Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Marvel Omnibus

Dredd
 Share

Recommended Posts

Εγώ την έχω την ιστορία σε άλλες εκδόσεις, αλλιώς θα ήταν και για εμένα σίγουρη αγορά. 

2 hours ago, starman84 said:

Must have το συγκεκριμένο κομμάτι

Ακριβώς! :beer2:

• Like 5

Υπερηρωϊκό του 1967 και must......

1.jpg  :lol:

Αστειεύομαι προφανώς, ξέρω ότι το συγκεκριμένο θεωρείται holy grail, αλλά σκεφτόμουν ότι ούτε με βασανιστήρια δεν θα με έκανε κάποιος να το διαβάσω :lol:

Το φαντάζομαι κάπως έτσι :

- Είμαι ο ΚΑΠΤΕΝ ΜΑΡΒΕΛ!!!!!!

- Νομίζω ότι είναι ο ΚΑΠΤΕΝ ΜΑΡΒΕΛ

- Είσαι σίγουρος ότι είσαι ο ΚΑΠΤΕΝ ΜΑΡΒΕΛ;

- Ναι, κοίτα σε αυτό το καρέ πετάω!

- Και σε αυτό το καρέ λυγίζω σίδερα!

- Και σε αυτό είναι τόσο μικρές οι φιγούρες, γιατί πρέπει να χωρέσει το λογύδριο του συγγραφέα που νομίζει ότι γράφει μυθιστόρημα.

- Γουαου! Με αυτά και με αυτά, τελείωσε το τεύχος, θα τα πούμε στο επόμενο του ΚΑΠΤΕΝ ΜΑΡΒΕΛ!!

2.jpg

Sorry, έχω κέφια πρωινιάτικα :lol:

• Like 2
  • Haha 5

Κάποιος θα μπαναριστεί σήμερα. :DDD: Και εγώ δεν αστειεύομαι. :napoleon:

Σοβαρά, τώρα. Δεν έχω δει το βίντεο του Ομα΄ρ και δεν ξέρω αν θα πιάσει τη σειρά από την αρχή (που μάλλον αυτό θα γίνει). Αν ναι, τότε έχεις σε μεγάλο βαθμό δίκιο. Αλλά όλα τα λεφτά της σειράς είναι τα τεύχη 25-34, που έγραψε και σχεδίασε ο Jim Starlin και τα οποία αποκλίνουν εντελώς από το τυπικό υπερηρωικό κόμικ. Σήμερα ίσως φαίνονται πομπώδη, πραγματικά δεν ξέρω, αλλά για εμένα προσωπικά ήταν μια αποκάλυψη, όταν τα είχα πρωτοδιαβάσει στο Μπλεκ. Και η αλήθεια είναι, ότι, όταν τα ξαναδιάβασα σε μεγαλύτερη ηλικία, μου άρεσαν εξίσου. Αξίζει να τα ανακαλύψει κανείς σήμερα. Αν μη τι άλλο, περιέχουν την πρώτη εμφάνιση του Θάνος και άλλων ηρώων. 

Επειδή αυτό το κρίσιμο run είναι προγραμματισμένο να κυκλοφορήσει από την Hachette το Σεπτέμβρη, εάν όλα πάνε καλά, όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να το διαβάσει. Βεβαίως, η αλήθεια είναι, ότι εκτός από αυτά τα τεύχη και ορισμένα ακόμη, η υπόλοιπη σειρά δεν παρουσιάζει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον. 

• Like 6
  • Thanks 2
  • Haha 1

Όπως τα λέει ο @leonidio τα τεύχη του Starlin είναι αριστουργήματα αλλά τα υπόλοιπα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Και αυτά του Starlin έχουν δημοσιευτεί πολλές φορές και στην Ελλάδα...

• Like 4

Για τον Φεβρουάριο έχουμε το Captain Marvel by Kelly Thompson vol.1

0 στα 3 μέχρι τώρα, ακούστηκε το πορτοφόλι μου να λέει ξεφυσώντας με ανακούφιση. :Rickdance:

• Like 1
  • Haha 4

Avengers Assemble 1-8; Guardians of the Galaxy 0.1, 1-27, Annual, FCBD 2014, Tomorrow's Avengers; All-New X-Men 22-24; Guardians of Knowhere 1-4

Δεν ξέρω, ξεκινάει καλούτσικα και μετά τα 10 πρώτα τεύχη γίνεται ΣΚΟΥΠΙΔΙ, δεν ξέρω, δε θα ασχοληθώ ποτέ, πολύ μέτριο.

Οπότε ναι συνυπογράφω και αναρωτιέμαι πως έγινε out of print αυτό το πράμα. :P 

• Like 4

• 2 weeks later...

1.jpg  2.jpg  3.jpg  4.jpg  5.jpg

Ενδιαφέρον άρθρο από το Bleeding Cool, για 5 Omnis που χτυπάνε $500+ στο ebay. Αναφέρεται στα Dark Tower Gunslinger, Savage Sword of Conan #1, Invincible Iron Man #1, Tomb of Dracula #2 και το Spider-Man vs Venom.

Δεν έχω μπει ποτέ σε τέτοια διαδικασία, αλλά το γεγονός ότι, παρότι είμαι φαν του Stephen King, δεν μου άρεσε καθόλου το Dark Tower, με βάζει σε σκέψεις.....

Δεν θα μου καθόταν άσχημα ένα 500ρικο :thinking:

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3

Posted (edited)

Αν είχα κάποιο, θα το πουλούσα σε αυτή την τιμή, πιστεύω άλλωστε ότι αργά ή γρήγορα θα ξαναβγούν.

Εντωμεταξύ, το IRON MAN 1 το θέλω, δεν ήταν να βγει και αυτό σε reprint; Φέτος ξανακυκλοφόρησαν τα πρώτα HULK, THOR και X-MEN, περίμενα το ίδιο και για τον IRON MAN.

Edited by Lord Makro
  • Like 4

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Ωραια βιβλιαράκια τα Omnibus, αλλά... λίγο μικρά σε διαστάσεις. Ίσως για αυτό να έχουν και χαμηλή τιμή :P. Ξεκίνησε δειλά δειλά μια νέα σειρά, η Marvel Comics Library της Taschen, με... σωστές διαστάσεις και τιμή :DDD:. Προς το παρόν έχουν εκδοθεί 2 τόμοι, με τα 2 πρώτα χρόνια των Spiderman και Avengers. Είναι απίστευτης ποιότητας ανατυπώσεις των αυθεντικών περιοδικών με τον αυθεντικό χρωματισμό, συν διαφημίσεις των αυθεντικών τευχών. Τον Σεπτέμβριο ξεκινάνε και οι 4 Φανταστικοί και ακολουθεί ο Κάπταιν Αμέρικα το 2023.

Κάποιες πληροφορίες εδω https://www.marvel.com/articles/culture-lifestyle/taschen-marvel-comics-library-spiderman-vol-1

και εδώ  https://www.taschen.com/pages/en/collection/marvel-comics-library

Και ένα βίντεο για τον Σπάιντερμαν.
https://youtu.be/uV9S4s2XPTw

Οι Εκδικητές μόλις κυκλοφόρησαν.

Κόστος από 150 δολάρια, η απλή έκδοση.

Spider-Man. Vol. 1. 1962–1964 (XL Edition) and Spider-Man. Vol. 1. 1962–1964 (Collector’s Edition)

marvel-comics-library-avengers-vol-1-1963-1965-collectors-edition__feature.thumb.jpg.24bab7845d422ca8f5c8a9d886289c41.jpg

1039095009_.thumb.jpg.8d6e36e771044c0bde2e62671f7d59a4.jpg

Edited by theforce
  • Like 7

2 hours ago, Dredd said:

@Lord Makro Αυτη η σειρα φτιαχτηκε για εσενα! :cap:

Μπααα... τα έχω δει και είναι υπερβολή. Τα omnibus είναι ο ιδανικός τύπος συλλογής, από άποψη μεγέθους, αριθμού τευχών και τιμής!

Δεν ξέρω σε ποιούς απευθύνονται αυτές οι νέες εκδόσεις :P

• Like 4

On 4/6/2022 at 8:06 ΜΜ, theforce said:

Ωραια βιβλιαράκια τα Omnibus, αλλά... λίγο μικρά σε διαστάσεις. Ίσως για αυτό να έχουν και χαμηλή τιμή :P. Ξεκίνησε δειλά δειλά μια νέα σειρά, η Marvel Comics Library της Taschen, με... σωστές διαστάσεις και τιμή :DDD:. Προς το παρόν έχουν εκδοθεί 2 τόμοι, με τα 2 πρώτα χρόνια των Spiderman και Avengers. Είναι απίστευτης ποιότητας ανατυπώσεις των αυθεντικών περιοδικών με τον αυθεντικό χρωματισμό, συν διαφημίσεις των αυθεντικών τευχών. Τον Σεπτέμβριο ξεκινάνε και οι 4 Φανταστικοί και ακολουθεί ο Κάπταιν Αμέρικα το 2023.

Κάποιες πληροφορίες εδω https://www.marvel.com/articles/culture-lifestyle/taschen-marvel-comics-library-spiderman-vol-1

και εδώ  https://www.taschen.com/pages/en/collection/marvel-comics-library

Και ένα βίντεο για τον Σπάιντερμαν.
https://youtu.be/uV9S4s2XPTw

Οι Εκδικητές μόλις κυκλοφόρησαν.

Κόστος από 150 δολάρια, η απλή έκδοση.

Spider-Man. Vol. 1. 1962–1964 (XL Edition) and Spider-Man. Vol. 1. 1962–1964 (Collector’s Edition)

marvel-comics-library-avengers-vol-1-1963-1965-collectors-edition__feature.thumb.jpg.24bab7845d422ca8f5c8a9d886289c41.jpg

1039095009_.thumb.jpg.8d6e36e771044c0bde2e62671f7d59a4.jpg

Άμα δεν δω αναπαραγωγή σε omnibus την σκληρή γενιά, δεν εντυπωσιάζομαι! :P 

(τα είχα πάρει χαμπάρι ήδη αυτά).

• Like 2
  • Haha 5