Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

Recommended Posts

Ήρθε το ΤΕΡΑΣ και έπαθα πλάκα με αυτή την έκδοση!!! COMPLETE LITTLE NEMO.

P1220424.thumb.jpg.83fc157c6f5ab477d2dd26dcc8112148.jpg

P1220425.thumb.jpg.a4f63536ecfa1f794b6e1c8797826fd6.jpg

Η δουλειά του Winsor McCay είναι απίστευτη, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, εντάξει το ξέραμε, αλλά είναι αλλιώς να το βλέπεις έτσι σωστά τυπωμένο.

700 σελίδες, με 150 από αυτές έξτρα, 4,5 κιλά βιβλίο.

Επίσης, πήρα και 2 πραγματάκια από το Public που καμιά φορά χαζεύω τις προσφορές τους (ήταν -70% αν θυμάμαι καλά)

Το The League of Regrettable Superheroes φαίνεται πολύ καλή φάση, ειδικά για όσους μας αρέσει η ιστορία του μέσου.

P1220395.thumb.JPG.282f949665a7f9f80304e6281977b5c2.JPG

Edited by Lord Makro
  • Like 9
  • Thanks 5

Μέρα του ΟΧΙ ΣΤΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ και επειδή χθες βάρεσα την τρίτη αναμνηστική και τώρα βλέπω Καμπούκι πάνω σε δράκους, που αν είναι όντως δράκοι τον ήπιαμε, αποφάσισα να κάνω χρήση της επιταγής για βιβλία:

oxioxioxioxikaioxi.thumb.jpg.ba0ac4ce96b8675b5f42b66314ba74c2.jpg

Πρωτοπορία, Πολιτεία, Πανόρμου, ΟΛΑ είναι κόμικς (εκτός από τα ΛουΛου)

:tea:

Edited by The Fists Of Stan Lee
  • Like 10
  • Thanks 3

Είναι κάτι παμπάλαια τευχάκια (τέσσερα) με χαρτοκατασκευές και σπαζοκεφαλιές, από Μαμούθ. Σαν εκείνα που είχαν βγει για Αστερίξ, στο περίπου. Πήρα τα τελευταία από Πολιτεία, έχουν μείνει πολλά #4 αν θέλεις να τσεκάρεις, είναι στο ράφι με τα ΛΛ και είναι κάπου στα 4 ευρώ.

Edited by The Fists Of Stan Lee
  • Like 5

Χαρτοκοπτικές είναι. Πολύ ωραία! Τα είχα πάρει πριν πολλά χρόνια και τα 4, ένα από αυτά διπλό μάλιστα, για να το κατασκευάσω. Ακόμα όμως... :P

Ο Παντεχνής υπάρχει ακόμα βλέπω... must have!

• Like 7

Το μέγεθος τελικά μετράει;;;

Ας μας πούνε τα κορίτσια μας😂

Εγώ δεν έχω καταλήξει ακόμα αλλά μάλλον μετράει περισσότερο στα κόμικς το απίστευτο χαρτί ,που φτιάχτηκε να θυμηθεί newsprint της εποχής με φυσικά πολύ καλύτερη ποιότητα,τα χρώματα που προσωπικά έτσι τα θυμάμαι και τα ήθελα,σε αντίθεση με την "γυαλαδα" και τα νέα χρώματα των omnibus,και η γενικότερη προσοχή στην έκδοση στα πάντα,μέχρι και στο κουτί...

Ακόμα και το εξώφυλλο έχει μια απίστευτη αίσθηση,σχεδόν "υφασμάτινη"..

(Μια μικρή ένσταση για το binding,λίγη περισσότερη κόλλα δεν θα έβλαπτε -ειναι και sewn παντως- αλλά τπτ το σοβαρο)..

Αν και έχω ήδη το υλικό -προφανως- σε τευχακια Καμπανα,σε omnibus,στην έκδοση της radnet,και στο παλιό,πρωτο ασπρόμαυρο essential που είχε βγει,δεν μπόρεσα να αντισταθώ παραπάνω και αποφάσισα να γιορτάσω τα 60 χρόνια του αγαπημένου μου υπερήρωα με τον καλύτερο τρόπο!

Φυσικά πανάκριβο με όλα αυτά που προσφέρει,αλλά το παρακολουθούσα καιρό κι όταν κάποια στιγμή πριν δύο εβδομάδες "έπεσε" στις 80£ στο Amazon uk (έμεινε καμιά εβδομάδα τόσο,τώρα ξανανέβηκε) αποφάσισα να το πάρω πριν το χάσω για πάντα και το μετανιώσω,γτ σίγουρα πιο φθηνά από αυτό δεν θα πήγαινε ποτέ,μιας και το παρακολουθούσα από τότε που βγήκε..

Βέβαια μαζί με τα μεταφορικά λόγω βάρους και πάλι η τιμή ήταν τσουχτερή και σίγουρα η μεγαλυτερη που έχω πληρώσει ποτέ για βιβλίο αλλά και πάλι πολύ κάτω από την αρχική...

Συγχωρέστε το τεράστιο κείμενο αλλα πραγματικά αισθάνομαι σαν μικρό παιδί και πάλι,λες και ανακαλύπτω πάλι τον Spidey για πρώτη φορά..!

Για μένα ξεκάθαρα η καλύτερη δυνατή έκδοση του υλικού (τα πρώτα 21 τεύχη του Amazing και το Annual 1)..

Αν συνεχίσουν με vol 2,3 κτλ δεν θα συνεχίσω γτ πραγματικά το μέγεθος και η τιμή του είναι απαγορευτικά,αλλά και σαν μεγάλος θαυμαστής του Steve Ditko,έπρεπε να το αποκτήσω .

Αν μπορείτε να διαθέσετε τα χρήματα και αγαπάτε τον Spider-Man,μην το σκέφτεσαι δευτερόλεπτο..!

@AndreasDσωστά μαντεψες και makro ΤΟΣΟ μεγάλο είναι και το "little" nemo σου;;😂

Είχα δει τα βιντεάκια προφανώς αλλά ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω το ποσό τεράστιο είναι...

Me happy!😍😍😍😍🕷️🕷️🕷️🕸️🕸️🕸️

IMG_20221101_190315.jpg

IMG_20221101_190254.jpg

IMG_20221101_185251.jpg

IMG_20221101_185356.jpg

IMG_20221101_190146.jpg

IMG_20221101_194021.jpg

IMG_20221101_194100.jpg

IMG_20221101_194123.jpg

Edited by Elias
  • Like 12
  • Thanks 7

Εντωμεταξύ γράφεις τόσα για το μέγεθος και στις φωτό δεν το κατάλαβα,

κατσε δίπλα του να καταλάβουμε, πάρε το μια αγκαλιά έστω χαχα :P

Edited by gr8
  • Thanks 1
  • Haha 9

Σε καλή μεριά! Ως φανατικός του Spidey και του Ditko, μπορώ να πω ότι η συγκεκριμένη έκδοση είναι διαμαντάκι, ειδικά για εμάς τους πωρωμένους. Προσωπικά, θα αρκεστώ στο Omnibus που έχω, γιατί η τιμή της Library είναι απαγορευτική προς το παρόν. 

Μου αρέσει, επιπλέον, που κράτησαν τον original χρωματισμό. Αν την είχα, θα την έκανα σύγκριση με το Omnibus, προκειμένου να διαπιστώσω πόσο έχει μεταβληθεί ο χρωματισμός σε σχέση με το πρωτότυπο. 

:spidycoffee:

Amazon uk, ε; Υπήρχαν έξτρα χρεώσεις λόγω τελωνείου; 

• Like 9

2 minutes ago, the comic guide said:

Σε καλή μεριά! Ως φανατικός του Spidey και του Ditko, μπορώ να πω ότι η συγκεκριμένη έκδοση είναι διαμαντάκι, ειδικά για εμάς τους πωρωμένους. Προσωπικά, θα αρκεστώ στο Omnibus που έχω, γιατί η τιμή της Library είναι απαγορευτική προς το παρόν. 

Μου αρέσει, επιπλέον, που κράτησαν τον original χρωματισμό. Αν την είχα, θα την έκανα σύγκριση με το Omnibus, προκειμένου να διαπιστώσω πόσο έχει μεταβληθεί ο χρωματισμός σε σχέση με το πρωτότυπο. 

:spidycoffee:

Amazon uk, ε; Υπήρχαν έξτρα χρεώσεις λόγω τελωνείου; 

Έξτρα χρεώσεις λόγω τελωνείου όχι,γενικά το Amazon.uk δεν έχει ποτέ να ξέρεις ))

Θα κάνω και μια σύγκριση απλά δεν έχω το ομνι στα χέρια μου αυτή τη στιγμή,είναι στο άλλο σπίτι το πατρικό ))

6 minutes ago, gr8 said:

Εντωμεταξύ γράφεις τόσα για το μέγεθος και στις φωτό δεν το κατάλαβα,

κατσε δίπλα του να καταλάβουμε, πάρε το μια αγκαλιά έστω χαχα :P

Έβαλα το ομνι βρε σε μια φωτό για να δείτε😂το έχω αγκαλιά απ' την ώρα που το άνοιξα😂😂😂

• Like 9

2 minutes ago, the comic guide said:

Όντως τώρα; Πως και έτσι; Αφού είναι το Αγγλικό.:confused:

Δεν ξέρω αμαζον είναι αυτή😂νομίζω έχουν ευρωπαϊκές αποθήκες και στέλνουν πρώτα εκεί..εμένα αυτό ξεκίνησε από Ιταλία(εκεί νομίζω είναι και η Taschen ,της οποίας έκδοση είναι το συγκεκριμένο)

Αλλά και τις υπόλοιπες φορές που παρήγγειλα μετά Brexit,ποτέ δεν είχα τελωνείο από αμαζον Αγγλίας 

• Like 8

Καλορίζικο... αυτό με τα πρωτότυπα χρώματα και το χαρτί που δεν είναι illustration πολύ μου αρέσει!!

Πειρασμός... ποιοι άλλοι τίτλοι έχουν βγει σε αυτή τη σειρά;

• Like 6
  • Thanks 2

1 hour ago, AndreasD said:

@Elias Παίζεις με τον πόνο μας! Πφφφφ, το έχω βάλει στο ματί καιρό τωρα, αλλά ο χώρος με πιέζει πολύ...

Λοιπόν, επειδή πάνω απ όλα είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ, Ανδρέα, φουλάρω πετρέλαιο το φορτηγάκι κ έρχομαι να σε ξαλαφρωσω. Μην ανησυχείς, θα κάνω όσα δρομολόγια χρειαστεί :hell:

• Thanks 1
  • Haha 10

2 hours ago, AndreasD said:

@Elias Παίζεις με τον πόνο μας! Πφφφφ, το έχω βάλει στο ματί καιρό τωρα, αλλά ο χώρος με πιέζει πολύ...

Αν είναι για το οικονομικό το καταλαβαίνω,για τον χώρο όμως βρες μια λυση..αξιζειιιι...

Ορίστε ο αγαπητός φίλος από κάτω ήδη προσφέρθηκε!😜😂👏👏👏👏👏

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3

3 hours ago, batigoal said:

Λοιπόν, επειδή πάνω απ όλα είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ, Ανδρέα, φουλάρω πετρέλαιο το φορτηγάκι κ έρχομαι να σε ξαλαφρωσω. Μην ανησυχείς, θα κάνω όσα δρομολόγια χρειαστεί :hell:

Μπράβο σου, σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι, μαζί σου!!

• Like 1
  • Haha 8

@Elias, είναι πραγματικά εξαιρετικό. Δεν έχω τι να πω! Ή μάλλον, έχω κάτι να πω. Πρώτον, πως σε ζηλεύω αφάνταστα για την αγορά σου αυτή! όπως είπε κι ο @AndreasD σε μία φράση... τόσο σύντομη, μα τόσο φιλοσοφημένη:

4 hours ago, AndreasD said:

Παίζεις με τον πόνο μας!

:P

• Like 5
  • Thanks 3

51 minutes ago, Θοδωρής Καραπάνος said:

@Elias, είναι πραγματικά εξαιρετικό. Δεν έχω τι να πω! Ή μάλλον, έχω κάτι να πω. Πρώτον, πως σε ζηλεύω αφάνταστα για την αγορά σου αυτή! όπως είπε κι ο @AndreasD σε μία φράση... τόσο σύντομη, μα τόσο φιλοσοφημένη:

:P

Αχ το ζαχαρωνα πόσον καιρό κι εγώ να ξερες😁

Πραγματικά το λάτρεψα..

Αν είναι και το δω και ξαναπέσει στην ίδια τιμή που το πήρα,θα ρίξω μια ειδοποίηση)))

• Like 7

Με αυτά και με εκείνα, μπήκα και χάζεψα το site της Taschen και διαπίστωσα ότι τον άλλο μήνα θα βγάλει μια έκδοση... ακόμη πιο deluxe από αυτή του @Elias. (μόνο 1000 κομμάτια!)

Συγκεκριμένα, αυτή θα έχει slipcase και εξώφυλλο από αλουμίνιο και δέρμα! Η τιμή της; 600€! :dj:

Screenshot_20221102-212032_Chrome.thumb.jpg.dc7c7b88d54b4a9719286e4c8d285fdd.jpg

Screenshot_20221102-212039_Chrome.thumb.jpg.d3e857094e37638394a87a3ded5b5160.jpg

Screenshot_20221102-212055_Chrome.thumb.jpg.4d63f67806f6b4dd1b6c378d34d409de.jpg

Παράλληλα, θα βγουν αντίστοιχες εκδόσεις με τα πρώτα Avengers και Fantastic Four του King Kirby.

Screenshot_20221102-212128_Chrome.thumb.jpg.c32d3a41de0c2bae317aa2200b3a6105.jpg

Screenshot_20221102-212122_Chrome.thumb.jpg.f159215b8a48a68b795924c4625a4892.jpg

:love:

• Like 8
  • Thanks 2
  • Sad 1

12 minutes ago, the comic guide said:

Με αυτά και με εκείνα, μπήκα και χάζεψα το site της Taschen και διαπίστωσα ότι τον άλλο μήνα θα βγάλει μια έκδοση... ακόμη πιο deluxe από αυτή του @Elias. (μόνο 1000 κομμάτια!)

Συγκεκριμένα, αυτή θα έχει slipcase και εξώφυλλο από αλουμίνιο και δέρμα! Η τιμή της; 600€! :dj:

Screenshot_20221102-212032_Chrome.thumb.jpg.dc7c7b88d54b4a9719286e4c8d285fdd.jpg

Screenshot_20221102-212039_Chrome.thumb.jpg.d3e857094e37638394a87a3ded5b5160.jpg

Screenshot_20221102-212055_Chrome.thumb.jpg.4d63f67806f6b4dd1b6c378d34d409de.jpg

Παράλληλα, θα βγουν αντίστοιχες εκδόσεις με τα πρώτα Avengers και Fantastic Four του King Kirby.

Screenshot_20221102-212128_Chrome.thumb.jpg.c32d3a41de0c2bae317aa2200b3a6105.jpg

Screenshot_20221102-212122_Chrome.thumb.jpg.f159215b8a48a68b795924c4625a4892.jpg

:love:

Τζαμπααααα😁😜😱😱😱

Το κακο με αυτά της Taschen γμτ (τουλάχιστον τα Μαρβελικα) είναι ότι τόσους μήνες που τα παρακολουθούσα σε όλα τα αμαζον,book depo κτλ δεν ήταν σαν τα ομνι που έβρισκα πάντα καμία ευκαιρία,δεν έπεφταν με τπτ παρά μόνο τώρα που το πήρα,κι αυτό για μια εβδομαδα,και πάλι με τα υψηλά μεταφορικά λόγω βαρους ανεβαίνει η τιμή...

Θέλει υπομονή και ψάξιμο,εγώ είχα και ένα κουπονακι 5£ οπότε τελικη-τελικη όλα μέσα μου βγήκε 125€ που φυσικά και τα θεωρώ πολλά ,αλλά ήταν όπως είπαμε ειδική περίπτωση και δεν νομίζω να το έβρισκα ποτέ ξανά φθηνότερα...

Ps Μ αρέσει αν είδα σωστά από αυτό που ποσταρες ότι είναι και SOLD OUT η έκδοση των 600€ ήδη😱😂

Ποιος τα παίρνει αυτά γμτ,δλδ και να τα είχα δύσκολα τα έδινα...

Edited by Elias
  • Like 9

3 hours ago, gr8 said:

IMG_20221103_161220.thumb.jpg.3d5f777eed998ca719531647907664b6.jpg

Φοβερή έκδοση!!!

Ενδιαφέρουσα έκδοση!  Έχω δει τη σειρά TMNT, αλλά δεν έχω διαβάσει κόμικς τους. Είναι καλά; Να πάρω την έκδοση του Μικρού Ήρωα ή να προτιμήσω κάποια ξενόγλωσση;:thinking:

• Like 6

1 hour ago, Θοδωρής Καραπάνος said:

Είναι καλά; Να πάρω την έκδοση του Μικρού Ήρωα ή να προτιμήσω κάποια ξενόγλωσση;:thinking:

τα καλύτερα :prankster:

λοιπόν, για αρχή την έκδοση του μικρου ήρωα δεν την εχω διαβάσει οπότε δεν ξέρω τι παίζει, είναι απο παλιότερη σειρά και οχι απο την ongoing που τρέχει τώρα απο την idw

η ongoing που κυκλοφορεί απο την idw οπως έγραψα παραπάνω είναι πολύ καλή και έχει φανατικούς αναγνώστες, κυκλοφορεί σε tpb και hc και την βρίσκεις εύκολα, επίσης συμμετέχει σε αρκετά τεύχη και ο Διαλυνάς

αυτό στην φωτογραφία είναι απο ενα miniseries που κυκλοφόρησε πρόσφατα και εχει γίνει χαμός γιατι το γράφουν οι ιδιοι οι αρχικοί δημιουργοί και δεν μπορώ να πω παραπάνω γιατι δεν το εχω διαβάσει :P

πάντως οσοι σκαλώνετε με το "χελωνονιντζάκια" να ξέρετε δεν έχουν καμία σχέση με την σειρά στα 90ς που ειχε βγει για να πουλάει παιχνίδια (που ειμαι και φαν btw)

τωρα τι να σου πω.. παρε του μικρου ηρωα που είναι πιο εύκολο να την βρεις και αμα σου κανει λιγο κλικ συνέχισε με της idw

• Like 7