Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

kabuki
 Share

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το Look Back από @Manga District! Πολλά ευχαριστώ, είναι εξαιρετικό μάνγκα και χαίρομαι που το έχω πλέον και σε έντυπη μορφή, πόσω μάλλον όταν είναι το πρώτο κόμικ που έχω αγοράσει εδώ και πολλούς μήνες :( Έκπληξη μου προκάλεσε το γεγονός ότι είναι κάπως πιο μεγάλο σε μέγεθος από ένα τυπικό tankobon, μια ευχάριστη έκπληξη πάντως.

20221114_223559.thumb.jpg.8f410f0f2ad379e8397cf89bd6a307f5.jpg      20221114_223611.thumb.jpg.bdd81774175ec5bff2e5e95f154699ff.jpg

Γενικά το συνιστώ σε όλους, θα φτιάξω και παρουσίαση σύντομα γιατί του αξίζει μια θέση στη βάση μας :D

• Like 13
  • Thanks 2

5 minutes ago, Lord Makro said:

Τίμια μπάζα... :)

To Miracleman δεν είναι φαντάζομαι από amazon; (γιατί μας πήγε πίσω)

5 minutes ago, dimia said:

το tank girl απο που αν επιτρεπεται;

Όλα από Star Comics

• Like 6
  • Thanks 2

1 hour ago, Beefheart said:

Αυτό το Tank Girl είναι κάτι σαν omnibus; :thinking:

Ειναι επιχρωματισμενα τα τευχη των αρχικων δημιουργων. 3 hardcovers σε slipcase.

29 minutes ago, Phantom Duck said:

Savage Sword Κόναν από πού και πόσο εάν επιτρέπεται;

Star Comics και αυτο, για τιμη δεν θυμαμαι γιατι πληρωσα πολλα μαζι. Ρωτα τον Αγγελο.

• Like 6
  • Thanks 2

5 minutes ago, starman84 said:

Preorders απο το γερμανικό amazon κ το bookdepo.....οταν φυσικά οι τιμές ηταν προσιτές

20221125_182249.thumb.jpg.df8245322d038badcf2e31b8002407ee.jpg20221125_182119.thumb.jpg.0c7e68273c5ddb515f0fb8c5c94bcb7b.jpg20221125_182353.thumb.jpg.385d672cfc8d2ea08de1111fbd7ba0b4.jpg

Τέλεια όλα (καλά το x-treme x-men όχι τόσο αλλά περί ορέξεως😛)

Θα συνεχίσεις με την Wonder Woman του Perez??πριν τον θάνατο του υπήρχε ένα διάστημα που ήταν πολύ φθηνά και τα 3 ,τα είχα πάρει από 3 διαφορετικα μερη για 150€ σύνολο (50+40+60 αντίστοιχα)..πάνε αυτά οι ωραίες εποχές όμως (((((

Flash από Waid εννοείται πως μπανιζω κι εγώ αλλά οι τωρινές τιμές με απωθούν προς το παρών..

Επίσης,προς το παρών,το γερμανικό αμαζον με αγνοεί επιδεικτικά για τα preorders πολλών μηνων πριν για miracleman + spectacular spider man..αϊντε να δούμε...

ΚΑΛΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!!))

Edited by Elias
  • Like 6

Για το x-treme x-men  συμφωνώ αλλά το είχε με κουπόνι στα 69 ευρω κ δε μπόρεσα να αντισταθώ. Το Wonder Woman  φίλε μου το πέτυχα στα 45 ευρω στο γερμανικό αμαζον... τα άλλα δυο τα έχω οπότε τέλος με τον perez. To Flash το βρήκα στα 104 με κουπόνι κ το πήρα...αλλες εποχές θα περίμενα να πέσει στα 90, αλλα δυστυχώς δεν το ρισκάρισα κ προχώρησα. :thumbsup:

• Like 4

Just now, starman84 said:

Για το x-treme x-men  συμφωνώ αλλά το είχε με κουπόνι στα 69 ευρω κ δε μπόρεσα να αντισταθώ. Το Wonder Woman  φίλε μου το πέτυχα στα 45 ευρω στο γερμανικό αμαζον... τα άλλα δυο τα έχω οπότε τέλος με τον perez. To Flash το βρήκα στα 104 με κουπόνι κ το πήρα...αλλες εποχές θα περίμενα να πέσει στα 90, αλλα δυστυχώς δεν το ρισκάρισα κ προχώρησα. :thumbsup:

Στα 69(μαγικός αριθμός)ίσως να έμπαινα κι εγώ στον πειρασμό..για το WW 1 ναι ξέρω,έστειλα μνμ κι εγώ σε έναν φίλο να το πάρει σ' αυτήν την τιμή αλλά δυστυχώς το 2+3 είναι ακριβά (αλλά θα γίνουν reprint σίγουρα αφού έγινε το 1 τώρα που μας άφησε ο George)

Όσο για Flash πολύ φοβάμαι πως ίσως αναγκαστώ κι εγώ κάπου εκεί να παίξω γτ δεν βλέπω με 150$ cover να πέφτει παραπάνω τη σήμερον ημερα😂😤

• Like 4

7 minutes ago, Elias said:

για το WW 1 ναι ξέρω,έστειλα μνμ κι εγώ σε έναν φίλο να το πάρει σ' αυτήν την τιμή αλλά δυστυχώς το 2+3 είναι ακριβά (αλλά θα γίνουν reprint σίγουρα αφού έγινε το 1 τώρα που μας άφησε ο George)

Να φανταστείς το ειχα κάνει preorder στο bookdepo στα 70 ευρω αλλά μόλις είδα το σαρανταπενταρι στο de, του τραβάω μια ακυρωσια κ το χτύπησα αμέσως, μάλιστα εκείνη τη περίοδο το ειχε βάλει κ αυτο αν θυμάμαι κάπου στα 50 ευρώ.   To ultimates το βρήκα στα 70 κ ας εχω τα τεύχη το πήρα γιατί μου αρέσει πολυ το κινηματογραφικό σχέδιο του hitch

• Like 5

2 minutes ago, starman84 said:

Να φανταστείς το ειχα κάνει preorder στο bookdepo στα 70 ευρω αλλά μόλις είδα το σαρανταπενταρι στο de, του τραβάω μια ακυρωσια κ το χτύπησα αμέσως, μάλιστα εκείνη τη περίοδο το ειχε βάλει κ αυτο αν θυμάμαι κάπου στα 50 ευρώ.   To ultimates το βρήκα στα 70 κ ας εχω τα τεύχη το πήρα γιατί μου αρέσει πολυ το κινηματογραφικό σχέδιο του hitch

Ναι ρε Ultimates λατρεύω κι εγώ(τις 2 πρώτες "σεζόν" φυσικά)😛Σκέψου έχω κι εγώ τα τεύχη και το σκέφτομαι...

Το WW το deal στο .de ήταν αχαστο απλά τελευταία,αν και είναι και τα 2 ιδιοκτησία amazon,το book depository είναι κομπλέ στις pre orders ενώ το .de με γράφει κανονικά...στον φίλο πάντως ήρθε το WW1 κανονικότατα .

Μπορεί να με έχουν βάλει στο μάτι γτ κατά καιρούς κάτι price glitches (Absolute swamp thing 2,Dreadstar boxset κ.α)τα τιμησα δεόντως😂

Όπως και να χει,έχεις πολύ και καλό διάβασμα μπροστά σου!🤗🤗🤗

• Like 5

6 minutes ago, Elias said:

Όπως και να χει,έχεις πολύ και καλό διάβασμα μπροστά σου!🤗🤗🤗

Σε ευχαριστώ πολύ αν κ τα εχω διαβάσει ολα....το flash θα ξαναδιαβάσω γιατί μια αδυναμία στον Wally την έχω

• Like 6