Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Φιγουροποζεριές

Dredd
 Share

Recommended Posts

Διαλέγεις μία κλίμακα, είναι όλα πιστά σε αυτή την κλίμακα αναμεταξύ τους, δε χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Αν πάρεις 1:100 θα είναι σχεδόν διπλάσια.

14201172333_defa3ee0a5_b.jpg

1/144 είναι επίσης πιο άνετα για συλλογή από άποψη χρημάτων, από άποψη χώρου αλλά το πιο σημαντικό, έχουν υπερδεκαπλάσιους χαρακτήρες! Ενώ τα 1/100 δεν έχουν βγάλει ούτε καν όλους τους πρωταγωνιστές, κοστίζουν όσο ένα αγαλματάκι και κάποια είναι και λίγο flimsy σαν builds. Από την άλλη, τα περισσότερα 1/100 έχουν μικροσκοπικούς τους πιλότους τους συνήθως, και καλύτερη λεπτομέρεια. Btw, αν θες να είναι σε οκ κλίμακα και αυτά και οι πιλότοι, απλά ξέχασέ το. Γιατί όσοι ελάχιστοι πιλότοι έχουν βγει είναι συνήθως πανάκριβα θεόρατα αγάλματα εκατοντάδων ευρώ.

Αλλιώς μετά υπάρχουν τα Gundam Universe, που είναι φιγούρες 6-7'', σαν τις φιγούρες τόσων άλλων franchises. Αλλά άλλη η εμπειρία να συναρμολογείς πιστόνια και υδραυλικούς βραχίωνες. Πλέον είμαι στο δεύτερο ράφι. Και φυσικά η εμπειρία ενισχύεται από το να έχεις δει τις σειρές για να ξέρεις τι σου αρέσει. Όλα τα main gundam είναι π.χ. λευκά με λίγο μπλε και κόκκινο, αλλά αν δεις τις σειρές, τόσο διαφορετικά. Και ξέρεις και τι θα πάρεις γιατί έχουν βγει εκατοντάδες gunpla.

Edited by The Fists Of Stan Lee
  • Like 6

1 minute ago, Beefheart said:

Είδες το unboxing του GenX και το λιμπίστηκες;

Από μόνη μου το εντόπισα και μου μίλησε στην καρδούλα μου. Είναι τέλειο ! Η λεπτομέρεια στους μηχανισμούς είναι απίστευτη! 

• Like 2
  • Thanks 2

Να ξέρεις μόνο, ότι πήρες ένα από τα πιο δύσκολα & frustrating ever για μεταμόρφωση Masterpiece (που είναι τα top σε λεπτομέρεια) :(Αν και αυτό είναι γενικό πρόβλημα με τα Masterpiece, γι'αυτό και έχουν ανέβει απίστευτα τα Studio Series, τα οποία είναι απλά λίγο μικρότερα, με την ίδια λεπτομέρεια όμως και λιγότερο απαιτητικές μεταμορφώσεις.

Όπως και να'χει μεγειά, πήρες τον πρωταγωνιστή από την καλύτερη live-action movie!

high-five-congratulations.gif

• Like 3
  • Thanks 1

28 minutes ago, The Fists Of Stan Lee said:

Να ξέρεις μόνο, ότι πήρες ένα από τα πιο δύσκολα & frustrating ever για μεταμόρφωση Masterpiece (που είναι τα top σε λεπτομέρεια) :(Αν και αυτό είναι γενικό πρόβλημα με τα Masterpiece, γι'αυτό και έχουν ανέβει απίστευτα τα Studio Series, τα οποία είναι απλά λίγο μικρότερα, με την ίδια λεπτομέρεια όμως και λιγότερο απαιτητικές μεταμορφώσεις.

Όπως και να'χει μεγειά, πήρες τον πρωταγωνιστή από την καλύτερη live-action movie!

high-five-congratulations.gif

Καλά αυτό ξαναπες το κοιτάω τις οδηγίες και νόημα δεν πολυ βγάζω. Απίστευτη λεπτομέρεια παντού 

• Like 3

Ούτε θα βγάλεις και κάποια κομμάτια δεν κουμπώνουν καν σωστά... :( 

Να δες:

Έχοντας πλέον τετραψήφιο αριθμό Transformers, έχω μόνο ένα Masterpiece, ξεκάθαρα για αυτό το λόγο. Και φυσικά είναι ο G1 Soundwave. :dj:Τις περισσότερες φορές είναι πόνος (θεωρούνται όλα Super Expert επίπεδο δυσκολίας) και πρέπει να προσέχεις σε κάθε βήμα, οπότε σου αφαιρεί συνεχώς πόντους απόλαυσης από τη μεταμόρφωση, που είναι και το main gimmick των TF. Αλλιώς θα ήταν απλά ρομπότ.

Γι'αυτό θα σου πρότεινα να συνεχίσεις με Studio Series, αν σου έκανε κλικ κάποιος άλλος χαρακτήρας.

• Like 3
  • Thanks 1

• 1 month later...
17 minutes ago, Lord Makro said:

Ναι αλλά γιατί οι φιγούρες των Eternals έχουν σκέτο το όνομα του κάθε ήρωα, αλλά η Sersi είναι Marvel's Sersi;

Κάμερα σε μένα! :P

Για να μην την μπερδέψουν με τη Cersei Lannister οι ανορθόγραφοι. 

• Like 1
  • Haha 7

Marvel's γράφει και στην Sprite και στον Ikaris (που είναι ο μόνος που δεν πήρα, θα με νιώσουν όσοι είδαν την ταινία) μάλλον επειδή αυτοί ήταν οι βασικοί πρωταγωνιστές.

19 hours ago, the comic guide said:

@The Fists Of Stan Lee Η Q-fig του Spidey από που; 

Ήταν η τελευταία στο ΤΟΙΧΟΣ με Q-figs που έχει πλέον το Comicstrip. Θα κάνει παρεούλα στις άλλες που έχω με Deadpool. ^ ^

• Like 4

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ο Hawkeye ήταν το χριστουγεννιάτικο δώρο της κοπέλας μου. Έχει και βάση με Ultron bot και ένα βέλος με την Wasp απάνω. :love: 

Ο Galactus ήταν απλά μια αυθόρμητη αγορά για να ταιριάξει με μια άλλη αγορά που θα δείτε στο αντίστοιχο thread. :D

IMG_20220103_204304.thumb.jpg.1b9bc5fdb30d3fd9d48e3374e191b979.jpg

Edited by Darth Chris
  • Like 9
  • Thanks 1

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

τα gunpla τα φτιάχνεις;;;

και οι δικές μου τελευταίες - τελευταίες φιγούρες, με bold το τελευταίες γιατί μάλλον θα κάνω πάραααα πολύ καιρό να ξανα αγοράσω όσο και να το θέλω

IMG_20220323_220105.thumb.jpg.b1f5b900d8ceb58dab8be221e97779e4.jpg

IMG_20220323_220230.thumb.jpg.bdfc43b8847450ae41d568ef6a9b3ab3.jpgIMG_20220323_220236.thumb.jpg.6a6a3b360cc818b83f34d4077aded757.jpgIMG_20220323_220240.thumb.jpg.e51fcef6d4c2ea21dd14349fc2a2fcaf.jpgIMG_20220323_220245.thumb.jpg.2a404d27a6c0d1d1a7984058b3f09f0e.jpg

o captain αγοράστηκε μόνο και μόνο για να ξανα βαφτεί και να φτιαχτεί διοραματακι γιατί τα εχω φορτώσει όλα στον κόκορα και πρέπει να ξανα ενεργοποιηθώ χαχαχα

ο iron man εχει καλύτερη βάση, οι φωτος είναι απο το unboxing

• Like 10
  • Thanks 1