Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

kabuki
 Share

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα κ το τελευταίο  omni του Batman  no man's land. Μου ήρθε απο το  Γερμανικό amazon κ ήμουν τυχερός που δεν ειχε πρόβλημα γιατί είχε απαράδεκτο πακετάρισμα. To αγαλματάκι που έβαλα πιστεύω οτι ταιριάζει στο θέμα

1778900473_2.thumb.jpg.b14d6d0ce7e616c0c4db789611f731dd.jpg.91784b28ee5bc3396ae05d4bd18749ec.jpg1539300404_1.thumb.jpg.18286625b0c0812b76dec9d29eae33da.jpg.29222b70e607dae7d712fd9d2d5ac490.jpg

Edited by starman84
  • Like 21
  • Thanks 3

11 hours ago, starman84 said:

Μόλις παρέλαβα κ το τελευταίο  omni του Batman  no man's land. Μου ήρθε απο το  Γερμανικό amazon κ ήμουν τυχερός που δεν ειχε πρόβλημα γιατί είχε απαράδεκτο πακετάρισμα. To αγαλματάκι που έβαλα πιστεύω οτι ταιριάζει στο θέμα

ΒΑΤΜΑΝ2.jpg

ΒΑΤΜΑΝ1.jpg

ωραία πράγματα! :love:

• Like 7
  • Thanks 1

22 hours ago, starman84 said:

ΒΑΤΜΑΝ2.jpgΒΑΤΜΑΝ1.jpg

Α, κάτι απλό, λιτό κι απέριττο :prankster: Εξαιρετικές αγορές, προσυπογράφω το παραπάνω σχόλιο, μόνο που θα προσθέσω κι ένα "πολύ". Πολύ ωραία πράγματα λοιπόν.:love:

:beer:

• Like 4
  • Thanks 1

14 minutes ago, The Fists Of Stan Lee said:

Από το νέο Relax

Τι εννοείς το νέο Relax;:wondering:

15 minutes ago, The Fists Of Stan Lee said:

comicstrips.thumb.jpg.9c9ae6c083ba2b553836cd82aec514dc.jpgianus.thumb.jpg.ff0edd6a019c75e7dc19ea88ecab9f65.jpg

Πάρα πολύ καλές αγορές, πολλά - γνωστά πλέον και σ' εμένα- ελληνικά κόμικς, το νέο Αστερίξ και Λούκυ Λουκ θα τα ευχαριστηθείς αμφότερα, ενώ τα στρουμφάκια μου κίνησαν την προσοχή. Για πες δυο λόγια παραπάνω:DDD:

• Like 4

Ε το Relax έχει αλλάξει διεύθυνση τα τελευταία χρόνια, από τον βετεράνο Παναγιώτη στον Άγγελο.

Στρουμφάκια είναι εικονογραφημένα, από Χάρτινη Πόλη. Εκπληκτικές φιγουρίτσες! Τα βιβλιαράκια είναι αρκετά basic τελικά.

• Like 5

34 minutes ago, The Fists Of Stan Lee said:

Ε το Relax έχει αλλάξει διεύθυνση τα τελευταία χρόνια, από τον βετεράνο Παναγιώτη στον Άγγελο.

Στρουμφάκια είναι εικονογραφημένα, από Χάρτινη Πόλη. Εκπληκτικές φιγουρίτσες! Τα βιβλιαράκια είναι αρκετά basic τελικά.

Μπορείς να ανεβάσεις τις φιγούρες απο τα στρουμφακια; 

• Like 5
  • Haha 1

Μπορώ, όμως είναι διαθέσιμες μόνο για Onlysmurfans:

Το κακό είναι πως την κλασική σειρά, όχι τη δεύτερη με τα επαγγέλματα που υπάρχει σε βιβλιοπωλεία όπως ο Ιανός, το Χαρτόραμα κλπ, άργησα να την πάρω χαμπάρι, είναι του 2019 και μάλλον ούτε στο Νάκα δε θα υπάρχει κάποιο. Είναι με τα μεγάλα κουτιά.

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3

Εκεί που εχουν πάει οι τιμές τελευταία,και ειδικά με τον "Conan tax" που υπήρχε σιωπηρά πάντα,αλλά και με την επικείμενη απώλεια των δικαιωμάτων από τη Μάρβελ,το θεωρώ επιτυχία που το βρήκα με 80€ all in...

Ebay δημοπρασία με best offer ,ας είναι καλά το παιδί που δέχθηκε την (τσιπικη) προσφορά μου των 65€😝(+15 μεταφορικά)

Savage Sword of Conan Vol.6 DM cover,είχα σκοπό να σταματήσω στο 4 αλλά μ'επιασε το fomo μου🤣

IMG_20221011_191135.jpg

IMG_20221011_191144.jpg

• Like 13
  • Thanks 5

2 minutes ago, the comic guide said:

20221012_103946.thumb.jpg.3405308fc406a79b58f65c77b6abf5a7.jpg

To Fantastic Four από το Bookdepo, το Astro City με κουπονάκι από το efantasy. (με τη φιλική διαμεσολάβηση του @Darth Chris.):best:

Με γειααααα! @Darth Chrisμιλά μας για κουπονακια🤣(βασικά θα μιλήσουμε για όλα,θα σε πάρω για καφεδάκι εκτός αν κατέβηκες ήδη Αθήνα,μέχρι πριν 4μερες ήμουν με Covid -χαλαρα-)

5 minutes ago, the comic guide said:

20221012_103946.thumb.jpg.3405308fc406a79b58f65c77b6abf5a7.jpg

To Fantastic Four από το Bookdepo, το Astro City με κουπονάκι από το efantasy. (με τη φιλική διαμεσολάβηση του @Darth Chris.):best:

@the comic guide ωραία βιτρίνα εντωμεταξυ 👏👏👏👌

• Like 6
  • Thanks 4

Φτωχικά τα νέα αποκτήματα αλλά σαν μεγάλος φαν του Spidey δεν μπορούσα να μην πάρω κάποια στιγμή το Amazing Fantasy #1000 από star comics κι ένα Marvel μπρελοκακι από efantasy😁😁😁🕷️🕷️🕸️

IMG_20221014_172913.jpg

• Like 13
  • Thanks 4

Οι νέες μου ποζεριές!

viber_image_2022-10-16_20-27-14-021.thumb.jpg.cea298c206134e77cd3d29508024778c.jpg

Από το comic 'n' beer!

viber_image_2022-10-16_20-27-13-897.thumb.jpg.41ca3f2ec1d864177bb0411609490c7c.jpg

Από Public, Jemma, τοπικό περίπτερο κι από συμμαθητή που βρέθηκε πριν λίγο καιρό στην Πορτογαλία!

Όπως καταλαβαίνεται, είμαι ενθουσιασμένος!

• Like 16
  • Thanks 2

8 minutes ago, kabuki said:

Από το Comics n’ Beer Fest :readcomics2:

Με γειες και καλοδιάβαστα. :)  :)  Όταν διαβάσεις τα φανζίν, γράψε τίποτα, γιατί ορισμένα μου φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα! :beer:

• Like 7

Πίνουμε πρωινό καφεδάκι (στη δουλειά) διαβάζοντας το τευχακι με τον γάμο Peter + Gwen Stacy!😱😁

Τι είπατε;;;Δεν παντρεύτηκε ΠΟΤΕ ο Πήτερ με τη Gwen???

Παντρεύτηκαν...στο Μεξικό😋

Εκεί οπου επαναδημοσιευσεις πήγαιναν τόσο γρήγορα που "ξέμειναν" από κανονικό υλικό από τη Marvel και αναγκάστηκαν να γράψουν/εκδόσουν δικές τους ιστορίες!(με την άδεια της Μάρβελ απ' όσο γνωρίζω)

Σ' αυτές τις ιστορίες λοιπόν,η Gwen δεν πέθανε ποτέ και παντρεύτηκε με τον Πήτερ!

Αν και θα ήθελα και το original μεξικάνικο,ήθελα παράλληλα να μπορώ να το διαβάσω και το συγκεκριμένο είναι μια Γερμανικη επανέκδοση από φανς,στα αγγλικά!

Happy,happy,happy!))) 🕷️🕸️

IMG_20221019_112604.jpg

IMG_20221019_114136.jpg

IMG_20221019_114150.jpg

Edited by Elias
  • Like 16
  • Thanks 6

3 hours ago, Elias said:

Πίνουμε πρωινό καφεδάκι (στη δουλειά) διαβάζοντας το τευχακι με τον γάμο Peter + Gwen Stacy!😱😁

Τι είπατε;;;Δεν παντρεύτηκε ΠΟΤΕ ο Πήτερ με τη Gwen???

Παντρεύτηκαν...στο Μεξικό😋

Εκεί οπου επαναδημοσιευσεις πήγαιναν τόσο γρήγορα που "ξέμειναν" από κανονικό υλικό από τη Marvel και αναγκάστηκαν να γράψουν/εκδόσουν δικές τους ιστορίες!(με την άδεια της Μάρβελ απ' όσο γνωρίζω)

Σ' αυτές τις ιστορίες λοιπόν,η Gwen δεν πέθανε ποτέ και παντρεύτηκε με τον Πήτερ!

Αν και θα ήθελα και το original μεξικάνικο,ήθελα παράλληλα να μπορώ να το διαβάσω και το συγκεκριμένο είναι μια Γερμανικη επανέκδοση από φανς,στα αγγλικά!

Ρε, συ, αυτό είναι απίστευτο εύρημα! :respect:Από που το βρήκες, αν επιτρέπεται;

• Like 7
  • Thanks 1

51 minutes ago, leonidio said:

Ρε, συ, αυτό είναι απίστευτο εύρημα! :respect:Από που το βρήκες, αν επιτρέπεται;

Aκόμα πιο απίστευτο θα ήταν το αυθεντικό (πανάκριβο) μεξικάνικο,αλλά όπως είπα ήθελα να το διαβάσω κιόλας,οπότε μια χαρά...

"Ανέβηκε" πριν μια-δυο βδομάδες σε μια σελίδα στο fb με ξένες εκδόσεις κόμικς και τα έδινε ένας τύπος...ομολογώ το φοβήθηκα λίγο μήπως είναι μουφα αλλά όλα κομπλέ τελικά )))

Ακόμα και αυτό το reprint όμως βλέπω ότι πάει ακριβά στα ebay..ο τύπος έλεγε ότι για αυτόν ακριβώς το λόγο τα έδινε εδώ στο κόστος γτ δεν του άρεσε αυτό που γινόταν..(ήταν υποτίθεται από την ομάδα που το εβγαλε-και λογικά αλήθεια έλεγε εφόσον όλοι τα πήραμε απ' όσο ξερω-) )))

Αν θες μπορώ να σου στείλω πμ το προφίλ του στο fb μήπως έχει κι άλλα (η ανάρτηση στην ομάδα έχει κατέβει από τότε)

Πληροφοριακά κόστισε 25€ (15+10 έξοδα αποστολής)

• Like 6
  • Thanks 2