που απλά για να παίρνω μάτι. :Money:

Η μόνη που έχω αγοράσει από εκεί πριν πολλάααα χρόνια είναι αυτή με τον Ποπάυ και τους λοιπούς.

spacer.png

:beer:

• Like 12
  • Thanks 1

Εχει φοβερά πράγματα αυτό το κατάστημα (και πολλά ακριβά ευρωπαϊκά που δεν τα έχω δει αλλού), είχα κάνει μια αγορά πριν από αρκετά χρόνια. Κατά καιρούς έβγαζε κάποιες καλές προσφορές, αν και τα μεταφορικά ανεβάζουν αρκετά το κόστος.

• Like 9

• 4 weeks later...