Jump to content

Καλώς ήλθατε στο ComicStreet

Γίνετε μέλη της κοινότητας. Η εγγραφή είναι γρήγορη και εύκολη.

Marvel Omnibus

Dredd
 Share

Recommended Posts

Εμένα μου αρέσουν τα καινούργια dust jackets, αρκεί να είναι δίπλα σε άλλα όμοια. :D Kαι εάν ήταν λίγο πιο μεγάλα τα γράμματα, θα ήταν πένα.

Επίσης, γίνεται να πας σε βιβλιοπωλείο για να κάνεις εκτύπωση dust jacket; Μπορεί να κάνω και χαζή ερώτηση, αλλά δεν υπάρχει φόβος λόγω πνευματικών δικαιωμάτων; (ξέρετε, εκείνο που λέει "Απαγορεύεται ρητά η αντιγραφή, αναπαραγωγή, αναδημοσίευση...") 

• Like 3

Χρήστο δυστυχώς δεν έχω το Thor. Κατά τα άλλα, όποιος θέλει σκαναρίσματα από ότι έχω, πολύ ευχαρίστως, απλά να ξέρετε ότι χρειάζεται μεγάλο μηχάνημα (μεγαλύτερο από Α3) για να σκαναριστεί και να εκτυπωθεί προφανώς. 

@the comic guide Τυπικά ναι, αλλά στην Ελλάδα δεν ασχολείται κανείς και ειδικά για ένα εξώφυλλο μόνο.

• Like 3

8 minutes ago, Dredd said:

Χρήστο δυστυχώς δεν έχω το Thor. Κατά τα άλλα, όποιος θέλει σκαναρίσματα από ότι έχω, πολύ ευχαρίστως, απλά να ξέρετε ότι χρειάζεται μεγάλο μηχάνημα (μεγαλύτερο από Α3) για να σκαναριστεί και να εκτυπωθεί προφανώς. 

Κανένα πρόβλημα, θα το φτιάξω μόνος, απλά θέλει παραπάνω δουλίτσα. Για το μηχάνημα έχεις δίκιο, δεν χωράνε ούτε σε Α3, οπότε πρέπει να γίνει σε τμήματα και να πέσει κοπτοραπτική. Τουλάχιστον αυτό του THOR που πήρα δεν φοβάμαι μην το τσαλακώσω γιατί είναι χάλια :P Βασικά, πρέπει να βρω ένα καλό σκαν του εξωφύλλου του Journey into mystery 83 για να φτιάξω το Kirby variant που το προτιμώ!

@the comic guide δεν είναι τόσο απλό όσο να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να τυπώσεις, είναι πολύ μεγάλο το μέγεθος και θέλει κατάλληλο μηχάνημα, ενώ και το χαρτί είναι θέμα - δεν έχουν γενικά κάτι τέτοιο. Και σε τυπογραφείο που ρώτησα δεν ήταν διατεθειμένοι να κάνουν εκτύπωση ενός κομματιού. Θέλει ψάξιμο. Φυσικά κανένας στη Marvel ή αλλού δεν θα ασχοληθεί για κάτι που έχεις τυπωμένο στη βιβλιοθήκη σου.

• Like 5

Δεν θέλω να πάρω κανένα/καμία στο λαιμό μου, επειδή τα omnibus είναι ακριβά και χρήματα δεν περισσεύουν σε κανένα/καμία, αλλά πιστεύω, ότι αυτό είναι ένα omnibus, που ίσως αξίζει την προσοχή σας:

F_2l8KkQ.png

Έχω διαβάσει τη σειρά και προσωπικά μου άρεσε πολύ. :) 

• Like 9

2 καινούργια Omnibus τον Οκτώβρη του '22 για εμάς τους αραχνόφιλους. 

Spider-Man 2099 (1992) Omnibus  Vol. 1

Amazing Spider-Man by Nick Spencer Omnibus Vol. 1 --> Aυτό εδώ θα τρέξει να προ-παραγγείλει/ προπληρώσει χωρίς ίχνος αμφιβολίας ένας εκ των πιο φανατικών οπαδών του Nick Spencer, @The Fists Of Stan Lee:D 

Το άλλο δε το ξέρω. Είναι του Peter David διαβάζω. Είναι καλό; 

• Like 6
  • Haha 1

18 minutes ago, the comic guide said:

@Lord Makro Ωραίος! Άρτιο τελικό αποτέλεσμα. Τελικά το έφτιαξες μόνος σου; 

Ναι, τα έκανα μόνος και βγήκαν απόλυτα ευθυγραμμισμένα και η ποιότητα της εκτύπωσης ξεπέρασε τις προσδοκίες μου!

Δείτε και τα 3 THOR στη σειρά, δεν ξεχωρίζει ποιο είναι "φτιαχτό" ;)

P1140570.thumb.JPG.1d817b268c578c72f0c7dd474e5c0657.JPG

Edited by Lord Makro
  • Like 11
  • Thanks 1

• 3 weeks later...
18 minutes ago, Dredd said:

X-Men The Animated Series - The Adaptations Omnibus τον Οκτώβριο

Ούτε που ήξερα ότι υπήρχε τέτοια σειρά.....

Είχε βγάλει μερικά τεύχη και η Modern Times.

Edited by Darth Chris
  • Like 6
  • Thanks 2

Savage Avengers Omnibus και μαζεύω κόσμο να το κάψουμε όλοι μαζί στο Σύνταγμα :lol:

Ο Omar πάντως ενθουσιασμένος. Όταν μιλάει το χρήμα.....

• Like 1
  • Haha 6

Είναι πειρασμός γιατί πρόκειται για αγαπημένη ιστορία για εμάς τους "παλιούς", αλλά ναι, το έχουμε ήδη.

Αν βρεθεί βέβαια σε καλή τιμή... :thinking:

• Like 4

7 minutes ago, AndreasD said:

'Εχουμε το παλιό omni Γιάννη! Δε θέλουμε και το καινούργιο!

Ισα ρε, ποζερά! :Rickdance:

• Haha 4