Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

kabuki
 Share

Recommended Posts

18 minutes ago, Sugarglitter said:

Σήμερα η Sugarglitter ξύπνησε και θυμήθηκε ότι είχε παραγγείλει το Wynd και ένα επιτραπέζιο. Για αυτά ξεκίνησε δηλαδή. Το αποτέλεσμα ήταν ελαφρώς διαφορετικό. Σορρυ για το μπούγιο αλλά δεν ξεχώριζαν επιτραπέζια κομικς φιγούρες 

και ακόμη δεν έχουμε comicdom  

7721A707-8B20-419C-AE34-509D1DBDC696.thumb.jpeg.d8decb08f8eee69f24ea312cf5755f71.jpegE40F4B18-3C9D-41FF-A3B3-3805D8B81B99.thumb.jpeg.491e7e354e613e1e5276ba77dc7a1af9.jpegB401600A-F30B-4436-B106-416D93089E3A.thumb.jpeg.c9d1233a3116fa54b299e934837cbcb2.jpeg

Άδειασε το μαγαζί. :lol: 

Πότε θα παίξουμε HeroQuest; :)

Edited by Beefheart
  • Like 7

8 minutes ago, Sugarglitter said:

Κανονιζουμε άμεσα 

Απλώς αν είναι το ίδιο με το παλιό, εγώ θα πρέπει να κάνω DM, γιατί τα περισσότερα quests τα θυμάμαι. :D

• Like 3
  • Haha 2

Οι αγορές των τελευταίων ημερών, όλα από Cosmic Realms, εκτός από τα HC της Hachette από το σάιτ της GB Publishing (μήνες περίμενα να ξαναγίνουν διαθέσιμα τα Demon in a Bottle και το δεύτερο μέρος του Secret Wars). 

IMG_20220404_021153.thumb.jpg.77843af5ab6c069cdac8e57fb51c766a.jpg

• Like 13
  • Thanks 3

Ναι παιδιά, το ξέρω ότι θα έπρεπε να κρατάω χρήματα για το ComicDom, αλλά το Public έχει ακόμα τις προσφορές και δεν έχω προλάβει να πάρω όλα όσα θέλω ακόμα. Το box set δεν είναι από Public βέβαια.

277927109_1012031699692073_8143862501869193522_n.jpg

• Like 12
  • Thanks 2

Οι τελευταίες μου αγορές πριν το ComicDom :) 

Once & Future Deluxe Edition Book 1 - Τέρας πολυτελή έκδοση σε καλή τιμή από το bookdepository. :D

Στην δεύτερη εικόνα φαίνεται περισσότερο το πόσο χοντρός είναι ο τόμος. Επίσης, πήρα και τον τόμο Disney Masters με τις πρώτες ιστορίες του Φέθρυ.

IMG_20220409_185137.thumb.jpg.42bf84974de5739c9c4d7b3ce5be7433.jpg IMG_20220409_185109.thumb.jpg.37a1f39b7423f44df7708762265af3a8.jpg

• Like 9
  • Thanks 3

Λίγη προθέρμανση πριν από το Comicdom :P 

IMG_20220413_141130.jpg

Εν τω μεταξύ το Dungeon είναι σε μέγεθος σαν τα Αστερίξ, ενώ τα προηγούμενα της σειράς είναι στο μισό μέγεθος :confused:

• Like 8
  • Thanks 3

1 hour ago, geo_trou said:

Εν τω μεταξύ το Dungeon είναι σε μέγεθος σαν τα Αστερίξ, ενώ τα προηγούμενα της σειράς είναι στο μισό μέγεθος :confused:

Πού το βρήκες το Dungeon ρε αίλουρε; :lol:

• Like 6

Ας ποζεριάσω λιγουλάκι:P

1230642561_.thumb.jpg.b8c1712cc6182c650ac4c16335969405.jpg

Όλα παρμένα από το τοπικό Public. "Αφού τελικά δεν θα πάω στο Comicdom, ας έχω τουλάχιστον κάτι να διαβάζω στις διακοπές" σκέφτηκα, έτσι, κατέληξα με αυτά  τα τέσσερα. Όπως βλέπετε, προσπάθησα να αγοράσω κυρίως κόμικς μυστηρίου/ τρόμου. Πάντως λίγες φορές είμαι 100% ικανοποιημένος από τις επιλογές μου, κι αυτή είναι μία από τις προαναφερθείσες! 

• Like 10
  • Thanks 2

@ΘK08Πολύ ωραίες αγορές! Όταν διαβάσεις το Fables (το οποίο λατρεύω), γράψε μας εάν είναι τη γνώμη σου στο θεματάκι που έχω φτιάξει. 

Επίσης, έχεις όλους τους τόμους Blacksad ή αυτός είναι ο πρώτος σου; 

• Like 6

1 minute ago, the comic guide said:

@ΘK08Πολύ ωραίες αγορές! Όταν διαβάσεις το Fables (το οποίο λατρεύω), γράψε μας εάν είναι τη γνώμη σου στο θεματάκι που έχω φτιάξει. 

Επίσης, έχεις όλους τους τόμους Blacksad ή αυτός είναι ο πρώτος σου; 

Ο πρώτος, αλλά οσονούπω θα πάρω και την συγκεντρωτική έκδοση που βγήκε τον Δεκέμβριο. Η αλήθεια είναι ότι ξεκινάω ανορθόδοξα την ανάγνωση, αρχίζοντας από τον νεώτερο τόμο, όμως νομίζω ότι ούτως ή άλλως θα τό λατρέψω, οπότε δεν μέ νοίαζει ποιον τόμο θα διαβάσω πρώτο( αφού υπάρχει και σχετική αυτοτέλεια).

• Like 5

Άντε και καλό Πάσχα από εμένα!😛😂🐰🥚

Ο αγαπημένος Ολλανδός μας έκανε την χάρη και έφτασε πριν τις γιορτές ,οπότε φορτώσαμε με αναγνώσματα..

Δεν είναι όλα δικά μου ,στη δεύτερη φωτό ενός φίλου Θεσσαλονικιου που μοιράστηκε μαζί μου τα (υπέρογκα) έξοδα αποστολής (ευτυχώς)

Παρ'ολα αυτά,ενώ στο παρελθόν χρέωνε 24€ και μου ερχόταν πάντα με ΕΛΤΑ courrier,αυτή τη φορά με τα 30€ κανονικό ΕΛΤΑ και δεν υπήρχε περίπτωση να μου το φέρουν μου είπαν λόγω όγκου ,οπότε έπρεπε αναγκαστικά να το πάρω εγώ και μου πέσανε τα νεφρά,να κουβαλάω 12 κιλά κόμικς😂😛

Όλα φυσικά φτάσαμε σε άριστη κατάσταση αλλά με τα μεταφορικά και για μερικούς ακόμα λόγους,ίσως και να ήταν η τελευταία ever παραγγελία από Ολλανδό..

Κυρίως έκλεισα σειρές και πλέον δεν βρίσκω τις τιμές του ,ακόμα και στις προσφορές,τρομερά θελκτικές..

tmp-cam-4218205147855831522.jpg

tmp-cam-6587550994411710560.jpg

• Like 10
  • Thanks 3

16 minutes ago, Elias said:

Άντε και καλό Πάσχα από εμένα!😛😂🐰🥚

Ο αγαπημένος Ολλανδός μας έκανε την χάρη και έφτασε πριν τις γιορτές ,οπότε φορτώσαμε με αναγνώσματα..

Δεν είναι όλα δικά μου ,στη δεύτερη φωτό ενός φίλου Θεσσαλονικιου που μοιράστηκε μαζί μου τα (υπέρογκα) έξοδα αποστολής (ευτυχώς)

Παρ'ολα αυτά,ενώ στο παρελθόν χρέωνε 24€ και μου ερχόταν πάντα με ΕΛΤΑ courrier,αυτή τη φορά με τα 30€ κανονικό ΕΛΤΑ και δεν υπήρχε περίπτωση να μου το φέρουν μου είπαν λόγω όγκου ,οπότε έπρεπε αναγκαστικά να το πάρω εγώ και μου πέσανε τα νεφρά,να κουβαλάω 12 κιλά κόμικς😂😛

Όλα φυσικά φτάσαμε σε άριστη κατάσταση αλλά με τα μεταφορικά και για μερικούς ακόμα λόγους,ίσως και να ήταν η τελευταία ever παραγγελία από Ολλανδό..

Κυρίως έκλεισα σειρές και πλέον δεν βρίσκω τις τιμές του ,ακόμα και στις προσφορές,τρομερά θελκτικές..

tmp-cam-4218205147855831522.jpg

tmp-cam-6587550994411710560.jpg

Τι είναι αυτά; Παραγγελία από Ολλανδό χωρίς 3-4 Omni τουλάχιστον, δεν θεωρείται παραγγελία!! :lol:

• Haha 8

15 minutes ago, Dredd said:

Τι είναι αυτά; Παραγγελία από Ολλανδό χωρίς 3-4 Omni τουλάχιστον, δεν θεωρείται παραγγελία!! :lol:

Συμφωνω!έχω πέσει πολύ!😛😛😂έχει πέσει κι αυτός όμως😂

Παρ όλα αυτά το master of kung fu 4 να ολοκληρωθεί η σειρά,δεν μπορουσα να το αφήσω ;)

• Like 1
  • Haha 4

3 hours ago, the comic guide said:

@Elias καλά ε, δε παίζεσαι :prankster:

Το ASTRO City ποτέ πρόλαβες και το πήρες; Σαν χθες θυμάμαι, που κυκλοφόρησε η νέα έκδοση! 

Σαν χθες το πήρα κι εγώ 😛

Αγαπώ Busiek αλλά πολλά απ' τα trades του Astro City ήταν out of print εδώ και χρόνια και δεν ψηνομουν να ασχοληθώ και να μπω σε μια ακόμη μαύρη τρύπα😂

Όταν ανακοινώθηκαν αυτά τα βιβλία που και αρκετό υλικό μαζεύουν και σε τίμια τιμή είναι 496 σελιδες-30$ cover,25€ το πηραμε-αυτο και το Daredevil epic είναι τα μόνα που δεν είναι από Ολλανδό αλλά από Book Depository,απλά έφθασαν χθες κι αυτα)είπα,να η ευκαιρία..

Θα πάρω και τα επόμενα εννοείται  αν ειναι ετσι καλο όσο νομίζω..

Είπαν ότι μόλις τελειώσουν αυτά θα κάνουν και oversized hardcovers αλλά αυτό το λέει ο Busiek χρόνια τώρα,δεν ήθελα να περιμένω άλλο...

• Like 6

Και εγώ το ίδιο, περίπου. Είχα αρκετά από τα hardcovers, όσα μου έλειπαν όμως ήταν OOP, οπότε δεν έπαιζε να τα βρω σε νορμάλ τιμή.

Τα πούλησα λοιπόν σε ένα φίλο πριν 3 χρόνια (ακόμα να δω τα λεφτά, άλλη κουβέντα αυτή :lol:), και από τότε περίμενα.

Και εγώ πιστεύω ότι τα Metrobooks είναι πολύ τίμια προσφορά. Θα προτιμούσα τίποτα Deluxes, αλλά θα έβγαιναν πολλά και ακριβά.

• Like 6

2 hours ago, Dredd said:

Και εγώ το ίδιο, περίπου. Είχα αρκετά από τα hardcovers, όσα μου έλειπαν όμως ήταν OOP, οπότε δεν έπαιζε να τα βρω σε νορμάλ τιμή.

Τα πούλησα λοιπόν σε ένα φίλο πριν 3 χρόνια (ακόμα να δω τα λεφτά, άλλη κουβέντα αυτή :lol:), και από τότε περίμενα.

Και εγώ πιστεύω ότι τα Metrobooks είναι πολύ τίμια προσφορά. Θα προτιμούσα τίποτα Deluxes, αλλά θα έβγαιναν πολλά και ακριβά.

Έκανες καλό deal πάντως!😛🙄

Πάμε με τα metrobooks κι αν κάποτε βγάλουν και τίποτα πιο deluxe και μπορέσω να τα σπρώξω (αλλά να πάρω λεφτά😛)το συζητάμε..

Αλλιώς είμαι πολύ οκ να μείνω με αυτά (το μόνο κακό δεν έχουν extras-τουλαχιστον το 1ο,αλλά οκ το προσπερνάω)

Καλημέρα!

Edited by Elias
  • Like 6