Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

kabuki
 Share

Recommended Posts

17 minutes ago, Elias said:

;) Δυστυχώς απ' ότι είδα το vol.1 είναι ακριβο πια στην πιάτσα..το 2 βρίσκεται εύκολα..για τα hardcovers μιλάω πάντα..

Ήταν η φάση που μου έκατσε το ξεπούλημα ενός ιδιώτη όπως είπα..40€ και τα δυο..

πιθανότατα αν είχε μόνο το vol.1 πχ να μην το έπαιρνα μόνο του

2 είναι σύνολο τα hardcovers? Γιατί, για κάποιο λόγο, θυμάμαι καμια 10ριά trades, οπότε περίμενα να ήταν περισσότερα.

• Like 2

7 minutes ago, Dredd said:

2 είναι σύνολο τα hardcovers? Γιατί, για κάποιο λόγο, θυμάμαι καμια 10ριά trades, οπότε περίμενα να ήταν περισσότερα.

Δύο βγήκανε απ' όσο ξέρω,μετά τα σταμάτησαν μέχρι νεωτερας,γτ..DC😁🤣🤷‍♂️🤦‍♂️

Έχουν τα τεύχη 1-24 ..προς το παρών θα βολευτω με αυτά!

• Like 3

7 minutes ago, Beefheart said:

Δε λέγανε ότι θα έβγαινε και ένα Tom Strong compendium; :thinking:

Ναι, το είχα βάλει και εγώ στο μάτι, αλλά το ακυρώσανε/αναβάλλανε

• Like 1
  • Sad 2

Κανονικά θα έβγαινε και ένα τρίτο HC Tom Strong που θα συνέλεγε τα τελευταία τεύχη της βασικής σειράς, αλλά επειδή μόνο ένα τεύχος θα ήταν του Alan Moore και τα υπόλοιπα άλλου συγγραφέα, το σκεφτόντουσαν / ανέβαλλαν / συζητούσαν αν θα πούλαγε και το πήγαιναν τόσο πίσω-πίσω μέχρι που σταμάτησε γενικά η συνεργασία με τον Moore, έκλεισε και το label της America 's Best Comics και σχόλασε ο γάμος...

• Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 4

Πρώτη αγορά κόμικς μέσα στο 22. Από αμαζον Γερμανίας (μέτριο πακετάρισμα, το ένα βιβλίο είχε χτύπημα και ένα άλλο είχε τσακισμένες σελίδες από το τυπογραφείο) και cosmic realms. Του χρόνου πια πάλι :ghost: :toad:

ACBE0AF0-0EBB-49C6-9E2C-94B43BFB68B4.jpeg F1652437-2B49-4153-AF56-87F11BA7D7D8.jpeg 

24530E30-91C8-43AB-A647-DEF17BA8845D.jpeg C722035E-0894-4AB7-8874-64F538EA517A.jpeg

• Like 13
  • Thanks 6

• 2 weeks later...

Ενα μικρό ταπεινό haul😁

Τα JLI και το Green Lantern ήταν η φάση "σιγά μην τα ξαναβρω σε τέτοιες τιμές" ,(170€ και τα 3 all in)κι ας ξόδεψα όλο το comic budget του μήνα ήδη, και τα πήρα και τώρα μετράω ψιλά ..!

Tom King αγαπάμε ότι και να λέτε (αλλά τον Batman του δεν τον διάβασα γτ με τρομάξετε αλήτες😛)και...τευχακια!!!😁

Ευτυχώς πουλήσαμε κάτι Καμπανάδες Spider-man σε ξένους(!!!)και θα φάμε κι αυτόν τον μήνα..Για ρεύμα ούτε λόγος όμως..θα διαβάζω τα κόμικς μέχρι να πέσει ο ήλιος!😛😛

tmp-cam-8873699238513290443.jpg

tmp-cam-7977674765322114911.jpg

• Like 11
  • Thanks 3

59 minutes ago, Darth Chris said:

Δεν ξέρω ποιος κοιμήθηκε στην Marvel και εκτύπωσαν το UXM 3 με το παλιό dustjacket, αλλά τον ευχαριστώ. :makia:

275669715_296574369169372_8586360781065308364_n.thumb.jpg.cac1066d32d3f6d32b0648ec5907df38.jpg  275718575_647889459819634_1869569046758465914_n.thumb.jpg.f4974a0c243481ccaad12ebbc23fa2fb.jpg

Ομορφιές!με γειαααα!

Το X-men 3 ναι έγινε λάθος (ευτυχώς),τώρα το διόρθωσαν λένε αλλά ήσουν από τους τυχερούς που πρόλαβαν..

Τα Amazing 1+2 τα έχω κι εγώ στο δρόμο από ιδιώτη με τα παλιά spines και είμαι ευτυχισμένος!😁😂

• Like 6

48 minutes ago, Lord Makro said:

@Darth Chris έχεις πάρει μεγάλη φόρα με τα omnibus! Καλοδιάβαστα! :D

Το πότε θα διαβαστούν αυτά ας μην το πιάσουμε καλύτερα. :sadcry: 

39 minutes ago, Elias said:

Ομορφιές!με γειαααα!

Το X-men 3 ναι έγινε λάθος (ευτυχώς),τώρα το διόρθωσαν λένε αλλά ήσουν από τους τυχερούς που πρόλαβαν..

Τα Amazing 1+2 τα έχω κι εγώ στο δρόμο από ιδιώτη με τα παλιά spines και είμαι ευτυχισμένος!😁😂

Εντέλει δεν είναι τόσο άσχημο το νέο design (αν και προτιμώ το παλιό όπως και να το κάνουμε), αλλά το 3 ήταν το μόνο που μου έλειπε και αν τα 1, 2, 4 είχαν την παλιά ράχη και το 3 είχε την καινούργια, θα με ενοχλούσε αρκετά στο μάτι. 

Από την άλλη, τα ASM 2 και 3 τα έχω με την καινούργια ράχη οπότε όταν με το καλό πάρω το reprint του 1 με την ίδια ράχη, δεν θα με χαλάει λόγω της ομοιομορφίας. 

• Like 6

5 minutes ago, Darth Chris said:

Το πότε θα διαβαστούν αυτά ας μην το πιάσουμε καλύτερα. :sadcry: 

Εντέλει δεν είναι τόσο άσχημο το νέο design (αν και προτιμώ το παλιό όπως και να το κάνουμε), αλλά το 3 ήταν το μόνο που μου έλειπε και αν τα 1, 2, 4 είχαν την παλιά ράχη και το 3 είχε την καινούργια, θα με ενοχλούσε αρκετά στο μάτι. 

Από την άλλη, τα ASM 2 και 3 τα έχω με την καινούργια ράχη οπότε όταν με το καλό πάρω το reprint του 1 με την ίδια ράχη, δεν θα με χαλάει λόγω της ομοιομορφίας. 

Ε ναι τότε ναι ;) Εγώ το ακριβώς αντίθετο,είχα τα 3,4 με το παλιό και ψηθηκα που τα βρήκα κι αυτά με το παλιό,αλλιώς θα έπαιρνα τα καινούργια κι εγώ αναγκαστικά )))

• Like 5

Σημαντικό απόκτημα παρέλαβα σήμερα. Με είχε ενημερώσει ο Αρχιεπίσκοπος Disney Αθηνών και Πάσης Ελλάδος @Phantom Duck ότι θα γίνει reprint το box set κι έτσι το είχα βάλει στη wishlist και περίμενα. :D

275672516_2255366744616246_4675342153270001847_n.jpg

• Like 12
  • Thanks 2

Επιτέλους να κλείσουμε τη συλλογή με τα hardcovers του Superman του John Byrne,καθώς και μερικά random trades / μπλιμπλικια,για να κλείσουμε τρύπες... )))

tmp-cam-4211854459240607335.jpg

tmp-cam-7811389392457091041.jpg

• Like 11
  • Thanks 1

7 minutes ago, Elias said:

Επιτέλους να κλείσουμε τη συλλογή με τα hardcovers του Superman του John Byrne,καθώς και μερικά random trades / μπλιμπλικια,για να κλείσουμε τρύπες... )))

tmp-cam-4211854459240607335.jpg

tmp-cam-7811389392457091041.jpg

Mια γνώμη για τους Avengers/ New Avengers του Hickman; 

• Like 4

1 minute ago, starman84 said:

Τελευταία φορά που διάβασα καλούς avengers ήταν στο run του busiek. Μετά από αυτόν, κατά τη γνώμη μου πάντα... το χάος

Κατάλαβες για ποιο λόγο ρωτάω. Tα Οmni του Hickman θα επανεκδοθούν σε λίγο καιρό. :P

• Like 5

Οι ιστορίες του Hickman είναι υπερβολικά υπερφίαλες και μπερδεμένες χωρίς νόημα, δεν μου άφησε θετικές εντυπώσεις στους Avengers.

Κατά τα άλλα, τα Superman του John Byrne έφτασαν κιόλας στο #4; Τις θέλω αυτές τις ιστορίες αλλά δεν μπορούσα να αποφασίσω αν αξίζει να τις πάρω σε αυτή τη μορφή. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έβγαλαν omnibus. Και τα τεύχη θα μου άρεσαν αλλά ποιος τα μαζεύει τώρα αυτά...

• Like 7

1 hour ago, Lord Makro said:

Οι ιστορίες του Hickman είναι υπερβολικά υπερφίαλες και μπερδεμένες χωρίς νόημα,    

αυτό ακριβώς, μεγάλο παράδειγμα το run sto X-men...πάντως θα πρότεινα το galactic storm σε omni απο  avengers...συμπαθέστατο η οι επανεκδόσεις στο run του busiek

Κατά τα άλλα, τα Superman του John Byrne έφτασαν κιόλας στο #4; Τις θέλω αυτές τις ιστορίες αλλά δεν μπορούσα να αποφασίσω αν αξίζει να τις πάρω σε αυτή τη μορφή. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έβγαλαν omnibus. Και τα τεύχη θα μου άρεσαν αλλά ποιος τα μαζεύει τώρα αυτά...

Εξαιρετικο το  run  του που το  εχω σε trade κ περιμένω κάποια στιγμή  αν θέλει ο Θεός κ η dc να βγουν σε omni ώστε να το πάρω.

• Like 4

O Hickman φτιάχνει πολύ καλές μεγαλεπήβολες ιστορίες.....

και τις καταστρέφει με το να τις τραβάει όσο (δεν) πάει και εισάγοντας 2345 secondary plots, σε σημείο να ξεχνάς από που ξεκίνησε και που σε πηγαίνει.

Πάντως, ό μόνος τρόπος να διαβάσεις Hickman, είναι να διαβάζεις ολοκληρωμένα τα runs του. Τότε, τουλάχιστον, κατανοείς το master plan, το οποίο συνήθως είναι έξυπνο και πρωτότυπο.

Τώρα που το σκέφτομαι, θα πρέπει να καταργήσουν τα διάφορα trades του. Θέλεις Hickman; Υποχρεωτικά Omnibus. Μόνο έτσι :D

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 4