Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Η Επίσημη Συλλογή Graphic Novels της Marvel

GreekComicFan
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Batfleck said:

Έχει κανείς καμία εικόνα από το κόμικ της Spider-Gwen; Ή το παίρνουμε όλοι τυφλά και βλέπουμε; :confused:

Τίποτα ιδιαίτερο, αξίζει μόνο αν είσαι φαν του χαρακτήρα και θέλεις να μάθεις το origin. Είχε βγει στα πλαίσια του Spider-Verse, το οποίο παρεπιμπτόντως ήταν αρκετά καλό, παρόλο που σου παρουσίαζε 1234 διαφορετικούς Spiderοχαρακτήρες.

• Like 2
  • Thanks 1

1 minute ago, Dredd said:

Τίποτα ιδιαίτερο, αξίζει μόνο αν είσαι φαν του χαρακτήρα και θέλεις να μάθεις το origin. Είχε βγει στα πλαίσια του Spider-Verse, το οποίο παρεπιμπτόντως ήταν αρκετά καλό, παρόλο που σου παρουσίαζε 1234 διαφορετικούς Spiderοχαρακτήρες.

Μου άρεσε ο χαρακτήρας στην ταινία, αλλά δεν έχω διαβάσει τίποτα άλλο. Εφόσον μπορώ να μάθω το origin μου αρκεί. Thanks!

• Like 3

4 hours ago, Dredd said:

Τίποτα ιδιαίτερο, αξίζει μόνο αν είσαι φαν του χαρακτήρα και θέλεις να μάθεις το origin

Δεν είμαι φαν της χαρακτήρα. Αλλά θα ήθελα να μάθω μερικά πραγματάκια για εκείνη. Το προτείνεις;

• Like 3

8 hours ago, Jim® said:

Δεν είμαι φαν της χαρακτήρα. Αλλά θα ήθελα να μάθω μερικά πραγματάκια για εκείνη. Το προτείνεις;

Δεν ειναι κακο, απλα λιγο ελαφρυ. Δεν πιστευω οτι θα σε χαλασει, εχει το χαβαλε του.

• Like 3

9 hours ago, Dredd said:

Δεν ειναι κακο, απλα λιγο ελαφρυ. Δεν πιστευω οτι θα σε χαλασει, εχει το χαβαλε του.

Mένει να το βρω τώρα. Με τους τόμους της MARVEL νιώθω σαν να ψάχνω να πιω ένα ποτήρι ουίσκι την περίοδο της ποτοαπαγόρευσης. 

Edited by Jim®
  • Like 2
  • Haha 6

O αγώνας ήταν πολύωρος. Κουραστικός. Το Spider-Gwen έμοιαζε να έχει εξαφανιστεί πιο γρήγορα και από μολότοφ σε πορεία στο Σύνταγμα, αλλά εγώ συνέχισα την αναζήτηση. 57 λεπτά περάσανε. 57 λεπτά ατελείωτης μάχης με τον χρόνο για να προλάβω κι εγώ έναν τόμο Spider-Gwen. Όλα όμως έμοιαζαν μάταια και οι απαντήσεις που λάμβανα από τους περιπτεράδες ήταν αποκαρδιωτικές: "Ένα ειχα και το πήραν", "Μόλις μου τελείωσε", "Το ποιό;"

Είχα αρχίσει να απελπίζομαι. Ξαναζούσα στιγμές Spider-Man Blue και τα περιθώρια στένευαν. Και πάνω που πίστευα πως όλα είχαν τελειώσει, ο τελευταίος περιπτεράς το έβγαλε μέσα από μια στοίβα με κομικς και μου το έδωσε. Σαν ένας άλλος Αρχιμήδης έπιασαν τον τόμο και τον σήκωσα στον αέρα, φωνάζοντας "ΕΥΡΗΚΑ!". Μάλιστα ένας αντίπαλος ήρθε μερικά δευτερόλεπτα από μένα και ζήτησε τον τόμο που μόλις είχα αγοράσει. Τον έκρυψα βιαστικά στη τσάντα μου και άρχισα να σφυρίζω έναν κλέφτικο σκοπό για να μην υποψιαστεί τίποτα. Τα κατάφερα. Η Spider-Gwen ήταν ασφαλής και δικιά μου. 

Γιατί όπως λέει και το αρχαίο ρητό: "Το επίμονο χελωνάκι βρίσκει εν τέλει το δρόμο του στη θάλασσα"

Spoiler

:lol:

• Thanks 1
  • Haha 11

Αν και ήταν στο πάτωμα (ντροπή ρε περιπτερά), το βρήκα σε 5 λεπτά, στο δεύτερο περίπτερο. Ένιωσα να με καλεί. Λέω στον κολλητό "Σίγουρα θα το χει εκεί". Και με το που το έπιασα στα χέρια μου μετάνιωσα που σνόμπαρα αυτές τις εκδόσεις μέχρι τώρα επειδή "τις έχει 10 ευρώ στο περίπτερο". Πάρτα Batfleck. Ακόμα κλαίω που άφησα το Spider-Man: Blue να μου ξεφύγει. Σαδ.

• Like 4
  • Sad 1

3 hours ago, Jim® said:

O αγώνας ήταν πολύωρος. Κουραστικός. Το Spider-Gwen έμοιαζε να έχει εξαφανιστεί πιο γρήγορα και από μολότοφ σε πορεία στο Σύνταγμα, αλλά εγώ συνέχισα την αναζήτηση. 57 λεπτά περάσανε. 57 λεπτά ατελείωτης μάχης με τον χρόνο για να προλάβω κι εγώ έναν τόμο Spider-Gwen. Όλα όμως έμοιαζαν μάταια και οι απαντήσεις που λάμβανα από τους περιπτεράδες ήταν αποκαρδιωτικές: "Ένα ειχα και το πήραν", "Μόλις μου τελείωσε", "Το ποιό;"

Είχα αρχίσει να απελπίζομαι. Ξαναζούσα στιγμές Spider-Man Blue και τα περιθώρια στένευαν. Και πάνω που πίστευα πως όλα είχαν τελειώσει, ο τελευταίος περιπτεράς το έβγαλε μέσα από μια στοίβα με κομικς και μου το έδωσε. Σαν ένας άλλος Αρχιμήδης έπιασαν τον τόμο και τον σήκωσα στον αέρα, φωνάζοντας "ΕΥΡΗΚΑ!". Μάλιστα ένας αντίπαλος ήρθε μερικά δευτερόλεπτα από μένα και ζήτησε τον τόμο που μόλις είχα αγοράσει. Τον έκρυψα βιαστικά στη τσάντα μου και άρχισα να σφυρίζω έναν κλέφτικο σκοπό για να μην υποψιαστεί τίποτα. Τα κατάφερα. Η Spider-Gwen ήταν ασφαλής και δικιά μου. 

Γιατί όπως λέει και το αρχαίο ρητό: "Το επίμονο χελωνάκι βρίσκει εν τέλει το δρόμο του στη θάλασσα"

Hide contents

:lol:

Πού μένεις ρε συ; Το περίπτερο στη γειτονιά μου το είχε κανονικά. 

• Like 3

4 minutes ago, Beefheart said:

Πού μένεις ρε συ; Το περίπτερο στη γειτονιά μου το είχε κανονικά. 

Μοσχάτο. Πιο εύκολα θα έβρισκα όπλο στη μαύρη αγορά, παρά τους τόμους της MARVEL το τελευταίο 2μηνο.

• Like 1
  • Haha 4
  • Sad 1

Ρε σεις, στο σάιτ gb-publishingservices.gr προσπαθώ να κάνω μια παραγγελία και μου λέει να συμπληρώσω την "πλήρη" διεύθυνσή μου. Τι άλλο να κάνω πέρα από όνομα οδού και νούμερο; Μήπως έχει αντιμετωπίσει κι άλλος αυτό το πρόβλημα;

• Like 3

5 minutes ago, Batfleck said:

Τι άλλο να κάνω πέρα από όνομα οδού και νούμερο; Μήπως έχει αντιμετωπίσει κι άλλος αυτό το πρόβλημα;

Έκανα μια δοκιμή, αν και δεν θέλω να παραγγείλω κάτι. Πρέπει να συμπληρώσεις το μέιλ σου και το τηλέφωνό σου, εκτός από την πλήρη διεύθυνση (οδός, αριθμός, ΤΚ, νομός, χώρα). Γενικώς, όλα τα τετράγωνα, που είναι σημειωμένα με αστερίσκο. Αφού τσεκάρεις ότι συμφωνείς με όρους και προϋποθέσεις, σε αφήνει να προχωρήσεις στη μέθοδο πληρωμής, που έχεις επιλέξει. :) 

• Like 3

4 minutes ago, leonidio said:

Έκανα μια δοκιμή, αν και δεν θέλω να παραγγείλω κάτι. Πρέπει να συμπληρώσεις το μέιλ σου και το τηλέφωνό σου, εκτός από την πλήρη διεύθυνση (οδός, αριθμός, ΤΚ, νομός, χώρα). Γενικώς, όλα τα τετράγωνα, που είναι σημειωμένα με αστερίσκο. Αφού τσεκάρεις ότι συμφωνείς με όρους και προϋποθέσεις, σε αφήνει να προχωρήσεις στη μέθοδο πληρωμής, που έχεις επιλέξει. :) 

Ναι απλά ξέρεις τι; Το θέμα μου είναι ότι έχω συμπληρώσει τα πάντα, αλλά λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει πλήρη διεύθυνση και δεν μου δίνει τρόπους αποστολής.

• Like 1
  • Confused 3

9 minutes ago, Batfleck said:

Το θέμα μου είναι ότι έχω συμπληρώσει τα πάντα, αλλά λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει πλήρη διεύθυνση και δεν μου δίνει τρόπους αποστολής.

Τι να σου πω; Μου κάνει εντύπωση αυτό... :confused: Εμένα με άφησε να προχωρήσω στην πληρωμή κανονικά. Μήπως σου έχει ξεφύγει κάτι; 

• Like 4

13 minutes ago, leonidio said:

Τι να σου πω; Μου κάνει εντύπωση αυτό... :confused: Εμένα με άφησε να προχωρήσω στην πληρωμή κανονικά. Μήπως σου έχει ξεφύγει κάτι; 

Τίποτα απολύτως. Ευτυχώς ήρθε Θεία βοήθεια και με έσωσε. Όλα καλά ?

• Like 2
  • Haha 2

8 minutes ago, Darth Chris said:

Ίσως για να συμπέσει με την κυκλοφορία της ταινίας των Eternals. 

Βλέπω από την αγγλική έκδοση ότι περιέχει τα : Fantastic Four #1, Amazing Fantasy #15, Incredible Hulk #1, Daredevil #1, Tales of Suspense #39, Uncanny X-Men #1, Avengers #1, Avengers #4, Tales to Astonish #27, and Tales to Astonish #44

Έχουν αυτά μέσα Eternals?

• Like 2

15 minutes ago, Dredd said:

Έχουν αυτά μέσα Eternals?

Νομίζω ότι ο @Darth Chrisεννοεί, ότι ίσως μεταφέρθηκε αργότερα η κυκλοφορία των Eternals, για να συμπέσει με την ημερομηνία εξόδου της ταινίας, για αυτό έγινε και η τράμπα. :)  Αν είναι, βέβαια, όντως τράμπα, θα δούμε. 

• Like 4

• kabuki featured this topic