Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Νέα αποκτήματα - κομικσοποζεριές

kabuki
 Share

Recommended Posts

Η τσέπη μου πονάει ..Η μέση μου πονάει...WORTH IT!🤣😝

Μιας που δεν πήγα πουθενά φέτος το καλοκαίρι,παρά μόνο στο εξοχικό,ίσως υπερέβαλαν λίγο με τις αγορές..🤣😝
Πέφτω σε χειμερία νάρκη πλέον!

IMG_20210924_123251.jpg

IMG_20210918_190646.jpg

IMG_20210917_140648.jpg

• Like 12
  • Thanks 4

6 minutes ago, Dredd said:

@Elias Χα, αν δεν αγοράσεις τίποτα για ένα μήνα έχεις δώρο ένα Omnibus από εμένα :lol:

Challenge accepted!🤣🤣🤣ήδη είμαι 3εβδομαδες καθαρός αλλά δέχομαι το challenge και για Οκτώβρη🤣😝😉

Δυστυχώς προέκυψαν αλλά έξοδα αλλά δεν κλαίγομαι,έκανα το κομμάτι μου και με το παραπάνω😁

Screenshot_20210924-144725.png

15 minutes ago, kabuki said:

Πωπω! Τουμπανοπόστ! :thumbsup2:

@Elias σιγά που θα πέσεις σε χειμερία νάρκη, τον άλλο μήνα θα ξαναξηλωθείς στις αγορές, το ξέρω το μικρόβιο :lol:

Το έχεις κι εσύ μάλλον για αυτό το ξέρεις😁😁😉😝🔝

Πόσο καλά με ξέρετε...

Αλλά αυτή τη φορά όντως πιθανότατα θα πάμε για ..Black Friday😁

Τώρα ,αν προκύψει κανενα Starman Compendium στα 13 € ε..το αφήνεις;;😁😝🤣

• Like 2
  • Haha 6

Τον πήρα κι εγώ τον καινούριο τόμο Marvel με τη "γέννηση του Ούλτρον", δεν μπορούσα να αντισταθώ σε αυτό το εξώφυλλο κι ας έχω τόσες φορές τις ιστορίες.

Το καλό το πράγμα όμως ήρθε προχθές και επιτέλους έχω όλο το Lee-Kirby στους Fantastic Four :)

P1120417.thumb.jpg.4025238a3a80ab9e9fc2eb90f82facbc.jpg

• Like 11
  • Thanks 3

Το μονο που με χαλαει ειναι αυτο πανω-πανω, εκει που λεει "Fantastic Four Omnibus".  Κατα τα αλλα, μ' αρεσει και εμενα. :)

Του χρονου θα επιχειρησω να παρω και εγω το σετ FF των Lee/ Kirby. Ειναι μια απο τις μεγαλες αγορες που θελω να κανω.

Ολοι κανατε πολυ ομορφες αγορες! :beer2:

Edited by the comic guide
  • Like 7

13 minutes ago, leonidio said:

Κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ! :) 

πάτησες τότε λάθος ριακσιο στον Dredd :prankster:

εμενα πάλι όχι, το θεωρώ παραφορτωμένο, αλλά τα χουμε ξαναματαπεί για την υποκειμενικότητα στα γούστα :balletdance:

• Like 4

Αρέσει πολύ το συγκεκριμένο,  ακόμα και σε εμένα που γενικά προτιμώ στα Omnibus τα πρωτότυπα εξώφυλλα από παλιά τεύχη. :D

Κατά τα άλλα ευτυχώς δεν έχει τυπωθεί στην Τουρκία το συγκεκριμένο και είναι όντως ποιοτικό στο δέσιμο και στις σελίδες.

Edited by Lord Makro
  • Like 6
  • Thanks 1

1 hour ago, the comic guide said:

Θα το φτιαξεις μονο σου, ή θα το πας σε καποιον ειδικο; 

Έχω δει ότι κυκλοφορούν ήδη σε διάφορα μέρη, αλλά χρεώνουν αρκετά. Δεν θα είναι δύσκολο πιστεύω να το φτιάξω στο photoshop. Από εκεί και πέρα θα πρέπει να το δώσω σε κάποιο τυπογραφείο. Για να δούμε...

• Like 4
  • Thanks 1

1 hour ago, the comic guide said:

@Darth Chris Μια γνώμη για το Guardians του Ewing; 

Γενικά λατρεύω Ewing, πήρε πάνω του την νέα φάση του Marvel Cosmic με Empyre, Guardians και SWORD που είναι αρκετά συνδεδεμένα μεταξύ τους και συγκεκριμένα στους Guardians έκανε πολλά ενδιαφέροντα πράγματα, επαναπροσδιόρισε την σημασία της ομάδας στο σύμπαν της Marvel, ανανέωσε τον Star-Lord και ο Juann Cabal έκανε παπάδες στο σχέδιο.

Δεν φτάνει με τίποτα την μαεστρία του Immortal Hulk, αλλά πιάνει όλα τα story beats, είτε είναι δραματικά είτε χιουμοριστικα είτε δράσης. 

Αλλάααα η Marvel ακύρωσε την σειρά, χωρίς να ξέρουμε αν θα γίνει relaunch με τον Ewing ή καινούργιο συγγραφέα.

• Like 9
  • Thanks 1