Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

kabuki
 Share

Recommended Posts

Με γειες, δυνατό απόκτημα. Το σκέφτομαι κι εγώ εδώ και χρόνια να το πάρω, όμως παραδόξως δεν με τραβάνε τόσο τα στριπάκια του Waterson. Από την άλλη, όταν δεν είμαι στη φάση «τώρα πρέπει να διαβάσω Calvin & Hobbes» και απλά τυχαίνει να διαβάσω τυχαία μερικά, με τραβάνε περισσότερο. Ίσως να θέλει τον χρόνο του.

Edited by Phantom Duck
  • Like 13

2 minutes ago, Phantom Duck said:

Με γειες, δυνατό απόκτημα. Το σκέφτομαι κι εγώ εδώ και χρόνια να το πάρω, όμως παραδόξως δεν με τραβάνε τόσο τα στριπάκια του Waterson. Από την άλλη, όταν δεν είμαι στη φάση «τώρα πρέπει να διαβάσω Calvin & Hobbes» και απλά τυχαίνει να διαβάσω τυχαία μερικά, με τραβάνε περισσότερο. Ίσως να θέλει τον χρόνο του.

Πέρα απο το περιεχόμενο, τα σπάει κι η έκδοση. Αν το παρατηρησεις καλύτερα την επόμενη φορα που θα ρθεις σπίτι, πιστευω ότι θα ψηθεις :)

• Like 10

Ποζερια Νο 1 (άντε καλή αρχή...)......

Μόλις το παρέλαβα ....  :chimney::yeah:

Είναι γιγαντιαίο !!!!!!   

540 σελίδες ,πάνω από 3 kgr βάρος ....

Με 10 αντίτυπα χτίζεις σπίτι .Χρειάζεται αναλόγιο για να το διαβάσεις ..... 

Και μετά απ όλες αυτές τις υπερβολές ,  :lol:  να πω οτι πρέπει να ναι η πιο ωραία έκδοση για Ζαγκορ που έχω δει ... :love:

Χωρίς υπερβολή ......  :thumbsup:

20200215_121357.thumb.jpg.c9daf47161a50925fbd0738f9f90f7fe.jpg   20200215_121334.thumb.jpg.311ef46cc4e46a3f2545edc0f5e4daba.jpg   20200215_121410.thumb.jpg.3f95567b8ff451e74a7f422e116dd445.jpg  20200215_121428.thumb.jpg.685709f0db082b4f9c00c1b67434e57d.jpg

• Like 23
  • Thanks 4

14 minutes ago, φλοκ said:

Μόλις το παρέλαβα .... 

Συγχαρητήρια, Δημοσθένη. :sleepy:

Για πες μας, πώς βρέθηκε στα χέρια σου αυτό το τούμπανο; Πού το βρήκες; Μόνος σου ή μεσολάβησε κανείς;;;;; :wondering::wondering:

• Like 7
  • Haha 6

8 minutes ago, leonidio said:

Συγχαρητήρια, Δημοσθένη. :sleepy:

Για πες μας, πώς βρέθηκε στα χέρια σου αυτό το τούμπανο; Πού το βρήκες; Μόνος σου ή μεσολάβησε κανείς;;;;; :wondering::wondering:

Ε χμμμ ....:wondering:

Νομίζω ,χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος ........,οτι ένας καλός φίλος ,μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή τ όνομά του :thinking:,μεσολάβησε ....

Να ναι καλά ο άνθρωπος !!!!!!:lol::thumbsup2::thanx:

• Like 10
  • Haha 5

1 hour ago, φλοκ said:

ένας καλός φίλος ,μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή τ όνομά του :thinking:,μεσολάβησε ....

Μα πες μας λεπτομέρειες... :) 

Μεσολάβησε; Πώς μεσολάβησε; Απλά στο παρήγγειλε ή μήπως κανόνισε και να έρθει στην πόρτα το σπιτιού σου, σαν πίτσα ένα πράγμα;;; :wondering:

Δεν ξέρω κάτι, απλά κάποιες τυχαίες ερωτήσεις κάνω....

• Like 4
  • Haha 8

Λοιπόν κοίτα δεν θυμάμαι και πολύ καλά.....:thinking:

Απλά αυτός είπε θα πάρει κάποιον τηλέφωνο και μετά ο αλλος είπε έλα να το πάρεις και τότε αυτός είπε δεν μπορώ και μετά ο άλλος είπε αφού δεν μπορείς θα το φέρω εγώ και επειτα αυτός είπε εντάξει φέρτο και τότε ο άλλος το φερε .....

Εγώ κατέβηκα να πάρω τσιγάρα και ήταν κάτω από το σπίτι μου....

Αυτό τίποτα άλλο .....:confused:

• Like 4
  • Haha 8

ΟΚ, τώρα με αυτήν τη γλαφυρότατη εξιστόρηση των γεγονότων, λύθηκαν όλες μου οι απορίες.

Καλοδιάβαστο, λοιπόν και μακάρι οι φίλοι σου να κανονίζουν πάντα να σου έρχονται διάφορα καλούδια στο σπίτι σου :D

• Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 1

@φλοκ

Δήμο, όταν το διαβάσεις θα μου κάνεις μία χάρη? Μπορείς να μου το δανείσεις να το βάλω στο φορτηγό για τάκο, όταν φορτώνω? :lol:

Πέρα από την πλάκα, καλοδιάβαστο! :)

18 hours ago, φλοκ said:

Εγώ κατέβηκα να πάρω τσιγάρα και ήταν κάτω από το σπίτι μου....

Κοίτα να δεις τι χάνω ο φουκαράς που δεν καπνίζω... :lol:

:beer:

• Like 3
  • Haha 6

On 15/2/2020 at 4:01 ΜΜ, φλοκ said:

Ποζερια Νο 1 (άντε καλή αρχή...)......

Μόλις το παρέλαβα .... 

Επιτέλους, καλή αρχή, μπαίνεις στον ίσιο δρόμο :clap:. Φαίνεται υπερβολικά όμορφο. Δεν γινόταν να μείνεις αποκλειστικά στα τευχάκια, η φυσική εξέλιξη απαιτεί να στραφείς και στα τούμπανα σκληρόδετα σιγά σιγά, όσα βέβαια είναι διαθέσιμα από αυτά που διαβάζεις (ειδικά αν έχεις και ντελιβερά να στα παραδίδει).

Edited by Phantom Duck
  • Like 7
  • Thanks 1

Ωραία έκδοση! :best:

Όμως,  προκύπτει ένα σημαντικό πρόβλημα :thinking:  το διάβασμα του συγκεκριμένου κόμικ στην ...τουαλέτα (αγαπημένος τόπος ανάγνωσης πολλών εδώ στο CS).

Πολλοί ειδικοί κλήθηκαν να δώσουν λύση στο θέμα ,δυστυχώς χωρίς επιτυχία .....

wcreading.thumb.jpg.a7e38549ec6642b6bf3442cf0e43fb65.jpg

Έτσι η ανάγνωση του συγκεκριμένου κόμικ καθίσταται προβληματική .......:(

Καλοδιάβαστο Δήμο .........:D

• Like 3
  • Haha 6

Όσοι δεν μπορείτε να διαβάσετε έστω ένα 1000σελιδο όμνι στον θρόνο είστε ερασιτέχνες. 

Αν δεν μουδιάσει το κουλάδι να πηγαίνεις σαν να σου λείπει το πόδι δεν ευχαριστιέσαι ανάγνωση.

• Like 2
  • Haha 8

30 minutes ago, Retroplaymo said:

Όμως,  προκύπτει ένα σημαντικό πρόβλημα :thinking:  το διάβασμα του συγκεκριμένου κόμικ στην ...τουαλέτα (αγαπημένος τόπος ανάγνωσης πολλών εδώ στο CS).

Τι εννοείς "αγαπημένος τόπος ανάγνωσης";;;;;;;; :wondering: Για εμένα είναι ο μοναδικός τόπος ανάγνωσης. 

Τώρα που το σκέφτομαι, η φωτογραφία που ανέβασες μοιάζει υπερβολικά με την τουαλέτα μου και ο τύπος που κάθεται μοιάζει υπερβολικά με εμένα.... :surprise:

• Like 2
  • Haha 6

Λογικα, αλλα 3-4 απεμειναν

IMG_20200220_133320630.jpg

Οταν με το καλο ολοκληρωθει η σειρα, θα ειναι η μεγαλυτερη που (θα) εχω. Μιλαμε για 26, λογικα, τομους, με πανω απο 7000 σελιδες υλικο :shock:

• Like 9
  • Thanks 1